Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Altus, Acera veya Tourney

Tepki
17
Bisiklet
Ümit
Arkadaşlar şehir bisikletlerinde kullanılan Acera, Altus ve Tourney aktarıcıların hangisini tercih etmeliyiz? Biribirinden ne gibi farkları var?

Scudo
Tourney-Altus-Acera-Alivio-Deore diye gidiyor Shimano, gittikçe fiyat ve kalitesi artarak.

Şehir bisikleti için Alivio ideal diye düşünüyorum. Birbirine yakın modellerin farkı günlük kullanımda pek anlaşılmaz. Uzun turlarda ve yokuşlu alanlarda tabiki bir artısı olacaktır üst modellerin performans açısından...

Hocam komple acera grup kullanıyorum ben mtb'de memnunum bir sorun çıkarmıyor... Arka aktarıcım rd-m360 tı 390 ile değiştim 9 lu sisteme geçicem için... bahsettiğiniz seride en iyisi alivio dur şehir ve hafif arazi için

Gereksiz para harcamak istemiyorsan ve kullanacağın vites aralığını sana sağlıyorsa en düşük modeli alsan da olur(sonuçta kaliteli bir marka tercih ediyorsun),parana-zevkine ve kullanışına bağlı.

En düşüğü Altus değil mi? Bende Acera var gayet memnunum..

Öncelikle merhaba, saygılar selamlar, arkadaşlar elime çıkma bir "shimano ACERA X rd-m291" arka aktarıcı geçti. Yapım yılı 1998,baya eski ama komple söküp bakımını yaptım topladım, henüz takmadım,
Şuan bisikletimde bulunan arka aktarıcı ise shimanonun giriş seviyesi "rd-ty300"

Merak ettiğim tourney yerine acerayı taksam sizce hata etmiş olurmuyum? Yada iyi mi olur ne dersiniz.

Shimano tourney rd-ty300
original_1_5.jpg
Shimano acera x rd-m291
193501461_3.jpg193501461_2.jpg193501461_1.jpg

Merhabalar. Carraro big 727 27.5 tourney 21 vites donanımlı bisikletimi aynakol değişmeden sadece arka aktarıcı ruble ve vites kolu ile alivio ile güncelleyebikir miyim? Hangi özellikte donanımlar gerekir.

Merhabalar. Carraro big 727 27.5 tourney 21 vites donanımlı bisikletimi aynakol değişmeden sadece arka aktarıcı ruble ve vites kolu ile alivio ile güncelleyebikir miyim? Hangi özellikte donanımlar gerekir.
Her konu altına yazmışsınız lütfen böyle yapmayın
21 vitesli setler genelde vidalı ruble olduğu için sisteminiz uyumlu değil
Eğer güncellemek isterseniz:
Arka göbek değişecek (en ucuz tourney kaset göbek 50-60 tl ve tekrar teker örülmesi için de bu kadar para verilecek)
Zincir değişecek
Aynakol uyum sağlar mı muhtemelen sağlayacaktır ama emin olamadım

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Her konuya yazmamın sebebi tarihlerin farklı olması ve güncel olup olmadığını bilmemem. Kusura bakmayın.
O zaman anladığım arka göbek arka aktarıcı ve vites kolu ile alivio yapabilirim. Hangi seri uyumlu olur tavsiye verebilir misiniz?

Corelli Snoop 4.0 bir bisikelte sahibim ancak stok versiyonunda gelen 8 çark ancak arka aktarıcı 7 ve bu yüzden sürekli ayar bozuluyor sizce Shimano Altus Rd-m310 geçmek mantıklı mı ?

Başka önerebileceğiniz modeller var mı ? Birde arka aktarıcının vites kolunu kırdım sizce 8 vites uyumlu hangi vites kolu ve ve fren kolu için bir öneri yapın lütfen iyi forumlar.

Genel olarak düz yol ancak 2 veya 1 haftada bir dağda bisiklet patikalarına gidip bisiklet zıplama atlama yapıyorum sağlam mıdır?
Atlama zıplama yapabilirsin 2700 kmdir atlayıp zıplıyorum (snoop 3.1) . Altus alabilirsin daha uygundur ve işini görür

Arka aktarıcı bisikletimin orijinalinde Tourney tx35 idi, ben arkayı 8 vites yapınca arka aktarıcıyı Acera m360'a yükselttim. Vites geçiş performansında biraz artış var ama asıl fark vites ayar sıklığında. Tourney aktarıcıyı ayda en az 1 kere ayarlamak gerekirken acerayı 2-3 ayda bir ayarlamak yetiyor. Alivio serisi de performans ve bakım sıklığı konusunda acera'dan 1 tık daha iyi olabilir. Ama deore ve daha üst serilerine çıkıldığında bu tip seriler günlük kullanım için değil yarışlar için üretildiğinden ayarları hassas olur, ayar sıklığı artar diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Corelli Snoop 4.0 bir bisikelte sahibim ancak stok versiyonunda gelen 8 çark ancak arka aktarıcı 7 ve bu yüzden sürekli ayar bozuluyor sizce Shimano Altus Rd-m310 geçmek mantıklı mı ?

Başka önerebileceğiniz modeller var mı ? Birde arka aktarıcının vites kolunu kırdım sizce 8 vites uyumlu hangi vites kolu ve ve fren kolu için bir öneri yapın lütfen iyi forumlar.

Genel olarak düz yol ancak 2 veya 1 haftada bir dağda bisiklet patikalarına gidip bisiklet zıplama atlama yapıyorum sağlam mıdır?

Cok enteresan. Bisikleti görmedim ama firmanın kendi sitesinde bilgilerinde:
24 vites diyor. Demek ki ruble 8'li!
Arka aktarici RD-TY300 7'li (RD TX800 8'li olması mantıklı)

8 li bir aktarıcı almanız sorunları buyuk olasilikla cözecektir.
Dusuk seviyeden kaliteye dogru shimano serisi su sekilde siralanır. Yukarida bu durumu aciklayan yorumlar mevcut zaten:
Tourney < Altus < Acera < Alivio < Deore

Kadro kulaginiz duzgun monte edilmemiş veya yamuksa bu da surekli ayar sorunu yaratacaktır.

NOT: Aynı soruyu bir cok basliga aynı anda atmanızda garip olmuş...

Yeni geldim konu açamadığım için bir den fazla kişi görebilirse fazla ve farklı fikirlere sahip olabilirim diye düşünerek attım.

Yeni geldim konu açamadığım için bir den fazla kişi görebilirse fazla ve farklı fikirlere sahip olabilirim diye düşünerek attım.
Cok aktif bı forum değil burası mesajınız kolay kolay kaçmaz

(link)

(link)

Bu iki arka aktarıcı arasındaki tek fark " pulley cage" denilen noktada. A70 modelinde " smart" yazıyor TY500 de ise SGS aradaki fark nedir ? Yol bisikletimde A70 var ve çok bulunan bir aktarıcı değil. TY500 ile değiştirmem gerekirse bir sorun yaşar mıyım ?

Benzer fiyat aralıklarında onca aktarıcı alıp takabilecekken neden tourney modelleri arasında seçim yapıyorsunuz? @Hurol Yoney Tavsiyem 2. el ilanlarına bir göz atın. SGS uzun bacaklı olduğu anlamına geliyor bu arada. Rublede 28t nin üzerine çıkabilirsiniz. Muhtemelen A070 modelinde çıkamıyorsunuzdur.

Bisikletforum'a yazdığım yorumlara tepki gösteren 333. kişi olduğu için @DeaKeN'e burdan selam gönderiyorum. Ne tesadüftür ki bir yukardaki üyenin de tepksi sayısı 333 olmuş.(tu)
ekran fotografı.png

Son düzenleme:
@denizt Yükseltme yapacaktım ama bütçe konusu yüzünden vazgeçmek zorunda kaldım maalesef. Rublede 28 üstüne çıkmayı aslında düşünmüyorum hatta fiyatı makul olup kolay bulunabilseydi 11-24 veya 11-25 7 li downhill rublesi de alabilirdim

Bilgilendirme için çok teşekkür eder bol pedallı günler dilerim.

Geri