Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

2015 Dahon modelleri

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Dahon
(link)
(link)
(link)

Yabancı bir site fotoğraflarını çekip koymuş, tüm modeller yok sanırım ama zaten ülkeden ülkeye değişiyor model çeşitliliği.

Scudo
2015 Vitesse D8 modelinde vites sistemini değiştirmişler, heralde ses gelmesi yüzünden çok şikayet aldı. Yeni almayı düşünenlerin beklemesini öneririm.

http://i58.tinypic.com/29c047k.jpg

Şahane paylaşım teşekkürler :)

Yeni D8 in rengi güzel ama bu modele yakışmamış sanki ?

Mup9 lar şahane ama selesi beyaz olmuş beğenmedim.

QIX çok farklı olmuş katlama şekli. Kabloların gizli olması çok büyük bir artı.

Route serisi fiyat olarak iyi. Sanırım Eco ve Vybe arası bir şey ?!

Ben ilk defa katlanır bisiklet takipçisi olduğum için pek bilmiyorum. D8'in 2015 modeli Türkiye'ye yaklaşık olarak ne zaman gelir acaba? Siz tecrübeli olduğunuz için az buçuk kaçıncı ayda geleceğini bilirsiniz sanırım.

Genelde Nisan-Mayıs gibi geliyor Dahon modelleri. Ama distribütör anlaşması ilk defa geçen sene yapıldı bu yüzden bu sene daha erken getirebilirler belli olmaz çünkü yurt dışında 2015 modelleri satışa çıkaran firmalar mevcut.

(link)

Katlanır bisiklet düşünenler; Goccia'lara da bakmanızı tavsiye ederim. Özellikle de City Zero modeli oldukça ilginç bir e-bike..
http://www.hepsibisiklet.com/pictures/2013310133752_goccia_zero_fiyati.jpg

• Beğen
Tepkiler: kasapogluu
Güzel görünüyor fakat ağırlık 22 kg olunca katlanır bisiklet sevenlerin amaçlarına uymayabiliyor.

japonlar yol bisikleti boyutunda tekerlerklerı dahıl katlanır bisiklet yapmış biz boyle ufacık tekerleklı katlanır bısıkletlere bakalım halen

Biz değil bütün dünya 16" - 20" tekerli katlanabilir bisikletlere bakıyor hala, büyük olanlar bunlar kadar pratik değil henüz. Ayrıca çocuk bisikleti gibi görünebilir ama rahatlığını denemeden bilemezsiniz.

Türkiye'de de var 26 katlanır. Dahon dahil bir çok markada var, fakat İstanbul'da yaşıyorsanız mesai saatleri içerisinde toplu taşıma kullanmak adına oldukça mantıklı bir haraket. 26 katlanırlarda problem yaratacaklarını düşünüyorum, lakin 16 da herhangi bir sorun olmuyor.

Mu P8 daha önce bahsettiğim gibi şahane bir değişim geçirmiş !!
Sram ve gizli kablolar. Ama şimdi farkettim Mu P9 lar Sram değil Altus olarak kalmış.
Renk önemli bir etken. Mu P9 sram olmasa da renk seçenekleriyle daha çok satar sanırım :D

Bu arada verdiğiniz 3. linkte Bromton reklamlarındaki stili çalmışlar ( Bisikleti küçük bir kutuya sığdırabilme gücünü kanıtlıyorlar :D )

Dahonların bence tek eksiği Bromptonlardaki sele borusunu çizilmekten koruyan plastik parça.

tabi şehirleşme nufusun artışı trafiği ve trafikteki ortalama hızı düşürüyor..
Neticede insanlar bisiklete binsinler, Bu dahon bile olabilir neden olmasın dermişimm :)

Siz yol bisikletçileri zaten katlanır düşmanısınız :p
Bir kez deneseniz ne kadar farklı bir deneyim olduğuna şaşar kalırsınız :cool:

• Beğen
Tepkiler: ibrahim_D
Ben de inceledim 2015 modellerinde neos arka attırıcıdan vazgeçmişler gibi görünüyor, birde vybe modelinde bile çift katlı jantlar var ama ne gelir bilinmez. Tek sorunları bence çok pahalılar.

@Ömer D.

Merhaba, paylasimizin icin tesekkurler. Benim dikkatimi de LANDING GEAR çekti. acaba bütün dahon modellerine montelenebiliyor mu? bilginiz var mi?

Yeni modeller, Dahon global web sitesine eklenmiş.

(link)

Rica ederim :) bahsettiğiniz tekerleği bugün bisikletsepeti sitesinde gördüm.

http://www.bisikletsepeti.com/u/dahon-park-ayagi-tekerlekli-kadro-monte/

@Gökhan Selçuk

@Ömer D.

Sitede Mu P9 göremedim ? Onun yerine Mu D8 var özellikle rengine bayıldım :rolleyes:

(link)

Fiyatlar yazmıyor. Sizin ilk mesajınızda 87.000 yen olarak gözüküyordu M P9 lar bu da aynıdır herhalde.

Siz söyleyince farkettim bende. Tüm "P" isimlendirmeleri "D" olmuş. Yanlış hatırlamıyorsam P performance anlamındaydı.Dahonun avrupa ve asyaya verdiği ürünlerde farklılık olabiliyor bakalım hangileri gelecek. Evet rengi çok güzelmiş :)

Ben de şu modele bayıldım kadro çok güzel
(link)
Şunu da eklemeden edemicem özellikle siyah renkli mavi çatallı olan http://dahon.com/mainnav/foldingbikes/single-view/bike/visc_d18.html

@Yusuf'san

Evet güzel modeller ama zaten her modeli güzel Dahon' un :) yani birkaç tane var beğenmediğim tabii :rolleyes:

Geri