Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carrraro alabilmek

Tepki
0
Bu foruma ilk mesajım olmakla birlikte eğer bana bir güzellik yapıp da carraro bisiklet modellerini (bilhassa 419 olmazsa 435) sitesinde yazan komponentleri ve fiyatıyla satan, İstanbul içi veya güvenilir İstanbul dışı bir bisiklet mağazası önerirseniz aranıza çok da cahil olmamakla birlikte alt seviyeden bir giriş yapacağım. Bu mesajım öncesinde internet üzerinden mümkün olan bütün araştırmaları yaptığımdan daha çok bu bisikletlerden alan, gören veya bilen arkadaşların yardımını istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Scudo
Öncelikle hızlı cevaplarınız için teşekkürler
hatırlatmak istiyorum ki tüm satıcıları sitesinden görmek bir yana ulaşabildiklerimin çoğuna ulaştım fakat ayrıca burda sizlerden yardım istememin sebepleri var. İlki, modelleri bire bir görmeye gittiğim mağazalarda (küçükyalı tandem bisiklet dahil) bisikletlerin parçalarının ürün sitesinde belirtilenden çok uzak olduğunu gördüm. İkincisi ise avro kurundaki değişkliklerin bisikletçilerin lehineyken aleyhine dönmesi sonucunda fiyatlarda garip oynamalar yapıldığını gördüm. İki gün öncesine kadar avro cinsinden olan fiyatlar 2.22'ye varan mantıksız kurlarla türk lirasına çevrilmiş ki avronun 1.94 olduğunu düşünürsek bana pek cazip gelmedi. Hali hazırda öğrenci olduğum için piyasada tutunmaya çalışan yeni bir markanın fiyat avantajından yararlanırız diye düşünmüştüm ama bundan yalnız bisiklet satıcıları faydalanıyorsa başka markalara mı yönleneyim ne yapayım? Görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

carraronun model adlarının ve içeriklerinin farklı olması her yerde yaşanan bir sorun, forumdaki carraro başlıklarına bakarsan bunu görebilirsin. bisiklet satıcılarına euro kurunu kaçtan aldığını sorup ona göre pazarlık yapabilirdin. işine geldiği için farklı kur almış olabilirler o an :)

@Anıl Kuşaksız
Başka markalara yönelim , bu modeller sadece ağıza sürülen bir parmak bal :D :D

bende race 473 kullaniyorum gayet memmunum sirkeciden aldim orda elinizde nakit olarak giderseniz bence istediginiz fiyatlara almaniz mumkun

Ben İzmir Sundu bisikletten 435V aldım.
Hiç bir sorunum yok, donanım yazılanlar ile bire bir aynı çıktı. Bisikletten de çok memnunum, rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Bir bisiklet forumunda beş ay önce açtığım ilk başlığa hala cevap yazılması şaşırtıcı=)
Forumun bu kadar aktif olmasını beklemiyordum aslında. Ben de bisikletimi aldım izlenimlerimi paylaşayım o zaman. Evet Eminönü, Sirkeci tarafında satılan Carraro bisikletlerde sitesinde yazan donanımlar mevcuttu ve evet kesinlikle nakitle gitmek önemli. Bisikletçilerin doğal olarak bankalarla anlaşmaları olmadığından kredi kartına taksit, sıfır komisyon gibi seçenekler mevcut değil

@Burak Sarıgül

En iyi bisiklet alınmış bisiklettir :):D :) Hayırlı olsun, kazasız, mutlu ve mesut kullanın.

Kusura bakmazsanız şunları sormak isterim:

Ne aldınız ? (Marka, model)
Nereden aldınız?
Kaça adınız? (İlk fiyat, son fiyat)

Teşekkürler. Okul münasebetiyle alacağım bisikletin önümüzdeki dokuz ay yatacağını düşündüğümden Carraro'nun en ucuz modelini aldım (Grunge). Liste fiyatı 500 küsür liraydı diye hatırlıyorum ama kredi kartıyla taksitle alınca 600 lira oldu. Aldığım yer de Sirkeci İleri Motor eğer dükkanın adı faturada yazandan farklı değilse

@Serbay Akar

Aynen öyle..:in: Ama bu sattetn sonra hayırlı olsun denir.

• Beğen
Tepkiler: Recep TOPAL
@Burak Sarıgül

Daha önce de söylediğim gibi bisikletiniz hayırlı olsun.

Şimdi yazacaklarımla sizi üzmek istemem ama biliyorsunuz bu forumun amacı bilgi paylaşımı ve tecrübelerden ders çıkarmak.

Bisikleti aldığınız firma hakkında forumda muhtelif defalar yaşanmış menfii tecrübeler paylaşılmıştı. Sanıyorum bunun bir örneği de sizin durumunuz olmuş. Nitekim, aynı bisiklet İzmir Sundu bisiklette 270€, yani 530TL, hem de kredi kartına 8 taksitli olarak. 20TL kargo ücretiyle evinize kadar da geliyor.

İyilerini tenzih ederim ama genelleme yaparsak Sirkeci esnafı biraz fırsatçı oluyor galiba, yani fırsatını buldu mu affetmiyor. Ben de bisikletimi alma sürecinde, adı geçen bu firmayı aradım, ellerinde sorduğum model yoktu ama almayı düşünmediğim bir modeli, almam için öve öve bitiremedi hem de yüksek fiyattan.

İletişim çağında ve bilgi toplumunda, bu tarz kurnazlıklar ne kadar gizlenebilir ki!

Sundu bisiklette benim aldığım dönemde stokta mevcut değildi ayrıca zaten bisikleti internetten seçtiğim için hiç görmeden almış olmayayım diye o ufak fiyat farkını gözden çıkarmıştım. Ayrıca evet Sirkeci tarafında adamını buldu mu affetmiyorlar :D. Kapalıçarşı esnafının turiste muamelesinden bulaşmış o çevredeki esnaflara sanırım

evet kesinlikle oyle ozellikle ileri motorun sahipleri bunu hep yapiyor forumda ve disarda alan arkadaslardan duydum biraz firsatcilarmis malesef ki bende ordan aldim ama biraz arastirmistim gitmeden once neyki piyasaya gore ben biraz ucuz aldim

Geri