Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

700X28c dış lastik tavsiyesi...

Drdaldal

Aktif Üye
Tepki
92
İsim
ALPER DALDAL
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar merhaba,
Fx 7.5 bisikletimde mevcut olan BONTRAGER AW1 HARD-CASE LITE, 700X28C lastiğimi bu sabah itibari ile haşat ettik..
Yeni alacağım lastikler için tavsiye rica ediyorum. Sürüş %95 asfalt yol ve yoldaki malum girinti ve çıkıntılar.
Şimdiden teşekkürler....

Scudo
sch. green guarda bir bakın

700*28C Schwalbe Marathon Plus kullanıyorum. Memnunum, zırhlı olması güven veriyor. @Drdaldal Zırhlı almanızı şiddetle tavsiye ederim. Fiyat olarak da makul bir fiyatta. Çok tercih edilen bir ürün. Bahsetmiş olduğunuz yoldaki çukurlar, girintiler konusunda benim şimdilik bir sıkıntım yok.

Para sorubu yoksa continental gp4000s II alabilirsin. 1500kmdir patladı hatta alalı1500km oldu :)

• Beğen
Tepkiler: Drdaldal
Çok iyi yol tutuşu isterseniz Schwalbe Kojak , uygun fiyatlı idare etsin derseniz Michelin Dynamic Sport öneririm

ben fx 7.4 e continental gatorskin aldım, memnunum...

merlincyclesten aldım bu arada... bir haftada geldi...

benim de tavsiyem Continental olacak. Continental in gp4000s II , 4 season veya gatorskin modellerinden birini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Ben de 700x28 lastik arıyorum.

Şimdiye kadar dikkatimi çeken lastikler şunlar:
1. Hastası olduğum fakat kırmızı rengi olmayan Vittoria Zaffiro: (link)

upload_2015-9-8_13-40-18.png

2. Gayet kullanışlı olduğunu düşündüğüm Michelin City 2: (link)
upload_2015-9-8_13-41-33.png

3. Bunların hiç birini bulamazsam Dechatlon'dan Michelin Dynamic Sport'a bakacaktım. (link)
http://www.decathlon.com.tr/media/817/8176404/big_6bc09844016e4276914d49adda8f9033.jpg

Bu konudan hesaplı ve daha güzel bir lastik çıkara ona da yönelebilirim.

Continental i inceledim. Aşağıdakilerden birini alayım diyorum Merlincycles dan...

Conti GP4000SII folding
Conti Gatorskin
Conti GrandPrix 4 season

Acaba Gatorskin ve 4 season fazla mı kaba yapıda?? klasik gp4000s II daha yol tipi mi??

@Drdaldal

Gatorskin katlanabilir modelini kullandım, lastiğin yola temas eden kısmı dümdüz, kenarlarda aralıklı tırtıklar var. benim önerim vittoria rubino pro tech olurdu, yanakları gatorskin e göre daha destekli ve daha fazla deseni var. Sürtünme olarak belki tam bir yarış lastiği sayılmaz ama standart kullanıcının gittiği ıslak zemine veya tozlu asfalta daha uygun lastikler.

@Drdaldal

Evet GP4000S daha yol tipi, daha az sürtünme direncine sahip, biraz daha hafif, diğerleri daha dayanıklı ve sürtünmesi daha fazla, daha güvenli diyebiliriz.

Üçünü karşılaştıran bir video;

• Beğen
Tepkiler: baykuş97
Merlincycles' dan Continental GrandPrix 4000S II siparişi verilmiştir. İzlenimleri yazarım gelince...

http://i.imgur.com/6qLYg87.jpg

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin
Geçen aylarda rubena flash 700*28 almıştım tanesi 16 liradan. İyi hadi ucuza kapattık bu işi diye sevinirken ilk kullanımda ön lastik yarıldı kaldı. Gittim geçen gün schwalbe marathon 700*28 aldım tanesi 100 liradan. Henüz takmadım ama yorumları hep olumlu görüyorum inşallah sıkıntı çıkarmaz. Yalnız her halükarda 35'ten 28'e geçiş çok güzel :harika:

Hayırlı olsun @Drdaldal. Kaça gelmiş olacak size?

@tekkir
Ben ikinci bisikletime çok para kıyamadığım için Michelin Dynamic Sport aldım tanesi 30 liradan.

@Tahir Keskin
Çifti 250 + 21 tl kargo= 271 tl
Valla verdik baya para umarım hakeder...:(

@furkan59
Üzerindeki Bontrager den yok TrekTürkiye de...Lite olan değil de ağır olan var, bende onu pas geçtim...

@sinemaperdesi

yol bisikletin de mi kullanıyorsunuz bu lastiği acaba. benim de yol bisikleti var üzerinde de conti ultra sport slik lastik var ama değiştirmek istiyorum Schwalbe Marathon Plus dişli olandan alsam 28c kadroya ve frenlere sürter mi acaba.

• Beğen
Tepkiler: sinemaperdesi
@skaymaz Çok güzel bir soru. Benim bisikletim mosso, kadroya 700*28 tam uydu. Ama bir kaç milim büyük olsa uymazdı. Bu yüzden 28C almadan önce kadro yapınızı tam olarak hesaplamanız lazım. Doğru hesaplama nasıl olur bilemem ama aldıktan sonra işe yaramaz Allah korusun. Çünkü başka yol bisikleti kullanan arkadaşlara 700*28'in uymadığını da biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: skaymaz
Geri