Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Arkadaslar kolay gelsin bir sorum olacakti . sportive 224 kullanicisiyim bisikletimle yokus yukari cikarken ve pedala cok yuklenirken cıtır cıtır sesler geliyo plastik sesi gibi ama heryerini kontrol ettim nereden geldigini bulamadi. Bisikletcide kontrol etti oda bulamadi acaba nereden geliyodur ?

Yokuş yukarı pedala çok yüklenirken ayağa kalkınca da aynı ses geliyor mu? Yukarıdan bakınca bazen sele/sele borusu sesleri de pedal civarından geliyormuş gibi hissedilir.

Scudo
gidon ile ilgili tüm vidaları gözden geçirip tekrar sıkın

Arkadaslar kolay gelsin bir sorum olacakti . sportive 224 kullanicisiyim bisikletimle yokus yukari cikarken ve pedala cok yuklenirken cıtır cıtır sesler geliyo plastik sesi gibi ama heryerini kontrol ettim nereden geldigini bulamadi. Bisikletcide kontrol etti oda bulamadi acaba nereden geliyodur ?
Zincir atlama yapmıyor değil mi ?
Bu tip bir ses benim bisikletten de gelmeye başlamıştı, zincir uzamış dişli atlıyormuş.

Aynı türden ses benim 227 de de olmuştu, ilk inceleme de bulamadım ama daha sonra ayarlı gidondan olduğunu farkettim, gevşemiş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: khrmn.006
Arkadaşlar bir sorum var. Ön vites 3 ve arka 7,8,9 da iken zincir aktarıcıya sürtüyor. Bisikleti aldığım yere sorduğumda çok büyük sorun olmadığı sürüşe engel olmayacağını söyledi. Sizce götürüp göstermeli miyim yoksa ileride bir sıkıntıya yol açar mı?

Arkadaşlar bir sorum var. Ön vites 3 ve arka 7,8,9 da iken zincir aktarıcıya sürtüyor. Bisikleti aldığım yere sorduğumda çok büyük sorun olmadığı sürüşe engel olmayacağını söyledi. Sizce götürüp göstermeli miyim yoksa ileride bir sıkıntıya yol açar mı?

Sürüşe engel olmayabilir ama her sürtme bir sorundur.

"zincir aktarıcıya sürtüyor" derken ön attırıcının dış plakasına mı sürtüyor?
unknown.png

Öyle ise ya üst ayar attırıcıyı fazla içeride tutacak şekilde hatalıdır ya da tel gerginliği attırıcıyı yeterince dışarı itemeyecek kadar azdır. İlki H vidasıyla biraz dışarı alınca, ikincisi vites kolundaki gerginlik vidasını gevşeterek (saat yönü tersine çevirerek) tel gerginliğini arttırınca düzelir.
Herhangi bir ayarı değiştirmeden önce zincir büyük dişlideyken vites telinin gerginliğini elle arttırarak (telin açıkta gittiği bir yerden, tel kadro içinden gidiyorsa attırıcıya yakın kısmında açıkta kalan kısımdan çekerek) meselenin tel gerginliği olup olmadığı anlaşılabilir. Elle germeye attırıcı tepki vermiyorsa üst sınırı hatalıdır. Tepki verip biraz dışa kayıyorsa ve bu kayma sesi kesiyorsa o zaman gerginliği arttırmak sorunu çözer.
Ayarlarda yapılan her değişiklik az az yapılmalı, her değişiklikten sonra iyileşme görülürse devam edilmeli, bir şey değişmiyorsa diğer çözüme geçilmeli.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Tunalı
Aynı türden ses benim 227 de de olmuştu, ilk inceleme de bulamadım ama daha sonra ayarlı gidondan olduğunu farkettim, gevşemiş olabiligıdondan gelıyormus. bısıkletı ıkıncı el almıstım gıdonun ust taraftakı tam ortasında bulunan vıda kayıptı yandan ve alttan sıkılastırmıstık
Bir sorum daha olacak. Hareket halındeyken (genelde ust vıteslerde yapıyor) pedal cevırırken arka aktarıcıdan veya zıncırden 1 sn arayla tık tık zıncır sesı gelıyor . Bi arkadasım vıtes ayarından dedı ama vıtes gecıslerı cok ıyı

Merhaba bugün carraro sportive 225 alarak aranıza katıldım. Aslında 224 almayı düşünüyordum ama ilimdeki kadro boyu bana uygun tek seçenek olduğu için biraz mecburiyetten almış oldum.

Bir sorum daha olacak. Hareket halındeyken (genelde ust vıteslerde yapıyor) pedal cevırırken arka aktarıcıdan veya zıncırden 1 sn arayla tık tık zıncır sesı gelıyor . Bi arkadasım vıtes ayarından dedı ama vıtes gecıslerı cok ıyı
Vites ayarı muhtemelen, konuya hakim arkadaşlar daha net yanitlayabilir, kesin birsey diyemiyorum maalesef. 🙂

Bu tür sorunların nedenini anlamanın en iyi yolu bisikleti sehpaya alıp ya da ters çevirip bahsedilen şartları ("genelde üst viteslerde yapıyor") yerine getirerek video çekmek. Hem kendiniz sesin nereden geldiğinden emin olursunuz, hem yorumlayabilecek kişilerin sorunu kolayca anlamasını sağlar.

• Beğen
Tepkiler: khrmn.006
Bu tür sorunların nedenini anlamanın en iyi yolu bisikleti sehpaya alıp ya da ters çevirip bahsedilen şartları ("genelde üst viteslerde yapıyor") yerine getirerek video çekmek. Hem kendiniz sesin nereden geldiğinden emin olursunuz, hem yorumlayabilecek kişilerin sorunu kolayca anlamasını sağlar.
Bisikleti ters cevirip denedim zaten o sekilde ses yapmiyo ustad . Ben bisikletin uzerindeyken ve pedala yuk uyguladigimda yapiyo . Aynakoldan suphelendim ustaya goturdugumde bosluk fln yok dedi

Arkadaşlar merhaba bugün itibariyle 227 ile bisiklet maceram başladı ve foruma katıldım.Ancak 41 kadro ile 46 kadro boyu arasında kalıp 41 aldım.Boyum 1.73 bacak 77.Satıcı 41 olması gerektiğini söyledi (46 elinde vardı ) ve ayak yere temas ederek malum metodla baktık ikisinde de orta bölümle bacak aramda mesafe 1 parmak civarıydı.Acaba 46 mı almalıydım.Kadro boyu seçimim yanlış mı olmuş cevaplar için teşekkürler.

Eski bisikletimdeki çamurluğu uyduramadım 50 liralık bir şey olduğu için çok da istemiyordum zaten. Carraro Sportive 225 için ön-arka çamurluk ve bagaj kullananlar varsa kullandıkları marka/modeli paylaşabilir mi? Eğip bükmeden tam uyumlu olursa daha güzel olur.

yanlış başlığa yazıldığı için editlendi..

Zincir atlama yapmıyor değil mi ?
Bu tip bir ses benim bisikletten de gelmeye başlamıştı, zincir uzamış dişli atlıyormuş.
Biaikletxi zincirde sikinti yok dedi tansiyon ayarida yapip zincirin genisligini aldi hala geliyo o ses
Carraro sportive 224 modelinde kullanilan gobekler rulmanlimi ?

Merhabalar sportive 224 serisi bisikletimi yakında alacağım lakin 186 boyundayım 56 kadro mu yoksa 51 mi alsam bilemedim çoğu ölçülere baktığımda 56 uygun görünüyor. Birde yardımcı ekipman önerisinde bulunabilir misiniz lütfen

Merhabalar sportive 224 serisi bisikletimi yakında alacağım lakin 186 boyundayım 56 kadro mu yoksa 51 mi alsam bilemedim çoğu ölçülere baktığımda 56 uygun görünüyor. Birde yardımcı ekipman önerisinde bulunabilir misiniz lütfen
bu siteden hesap edebilirsiniz.
(link)
genelde uzun yol sürüşleri için büyük kısa sürüşler için küçük( özellikle mtb) boy tercih ediliyor diye hatırlıyorum.
boyunuz ve iç bacak boyunuzu girdikten sonra yukardan bisiklet tipini seçin. muhtemelen trekking tour için 51 normal gelir size ama yol bisikleti için 56 olabilir. yine de bikefitting konusunda tecrübeli biri daha aydınlatıcı cevaplar verebilir.

Merhaba ben de bugün aranıza sportive 227 alarak katıldım, çok heyecanlıyım yıllar sonra ilk bisikletim umarım beni üzmez 😌
Herkese iyi sürüşler 🙋🏻‍♀

Merhaba ben de bugün aranıza sportive 227 alarak katıldım, çok heyecanlıyım yıllar sonra ilk bisikletim umarım beni üzmez 😌
Herkese iyi sürüşler 🙋🏻‍♀️
Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. Disk frenli mi aldınız?

• Beğen
Tepkiler: Myali
Geri