Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aynakoldan çıkan ses

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
170
Bisiklet
Bianchi
arkadaşlar merhabalar Aynakoldan bir ses çıkmaya başladı bisikletim daha 25 günlük garantisi var. pedal çevirirken gıcır gıcır ses cıkarmaya başladı sizce ne yapmalı? niye oluyor vites kombinasyonunuda biliyorum

Scudo
@aziz otkur
Zincir tozlu camurluysa olabilir, pedaldaki bir sorun aynakoldan gibi hissedilebilir, aynakol gobegi gevsektir-gevsemistir, pedal kolu gevsektir-gevsemistir dusuk ihtimalle, aynakol gobeginde sorun vardir bilya rulman ezilmis kirilmiitir veya uretim-montaj hatasidir. Sebepler 3 asagi 5 yukari bunlar olabilir...

Aynen gevşemiş olabilir bir sık bakalım. WD40 varsa bir de temizle istersen

aldıgım yere götürsem mi? üretim hatası olma ihtimali daha yüksek gibi geldi...

@aziz otkur

Aynı sorun bende de var daha 15 günlük benimki , cevirdiğim her turda saatin tik tak sesi gibi ses geliyor du arkadaşın dediği gibi zinciri filan temizledim gobegi wd-40 ladim simdilik ses kesildi bir deneyin bence ..

aynen öyle ya :D aynı şey moralim fena bozulmustu wd 40 nerede bulabilirim bisikletcilerde var mıdır?

@aziz otkur

Bisikletcileri bilmiyorum , Nalburcularda ucuza bulabilirsin :)

teşekkür ederim sizin sorununuz düzeldimi? bu arada cok teşekkürler aynı sorunu yaşıyan ve sorunu cözülen insanlarla forum sayesınde ıletısım kurabılıyoruz

Ben teşekkür ederim ,Sorun duzeldi evet artık kulaklik takmadan bisiklet surebiliyorum sinir bozucu o ses gelmediği için :)

benim yolda gelirken girdigim psikolojiyi anltamam :D

@aziz otkur WD40 karşıtları var bu forumda.
Adına bile tahammül edemeyenler var :D
Bence kullan. Koçtaş, tekzen gibi yerlerde bulunur.

Not olarak eklemeyi unuttuğum bir kaç cümle var @aziz otkur
Her pedal basışta çıkan gıcır gıcır sesinin sebebi aynakol olmayabilir. Öncelikle pedal göbeklerini yağlayıp dene büyük ihtimal gıcırtı gidecektir.
Eğer hala bir gıcırtı var ise orta göbeğin yaplanması gerekecek.

koçtaş tamam.. hahah:bsmagryr:

ne WD40 mış arkadaş ya, başımız ağrısa WD40 sıktıracaksınız :)
WD40 a karşı değilim de, adamlar ne marka oturtdu ona şaşırıyorum. yoksa bana göre wd40 ın diğer spreylerden pek bi farkı yok

@ratm

Bence çok farkı var , ben dalgıçlık hizmeti veren özel bir şirkette çalıyorum çeşitli boru hatlarında montaj yada söküm yapıyorum suyun altından çıkardığımız saplama lar somonlar da vs tüm parçalarda özellikle wd40 kullanıyoruz milyar dolarlık projelerde koli koli wd 40 siparişleri boş yere verilmiyor .. böylesine hardcore kullanımlar için kullanilar bir malzemeyi bisiklet icin kullanmak ne kadar doğrudur elbette tartışma konusu olucaktir :)

Ünal bey, WD-40 ı koli koli almanızın sebebi, onu iyi pazarlamarı diye düşünmüyorum, fiyatlarıyla WD-40 ın çok güzel oynayabiliyorlar. Fark olduğunu anlamak için farklı ürünleri de kullanıp arasındaki farkı tespit etmek lazım. Bunu neye göre söylüyorum, WD-40 ve ona benzer birçok bilindik marka spreyi satan bir firmada çalıştığım ve hemen hemen hepsini çeşitli koşullarda denediğime dayanarak söylüyorum.

Zincir tozlanması olabilir büyük ihtimal, pedal, sele vs bunların hepsinden ses çıkabiliyor aynakol her zaman son ihtimaliniz olsun.

pedal çevirirken çıkıyor şimdi denicegim peki başka neler alınabilir zincir yagının temizligi için

Madem bu havada üşenmeyip dışarı çıkacaksın götür bisikletçiye hocam :) bide üretim hatası var ise siz bozmuşsunuz muamelesi yapmasınlar.

hocam temizledikten sonra denesem devam ederse götürsem nasıl olur acaba :))

aldıgım yere mi götüreyim yani?

Tabi ki sizin kararınız ama ben olsaydım aldığım yere götürürdüm.Yeni bisiklet diyorsunuz,üretim hatası montaj hatası olabilir diyorsunuz.Öyle bir şey yok ise neden olduğunu da söylerler,şimdi bizim burada görmeden yaptığımız yorumlar ne kadar sizin sorunuzu anlatır orası meçhul bu sebepten söyledim :)

Geri