Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

22 yaş üniversiteye başlamak için geç mi?

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
99
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar lise 4 den beri sınava giriyorum.Bi geçen sene girmedim.Üniversiteye 2015 de kayıt yaptırdığım için.Puanım düşecek diye.Bu sene girdim 175 de kaldım barajı geçemedim.Yani seneye kalacak benim üniversiteye girmem.Şu an 21 yaşındayım.İstediğim bölüm gazi turizm işletmeciliği.Lys ile alıyor.Evet sizce napsam çok kararsızım.Bi an önce işime gücüme bakmak istiyorum.Yaş geçiyor diye.Benden büyükler yaşın daha çok küçük diyolar.Hiç birşey için geç değil diyolar.Ne yapmalıyım sizce?

Scudo
Sıkı hazırlan, gir. Benim bazı öğrencilerim 50 yaş civarında. Hatta biri derece yaptı. Yani bunun bir yaşı yok. Önemli olan senin ne istediğindir. Önemli olan girmek ve mezun olmak için sarf ettiğin emektir.

Bi arkadaşımın abisi 22 yaşında ve lys ye hazırlanıyor şuan. Hedefi tıp. Yani daha en az 6 sene daha okuyacak üni ye girince. 28 yaşında mezun olsa o da en erken. Sonra işe başlıyor. Yani hiçbir şey için geç değil. Sadece başladığın gibi bitir, daha fazla bekletme. Emin ol başarınca çok mutlu olucaksın.

Geç değil gayet normal bir yaş.Mesela diyelim girmedin 4 sene sonra 26 yaşında olacaksın okudun bitirdin yine 26 yaşında olacaksın yani yaş önemli değil benim yaptığım salaklığı yapma gir oku bitir ne olursa açık öğretim, örgün öğretim, ikinci öğretim fark etmez başarılar.

Okul okumak için geç bir yaş yok aslında, enerjin ve hayallerin olsun yeter ki.. Ben 27 yaşında mezun oldum, şu an 30 yaşındayım ve yine öğrenciyim.

• Beğen
Tepkiler: Sipioreeee
Yaş için yorum yapıyım, 2011 de girdim üni ye. Hazırlık uzatma falan derken seneye bitecek okul. 18 yaşında girdim 25 de bitecek. Geç kalınmış bi durum yok bence. Ki 30 yaşında ol yani nolacak

Kaybına değil kazanacaklarına bak. Okumanın yaşı yok. Benim 97 doğumlu 11. sınıf öğrencim var. Bir sene daha güzelce çalış şansını dene. İnşallah olur ama olmazsa 2 yıllık turizm bölümleri var diye biliyorum sonrasında dgs ile 4 yıllığa geçiş var. Hatta bu iki yıllıktan 4 yıllığa geçişi bu senede düşüne bilirsin.

geç değil ben 24 yaşındayım okul bitti atanamadım tekrar lysye giriyorum belki iş imkanı bulurum diye

seneye üniversiteye başladığında senin durumunda olan birçok kişinin olduğunu ve hiçbir şekilde geç olmadığını anlayacaksın. Şüpheye düşmeni gerektirecek bir durum, çekineceğin hiç kimse yok. Eğer maddi olarak ailenden bir çekincen varsa bile çalışarak okumak zor bir şey değil. Başarılar dilerim.

Neden geç olsun ki? Belirli bir yaşı mı var eğitimin? İstediğin bölüme git, yaşım geç diye ne tutarsa yazayım deme sakın. Yaşım 30 dahi olsa ben veterinerlik kazandığımda okuyacağım kesinlikle. Sen de öyle yap.

Geç değil. Lisede tek hedefim deniz harp okuluna girmekti. Fiziki mülakatlara hazırlanırken dersleri de boşladım. İşte bazı sebeplerle sözlü mülakatta elendim. Puanım pek iyi değildi askeriye olmadığı içinde moralim de bozuktu karambole bir tercih yaptım. Bölümü sevemedim 2 yıl okuduktan sonra bıraktım. Tekrar üniversite sınavına hazırlandım ilk 5000e girerek 22 yaşında tıbbı kazandım. Şimdi bazı şeyleri iyiki yaşamışım ve bazı şeylerden iyiki vazgeçmişim diyorum. Sende eksik olan şey motivasyon. İyice düşün taşın ne istiyorsun,10 yıl sonra, 20 yıl sonra kendini nerde görmeyi hedefliyorsun karar ver ve kim ne derse desin kararının hep arkasında dur :harika:

Yaşın kırk olsa bile fırsatını bulsan okumak istersin kaldı 22:)

ben veteriner hekimim mesala. ama üniversite yıllarında anladım ki benim makineye ilgim varmış. Bende bu sene sınava girdim. Kısmetse okuycam. ben 29 yaşındayım. askerliği de yaptım. işe de giderim okulu da okurum. motosikletimin motorbloğuna kadar ben tamir etmeyi seviyorum. Yani demek istediğim kendimi böyle daha iyi hissediyorum. Hesap kitap düşünmek fizik konuları da ayrıca hoşuma gidiyor. 22 yaşta sıkıntı yok. Yola devam et....

• Beğen
Tepkiler: Sipioreeee
Şöyle düşünelim, okuyacağın bölüm kuvvetle muhtemel ömür boyunca sahip olacağın mesleğin olacak. 40 küsür sene sevmediğin bir işi yapmaktansa 22 yaşında istediğin bölümü oku ve severek yapabileceğin bir mesleğe sahip ol.

Kesinlikle geç değil.

@avkebele bende bu yorumu yapıcaktım üstad yapmış ama şunu da gözardı etmemek lazım her şey okul değil bu geçen üç seneni turizm beldesinde çalışarak geçirip bi yandan da aöf okuyup da başarılı olabilirdin hepsi kişisel okulsa okul işse iş sevdiğin neyse onu yap.

Eğitimde yaşın hiçbir önemi yok yeter ki içinde istek olsun. Benim dedem 82 yaşında iktisadi ve idari bilimler fakültesinden mezun olmuştu

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege
Üniversite okumak için girecek sen geç değil. Ama bir kapağı atayım mezun olunca güzel iş bulurum güzel maaş alırım diyorsan uğraşma. Turizm çökük sen mezun olana kadar da toparlanmaz, zaten kalifiye eleman istemiyorlar. Hiç firma kalifiye istemiyor hatta kör topal olsun da daha az maaş çalışsın. Bazen hiç okumayaydım da marangoz, oto tamirci gibi bir iş yapaydım o damalar emek verip karşılığını alıyor. Öyle zanaat bilenler daha iyi para kazanıyor. Türkiye'nin her yerinden iş buluyor yada kuruyor. İş kurması daha kolay, bisiklet tamircisini düşün fiyat belli söyler yapar müşterinin de işine gelirse. Okuyunca daha iyi mekanlarda daha temiz daha medeni yerlerde çalışıyorsun ama aslında asıl köleliğe çok daha yakın oluyorsun.

@StevenBayLouise Diploma sana ekmek kazandırır. Bileğindeki bileziktir. Diplomasız olarak da iş yaparsın ama diploman olmadığından imza yetkin olmaz ve az maaşa çalışırsın.

Okumaz isen Beyaz yakalı iş yerine teknik işleri öğrenmeni tavsiye ederim. El becerisi de ekmek kazandırır.

Bir de Milli Eğitim Bakanlığının klasikler serisini oku derim.

Geri