Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Arkadaşlar Araba Tarzı Pedikab Yapmak İstiyorum...

Tepki
4
(link)

Burada, Amcamız bir Porsche yapmış. Bende böyle bir Pedallı Otomobil Tarzı bir şey yapmak istiyorum. Bu Amcamız 200 $' a halletmiş işini.
Ben 300 Lira'ya hemen hemen aynı rakama böyle bir şey yapabilir miyim ?

Şu an Zaten CNC(Computer Nuber Control)(Torna, Freze, Tel Erezyon, Dalma Erezyon vs.) Bilgisayarlı Torna(Kısası) Operatörlüğü Eğitimi alıyorum. Teknik Resim okuyabiliyorum.

Arabamın Kaportası, Şahin ile bire bir olacak ama iki kapılı.

Bana Tofaş Şahin'in Teknik Resimlerini Bulursanız iyi olur...

(Kendi Konumdan ALINTIDIR !!)

Scudo
ever uzun bir uğraşıyla yapılmış bir araç ama sanmıyorumki bu araç 1000 tl den aşşağı olmaz camlar, stoplar ve farlar orjinal sanırım ama bu demek olmuoki ucuza mal edilebilirmi evet edilir ama bende tofaştan ziyade peugeot un 306 modeli ufak olması biraz maliyeti düşürebilir sanırım çizim programlarında iskelet yapıları vardı ben bi bakıp sana yazaarım

Abi, Lütfen Peugeot Deme bana. Önceden çok severdim ama yaşadığım bir olay beni o arabadan soğuttu. Ayrıca Sadece 200 Dolar Harcamış...

:) orda kullanılan malzemeleri sıfır olarak toplamaya kalkarsak burda baya masraf çoğalır :) ama çıkma vs. parçalarla yapılabilir diyorum araç modelininde ufak olması malzemeden kar etmeni sağlıcaktır :)

Fazla birşey yok ki Kadro'yu 150 Lira'ya yaptırırım. Bizim Kurs'un Atelye'sin de de olabilir aslında ama, bizim bir Demirci Tanıdık var. Ona Yaptırsam Taksit Taksit Öderim diyorum ?

Birşey sormak istiyorum.Bu bisikletle bayır yukarı nasıl çıkılabilir sizce ?

uğraşınızı takdir ediyorum ancak son derece kullanışsız ve yorucu bir iş diye düşünüyorum. normal bisikletlerle bile ufak bi rampada zorlanabiliyorken 100-150 kg lik bi aracı + bide 80 kg siz varsınız diyelim. iki bacakla hareket ettirmek yaa çok zor olur yada saatte 5 km ile fln mümkün olur...

@BursALı BMX

Motorlu olacak...

Motorun 2 vitesi olacak, 1 ileri 1 geri. Tabii Bisiklet'in Vitesini kullanacağım için Motor a vites gerekmiyor. Babam ile birlikte güzel bir şey ortaya çıkaracağız.
Kaporta Karbon Fiber olacak...

Merakla bekliyorum ne tarz motor kullanacan 4 zamanlımı hondanın var go kart tip motoru ucuzada var kama 200 bilmem ne fiyatı 250 lira 5 beygir :)

50 cc lik bir scooter motoru çok iyi olur bence :)
su ile çalısan motordar daha iyi olabilir
su ile çalısan motor sürekli sorun cıkartabilir

:D Öldürmezler :D

Bilmiyorum belki Benzinli olabilir motor...

Motor Jant'ı döndürecek ve aynı zamanda Pedal ile de çevirilebilecek...

su ile çalışan motorun yapılması mümkün içindeki hidrojeni ayırıcak bir mekanizima avr ama bu aracı kullandığın sürede harcadığın benzininden belki 10 kat fazla olur rampa konusundada kesinlikle ilerlemez çok zorlar bencede

Rüzgara dikkat edin.Rüzgarda kontrol edemeyebilirsiniz.Rüzgarsız havalarda kullanılabilir.Rüzgarlı ortamda Tofaş'ın aerodinamikten yoksun tuğla benzeri tasarımı baya uğraştırır sizi.Bir de araba içinde sıcaktan pişersin tek kelimeyle pedal basmayı unut.En fazla 2-3 km dayanabilirsin.Aero recumbentler bile yüksek hızda gidebildiği, hava giriş-serinletme sistemi de olmasına rağmen sıcak havalarda sürmesi işkenceyken bu araba tarzı bisikletin hantallığı bitirir seni.Dünya'nın en iyi bisikletçileri yaz sıcağında aero recumbent sürüşüne en fazla 1-1,5 saat dayanabiliyorlar.İyi bir şey yapmak istiyorsan bir tane aero recumbent yap, bilmem kaç bin liralık yol bisikletleri arkandan baksın düz yolda.

Geri