Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Beldeyama Newage Kullanan

Bu gün ilk olarak Efsaneyi ayağa kaldırmak için Rubena marka iç dış lastik siparişi verildi, ikinci iş olarak kadro temizlendi, kadroda bol miktarda çizikler var, kadronun ve maşanın boyanması iyi olacak, ayaklık küflenmiş, zincirin güzel bir bakıma ihtiyacı var... Ön jantta kopmuş bir tel var ve jant ayarı yapılacak... Vites Fren ve aktarıcı iş göreceğe benziyor... Yarın ilk olarak eski lastikleri söküp jantları kontrol etmeyi ve temizlemeyi planlıyorum. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Dosyalar

• 20150427_195327.jpg
    20150427_195327.jpg
    77,2 KB · Okunma: 88
  • 20150427_195350.jpg
    20150427_195350.jpg
    80,6 KB · Okunma: 82
  • 20150427_195405.jpg
    20150427_195405.jpg
    77 KB · Okunma: 79
  • 20150427_195422.jpg
    20150427_195422.jpg
    62,3 KB · Okunma: 80
  • 20150427_195449.jpg
    20150427_195449.jpg
    61,4 KB · Okunma: 77
Scudo
Bu gün ilk denememi yaptım ve efsane Beldesan Newage ile ilk turumu attım :) yeni Rubena Cobra lastiklerle ilk turumdan çok zevk aldım, bisiklete binmeyi yıllar sonra tekrar hatırlamak bambaşka bir duyguymuş... İlk turdan önceki hevesse tarifsiz...20150430_194024.jpg 20150430_194024.jpg 20150430_194047.jpg 20150430_194031.jpg 20150430_194024.jpg 20150430_194024.jpg 20150430_194031.jpg 20150430_194047.jpg 20150430_194024.jpg 20150430_194031.jpg

Yarın nasip olursa jant ayarı yaptırıp, çamurluklar ve arka bagajı taktırmayı düşünüyorum.

Tekeri yanlış mı taktınız? Desen yukarı doğru bakıyor normal değil sanki?
Aynı bisiklet aşağıda yatıyor şu an, ön lambası kırılmıştı heralde tam hatırlamyıorum.
Arkada dinamo var, sizde yok.
O selenin rahatlığı nasıl?
Benim bisikleti bırakma sebebim gidon milinin bozulmasıydı.
Hiç uğraşmadım onu ayağa kaldırmayla yeni aldım
Bir de sizin vitesler bayağı kötü duruyor.
Bendekiler ön aktarıcı düzgün çalışmasa da duruyor hâlâ.
Keşke imkan olsa da ayağa kaldırabilsem onu:)

evet önü yanlış takmışım, sonra farkettim arka lastiği ok yönünde taktım, arka dinamo kaybolmuş bulamadım, çocuklar sökmüş galiba :) selede çok rahat değil, arka aktarıcı çok zaman önce darbe sonucu kırılmıştı, değiştirildi, dün denedim vitesler geçiyor, ön vites kolu da bozulmuştu o da değişmişti... Biraz emek istiyor, sonrasında ayağa kaldırabileceğinizi düşünüyorum... Tabi bir de her bir bisikletin anıları oluyor, ben bu bisikleti ilk gördüğümde çok beğenmiştim, dinamosu önde lambası, arka bagajı...Babam ve Anneme aldırmak için ne kadar dil dökmüştüm, bir hafta boyunca her gün bisiklet bisiklet diye ısrar etmiştim :) sonunda sağolsunlar satın almışlardı, o zamanda 30 bin liraydı eski parayla :) ne günlerdi yaa...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Sizin vitesi şimdi fark ettim ön ve arka farklıymış:)
Ben ikisini de ön değiştirici gibi sanmıştım bir an.
Bende de freni kullanmayı bilmeyen vatandaş sayesinde ön aktarıcı kolu kırılmıştı. Frenler o kadar iyi tutuyordu ki eline alan çoğu kişi arkayı kaldırıyordu:) En sonunda biri düşüp kırmıştı.
Ben de vites telini matara kafesinin vidasına kadar gerdirip sabitlemiştim. 3. vitese oluyordu sürekli, öyle halletmiştim:)
Sizin arka bagajla ilgili cümlenizi okumadan önce o bisiklette çamurlukların ve bagajın olduğu aklıma gelmişti.
Millette 18 vites bisiklet varken bende o vardı.
Herkesin tekeri, sele kelepçesi felan somunluyken benimkinde QR vardı. Hey gidi, hâlâ bile çoğu bisiklette QR mandal yok:)
Bisikleti babam vermişti bana, 9 yaşında felan başladım heralde onu sürmeye.
Acayip büyük geliyordu ve duraklamalarda kaldırım yanlarına yanaşıp durabiliyordum, tabi az da düşmedim duramayıp:)
Eskiler hep aklıma geldi bu bisiklet sayesinde, yolda durdurup satar mısın diyenleri de çok gördüm.

@Yunus Emree

Evet tekerlekler, sele kelepçeli, çok güzel bir özellik, frenleri hala aynı, fren telleri orjinal küflenmemiş hala aynı duruyor :D bu gün ilk turumuzu attık arkadaşlarla, Cross Time adında bir grubumuz var, yaklaşık 10 km civarnda bir parkuru tamamladık, bisiklette sadece iç dış lastikleri taktım, başka bir masraf yapmadım, o halde yıllar geçmesine rağmen beklentilerimi karşılıyor, yani deponda duran bisikletinin kıymetini bil taş gibi duruyordur :D

@yuksel200
Pek taşlık durumu kalmadı, kuzene biraz malzeme çıkardık ondan:)
Tekerleri verdim(iç lastik bile sapasağlamdı, 10 yıldan fazladır duruyordu:)) gidonu söküp içinden bilye yatağını aldık, park ayağı ve pedallar da gitti:)
Ben kadroya pek dokunmadan baştan toplayacam onu nasip olursa:)

@Yunus Emree

:) evet kuzene baya destek çıkmışsın :D nasıl toplamayı düşünüyorsun, aklında bir fikir varmı almak istediğin parçaları belirledin mi ?

@yuksel200
Aynen öyle de hemen toplamayı düşünmüyorum:)

Benimde elimde bir New Age M-2618 var ancak Beldesan veya Beldeyama markası yok :) Uzun yıllar önce birisinden kaldı, arada kullanıyordum. Şimdi yeni iki bisiklet satın alınca , elimde fazlalık haline geldi. Sizlerin elindekine benziyor mu veya bendekinden kullanan oldu mu? Yılı ve markası hakkında fikri olan var mı :)
Selesi değiştirildi, dikkate almayın.

Dosyalar

• 20150702_181744.jpg
    20150702_181744.jpg
    133,8 KB · Okunma: 76
  • 20150702_181753.jpg
    20150702_181753.jpg
    169,5 KB · Okunma: 70
  • Beğen
Tepkiler: squart
hortlatalım :) selamlar.bendede var beldeyama newage.orjinal olmasına rağmen bakımlarını sürekli yaptıgım için hiçbir sıkıntı çıkarmadı aldıgımdan beri.yalnızca biraz paslanma var vede birkaç ıvır zıvır parçasının değişmesi lazım. paslanmayı wd40 ile hallederiz ancak artık boya vaktinin geldiğini düşünüyorum :(

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Prusias

Merhaba,

Sizin newage muhtemelen 1999 veya 2000.
Bende 1998 model var, onda TY-05 vites mevcut, sizde TY-22 SIS.
Markası da BELDEYAMA...

• Beğen
Tepkiler: Prusias
@gürhandoğaç Merhaba,
Bende de sizin modelin aynısı hatta rengi bile aynı olanı var. Ancak tahmin edersiniz ki boyası gitti. Orijinal hali gibi boyatma imkanım var mı acaba?

Yeni bisiklet alıp almama konusunda kararsız kaldığım bisiklet, şuan bodrumda , geçen çıkarttım ve dolaştım yaklaşık 3 yıl önce fren ve vites sistemini , ondan 4 yıl önce de jant , lastik , fren vs. değiştirdiğim uzun yıllardır bindiğim , ailemden kalan bir parça , halen binerim , sapasağlam , boyası da çok iyi

@mkagankarayigit Bir yenileme. Bugün bendeki 10. Senesi olan Beldeyama New Age mi tekrar yaptırdım. Benden önceki çok sağlam kullanmış, hala ne vitesi ne de freni bozulmadı. Muhteşem bir bisiklet umarım çocuklarıma kadar kalır

Merhabalar.
Beldeyama New Age Modeli bende de var. Babamın çok eskiden kullanmış olduğu bir bisikletmiş. yıllarca depoda kalmış. yani En az 15 yıllık bir bisiklet. Ben sorduğumda 98 model felan dediler ama daha eski gibi bisiklet. Ve belki inanmayacaksınız şuan bisikletin kadrosu orjinal kadro Shimano. Geçen hafta arka jantı değiştirdim bilye dağılmış mı ne. Bisikleti çok sevdim yani geçrekten de çook hoş. Ama orjinal Selesi biraz acıtıyor bende Bianchinin Bmx için selesini koydum. Ve şuan bisikleti hala aktif sürüyorum hiç bir sıkıntım yok şuan. İnşallah da olmaz çok memnunum. Yeni bir bisiklet mi alsam yoksa bu bisiklete daha fazla bakım yapıp canavar haline mi dönüştürsem bilmiyorum. Kadro da bir sıkınıt yok çizikler dışında. Hatta şimdi yeni yol bilgisayarı almayı düüşünüyorum hb den. hayırlısı bakalım. fotoğraf istteyen olursa atabilirim. İyi Günler

@Emre0707
Benim bisikleti abimler de aktif kullanmış ben şuan 17 yaşındayım , bisikleti 6 yıl önce yenilemiştim ve şimdi depodan çıkartıp tekerlerine hava bastım , bisikleti agresif kullanmadığım için tekerler sağlamdı , çantamı topladım ve sahil turu yaptım , çok keyifli bir bisiklet . fotoğrafın varmı bisikletin :D

@yuksel200 Bende de beldesan newage model bisiklet var. Lastiklerini değiştirmek istiyorum, siz hangi ölçüde aldınız?

Geri