Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

artık bisikletlerde ayak yok mu?

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
44
İsim
Mustafa
eskiden kullandığım bianchilerde ayak olurdu. bisikleti bir yere dayamadan yada yere bırakmadan muhafaza etmek için. yeni bisikletlerde bunu göremiyorum. ağırlık yaptığı için kaldırıldılar mı?

Scudo
@fulham

Bisikletimi aldığım yer artık profesyonel bisikletlere koymadıklarını söyledi, Belki aşağıdaki resim işine yarar :)

http://img518.imageshack.us/img518/382/isitsmartypz9.jpg

resimdeki yöntem gerçekten çok akılcı biz genelde bisikletleri birinin önünü diğerinin arkasına gelecek şekilde birbirine yaslıyoruz :)

@fulham

Sadece ağırlık değil, ses yapabiliyor zamanla,ya da gevşiyor, sağa sola takılabiliyor, kadroya boyaya zarar verebiliyor, hele araziye giriyorsanız o sarsıntıda oldukça zorlanabilir ayaklıklar vs, biz bisikletlerimizi sağa sola, kaldırım ağaç vs dayıyoruz hep hiç bulamadık yavaşça yer yatırıp dinlendiriyoruz :)

@Hakan Yazman

ayak saçma olurdu zaten. hafifletmeye çalışırken karbon kadro alıp ayak takmak :)

Aslında tur amaçlı çıkılan uzun gezilerde gerek duyulabilecek bir parça. Benim sokakta gördüğüm kadarıyla, aynakola yakın değil de, arkadaki üçgene 2 koldan monte edilen sağlam modeller var. Bunlar bagajlı bir bisikleti bile rahatça taşıyabilir.

@hammurabi

Kesinlikle öyle bir parça.

Çanta varken bisikleti yatırmak , çantanı kirlenmesine, içindekilerin dökülmesine , çantanın yırtılmasına ( ortlieb bir çanta 90 euro kadar :) ) sebep olabiliyor.

Yol kenarındaki banket dar ise yatırınca bisiklet yolda kalmıyor.

Ayrıca , sizi ve bisikelti yol kenarında daha görünür kılıyor.

Fotoğraf çekerkende ayak aramak sorunda kalmıyorsunuz.

Ben yazın 5000 km kadar taşıyacağım ayaklığı. Doğubeyazıttan - Kathmandu ya kadar. :)

Selamlar.

Yönetimi hiç söylemedim farz edin çünkü forumdan Aydın arkadaşımız kaskın kırılabileceği ve zedelenebileceğini hatırlattı. :) yanlış yönlendirme için özür.. Aydın'a teşekkür.

Zaten çanta söz konusu olduğunda kask taşımaz kaldıki yağmurlu havalarda hiç olmaz :) saçma bir fikir yani..

@aydin

@rochas
güzel bir yöntem ama her yerde uygulayamam örn asfaltta kaska yazık

Sener rica ederim oncelikle, ne demek.

Evet tur bisikletleri disinda pek kullanilmiyor, bence normalde gerek te yok. (ki tur bisikletlerinde agirliktan ziyade, uzun yolda problem cikarmamasi vs.. gibi etmenler onde geliyor genelde) Misal sirf olur da kirilir vs.. diye kaynatilabilsin diye sabit /celik kadrolu kullananlar var. Ben de boyle bir tur yapacak olsam asla boyle alengirli bir bisikletle yola cikmazdim.

Bir ayağın getireceği ağırlığı bile hesaplıyorsunuz demek ki!

Ben bu kadar ince düşünemiyorum kusura bakmayın...

Eski bisikletimde ayak yoktu. Bu nedenle çok defa yere düştüğünü hatırlarım... O yere düştükçe benim de içimden bir parça kopuyordu...

Şimdiki bisikletimde ise ayak var ve çok kullanışlı oluyor. Bisikleti istediğim her yerde olduğu gibi bırakabiliyorum... Varsın 200-300 gr ağır olsun...

Ayaklıkmış, aynaymış, çamurlukmuş, zilmiş.. Bunlar bisikletin karizmasını bozuyor.. Bisikletin aksesuarları olacaksa: Sele altı çantası içinde allen anahtarı, matara ve tutucusu, farlar ve çakarlar, km ve nabız saati olmalıdır..

bir sorum var? benim bisikletim bianchi dağ bisikleti ama yanında ayaklık var dağ bisikletleri profesyonel olarak sayılmıyormu?neden?

Ayaklık mı? O da ne?
Şimdiye kadar hiç ihtiyaç hissetmedim.Zaten bisikleti aldığım gibi ayaklığını çıkartmıştım.

Geri