Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Brompton ve katlanır bisikletler üzerine

Scudo
@serdar4646Teşekkürler :)

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım
Biraz pahallı oyuncaklar en ucuzu 1.300EUR. (5.671TL)

@Üye AdıMaalesef öyle 3000 civarı olsa hiç düşünmeden alırım kullandım çok beğendim ama o fiyatlara karbon yol Bisikleti alınabiliyor

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı
M6R ve S6L model olmak üzere 2 brompton kullandım. Hale’n kararsızım bu fiyata değermi değmezmi. Fakat alternatifsiz olduğu en önemli konu katlanınca sahip olduğu boyutlar ve toplu ulaşıma kolay entegre olması.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu arda iki bromptonuda ikinci el almıştım sıfırının yaklaşık üçte ikisi fiyatına. Sıfır olarak o kadar para vermem.

@mgencer05Evet haklısınız minibüs ün koltuk arasına bile sığıyor ben de m6L kullandım video daki model Brompton un kendi vites sistemi var çok güzel çalışıyor tabi son dönemde dolar ve euro un anlamsız yükselmesi fiyatları çok yukarı çıkardı

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Dahon sanki buna benzer bir bisiklet üretmişti bir zamanlar.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU
@Üye Adı

Evet curve modeli.fakat Ülkemizde satılmıyor sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı
Video daki bisiklet en üst modeli Brompton un ve 5000 TL ye almıştı arkadaşım (indirime girmiyor) şuan az önce arkadaş bahsetti en düşük modeli 5000 liranın üzerinde

Benim ki h6l , dahon vites i7 den sonra daha sabit suruslu ve keyifli geldi.Basta Cok maliyetli oldugu icin pismanlik duymustum fakat sahip olup ilk turu attiktan sonra sonra iyi ki almisim diyorum.

Şuan dolar/euro dan dolayı çok pahalı ama daha öncesinde bana da pahalı gibi gelmişti de kullanınca sanki sabit kadrolu bir bisiklet kullanıyorsunuz en ufak bir esneme/oynama yok parasının hakkını veriyor özellikle de ulaşım amaçlı kullanıp işe/okula giderken sizi ekstra maliyetten kurtaracaksa aylık yol masrafınızla bi brompton alabilirsiniz ki ömürlük bisiklet dahonu satma sebebim bromptondu ama dediğim gibi şuan çok pahalı kur seviyesi eski günlerdeki gibi olursa kesin satın alırım

20160905_181619.jpg 20160905_181628.jpg 20160905_181635.jpg

@mgencer05

İki soru - M ile S arasında sürüş keyfi ve ergonomisi açısından fark nasıl? Bir de rack yokken katlı halde taşımak/sürüklemek daha kolay gibi mi?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Ehlikeyif

İlk bisikletim m gidondu ve brompton performansını tam olarak yansıtmamış aslında. Çünkü s gidonla brompton sanki yol bisikletine dönüşüyor. Eğik bir sürüşü oluyor ve gücü daha iyi aktarıyorsunuz. M gidon ise performanstan ziyade gezi için dik bir sürüş sağlıyor. Birde s gidon kullanırken 2 brompton kullanıcısından m gidonla takas teklifi aldım. Bundan sonra alacağım muhtemelen p gidon olacak,sürüş pozisyonu çeşitliliği açısından. İlk brompton u satın alırken istediğimde vites ve gidonunda sonradan değişiklik yapabileceğimi düşünmüştüm fakat pek masraflı oluyormuş. Yani alırken ne istediğinize karar vermek sonradan modifikasyon yapmamak daha mantıklı.

@Ehlikeyif

İkinci sorunuza cevap verecek kadar katlı halde taşımadım fakat R modelde katlı halde daha dengeli duruyor kolay devrilmiyor.

• Beğen
Tepkiler: Ehlikeyif
5744ddc98248f20c61d0184e6effe161131481033137.jpg

Brompton kullanan arkadaşlar, 2012 model Bromptonumun arka kısmından tıkırtı mı desem şıkırtı mı bilemiyorum bir ses geliyordu. Bagaj, çamurluk, bagaj tekerleri her şeyi söktüm denedim fakat aynı sedin kaynağını bulamadım. Özellikle bozuk yollardan geçerken geliyor ses. Benimki eski model normaldir falan diye düşünmeye başlamışken bir arkadaşım 2018 model aldı. 2 ay sonra benimki kadar olmasa da onun bisikletinden de aynı ses geliyor. Benzer bir durum yaşayan var mı ? Varsa nasıl bir çözüm buldunuz ?

Geri