Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet secimi (ultegra icerir)

Tepki
132
merhaba

Aero race veya aero-klasik race turu bir bisiklet plani oncesinde sizlerinde fikrini almak isterim
Asagida istedigim sartlarda secenekleri arti ve eksilerini yazdim
Bunlar disinda bir oneriniz var ise arti ve eksileri de yazarsaniz cok sevinirim.
Zaten bu bisikletler daha turkiyede yoklar ve en az daha 6 ay var gelmelerine
Tahminen fiyatlarida 2300-2600 euro araliginda olacaktir.

On sartlar
*bisiklet full 6800 ultegra olacak

*bisiklet yabanci ve unlu ve ayni zamanda satis agi olan markalardan olacak (bu sebepten canyon devre disi birakildi)
*bisiklet 2015 veya 2016 olabilir 2014 olmayacak.
* asagiya yazilan bisikletlerin fiyatlari cok yakin olmasada hemen hemen yakin sayilir arastirmada fiyat 2.plandadir. Yani en ucuzu bu diye bir oneri dikkate alinmayacak.

1.secenek
2016 Cube agree c62 pro

(link)

Cube agree en onemli artisi 7.7 kg ve renkleri cok hos, ayrica cosmic jantlar 30mm olsada cok iyi bir goruntude...
Eksileri, aynakol 50-34 ve cube tdf gibi yarislarda pek yok...

2.Secenek
2016 giant propel advanced 1

(link)

Artisi en basta ödüllü bir safkan aero makine olmasi. Akisi ve gidisi muhtesem...Frenleri ultegra degil giantin kendi urunu ve onlarda aero yapida. Cok havali bir goruntusu var...

Eksi olarak sebep yine aero olmasi
Jantlari bu bisiklete yakismamis en azindan dtswiss r23 falan olabilirdi
Konfordan uzak agirligi da yuksek
8.30 kg...

3. Secenek
2016 scott cr1 10

(link)

Bisiklet guzel goruntu vaadediyor
Ancak pek artisi yok goruntuden baska

Eksisi ise fazla
Agirlik 8.20 kg

Aynakol 50-34 ve seri disi
Frenlerde seri disi
On aktarici da 105

Jantlar ise oldukca alt bir model rs11

4.secenek
2016 focus cayo ultegra

(link)

Gorulecegi uzere tam full ultegra olmasi ve jantindan selesine kadar eksiksiz olmasi goze carpiyor

Agirlik 7.80 kg

Eksisi ise focus markasinin dunyada cok saygin ama ulkemizde pek bilinmiyor olmasi

Evet goreceginiz gibi 4 adet bisiklet var
Gorusleriniz benim
İcin onemli

Specialized i eklemedim onun muadili asagidaki model

Tarmac sl4 comp ultegra

Ama ne janti ne freni ne aynakolu ultegra veya benzeri degil
Ustelik cok pahali nerdeyse en pahalisi bu bisiklet. Elendi.

Tesekkurler...

Scudo
Bütçe limitiniz tam olarak nedir bilemiyorum, ancak bu listeye ilave edilmesi gereken bir de Cannondale Supersix Evo modeli var. Ultegra yerine SRAM Red içerir lakin bu daha da hafif bir grupset demek.

Seçenekleriniz arasından ise Focus Cayo modelini alır, arkama bakmadan uzaklaşırım.

Aradığınız kriterlerdan daha üstün bir bisiklet.

(link)

Not ; Bir Focus kullanıcısıyım ama şu anda objektif davranarak KTM diyorum. 2. tercihim Focus olurdu.

Ktm revelator 5000 ve 4000
Hem hafif hemde donanimli oldukca guzel
Listeme bunuda ekleyeyim

Cannondale bu bisikletlere gore %50 daha pahali

Bu arada benim gonlum cube den yana :)

• Beğen
Tepkiler: Alfa_x
Bu seçenekler arasında Focus 1 adım önde.. İnsanların bilip bilmemesi önemli değil.. senin sevmen lazım.

'lapierre' Xelius Efi 400 önerebilirim dediğiniz fiyat kategorisinde.Ama Ultegra Di2'li.Marka olarak 'lapierre' oldukça büyük ama ne yazık ki accell'in bütçesinde.Yine de bu sizi yanıltmasın, yerli malı bianchi ya da carraro'lar gibi değil yani bildiğiniz fransız 'lapierre'.Ayrıca Aero olarak ki bence kesinlikle harika bir bisiklet olan 'lapierre' Aircode 300 var.Onda da Ultegra Di2 var.Neyin kafasını yaşıyorlar nedir bu elektronik aşkı anlamadım ama görüntüleri çok güzel bu bisikletlerin.

• Beğen
Tepkiler: Ertan M.
başka bir topiğe de yazdım ama uzun yol bisikletinde öneri alabilir miyim? Hafifliği benim için önemli

@hakan torun cube tdf de yok demişsiniz focus bilinmiyo tr de demişsiniz boşverin gidip ispanya turundamı yarışıcaksınız sevdiğinizi içinize sineni alın rahat rahat sürün gidip daha hafifi daha iyisini alıpta asıl beğendiğiniz aklınızda kalmasın bence :harika:

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak
Seceneklere lapierre aircode 300 eklendi
Full ultegra, kysrium jant, fizik sele uygub fiyat...

Durumu su sekilde guncellemek faydali

*cube agree pro
*focus cayo ultegra
*ktm revelator 4000
*lapierre aircode 300

(Giant-scott-specialized-cannondale elendi)

Bütçenizin biraz üzerinde Trek Emonda SL5 var, full 105 set'li ve OCVL 500 kadrolu özel siparişle getirtmeniz lazım, Trek Türkiye'den ağırlık 8.1 kg.
yada
Trek Emonda S5 alabilirsiniz yine full 105 set'li ama OCVL 300 kadrolu olması lazım ve stoklarında her modeli bulunuyor fiyatı da 2300-2500 Euro civarı.
yada siparişle Trek S6 full Ultra set'li OCVL 300 olabilir, ama indirimlli fiyatı 3000 Euro civarına falan gelir bütçe dışı kalıyor..

Trek'in yeni kadrosu nefis, ben sizin yerinizde olsam kadro kalitesine bakardım, grup seti nasıl olsa 1-2 sene sonra zamanla değişiyor.

Focus Cayo 4.0 Sram Force 2015 modeli kullanıcısıyım. Neden Shimano Ultegra da kararlısınız bilmiyorum ama Focus un Sram Force lu modeli Ultegra ya göre daha hafif. Bendeki pedalsız hali fabrika çıkışı 7,20 Kg mesela. Ben fikrimi değiştirmiyor ve Focus u tercih etmenizden yarar var diyorum, ayrıca İstanbul Caddebostandaki tek distribitör ve satıcısı Bisiklet Cumhuriyetin de müşterilerine satış sonrası da destek oluyorlar.

Cayo 4.0 fiyati daha ustte red oldugundan
Ultegrali bisikletler daha uygun

Ben hala cube agree c62 pro dan yanayim
Fiyat esitligi olursa focus cayo ultegra da olabilir

Nedense focus ve cube hemen hemen ayni gibi gelmistir bana eskiden beri

@hakan torun

KTM ve Focus arasında bir seçim yapardım.

Ktm bana gore bir adim onde ondan sonra gelen de canlisini gordugum ve asiri begendigim Giant :)

Tercih
1-hafiflik
2-comforT

Yazimin ilk cumlesi aero race veya aero klasik race

Giant cok sik
Eski bisikletim tcr advanced idi

Biraz konfor istiyorum ama hafiften aero czigileri barindirmali

Buna en uygunu cube

Ondan cube ilk tercih gibi duruyor

Ama kimse cube yaZmadi

Geri