Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Fren Kolundaki Boşluk ve Frenin Oynaması

sprinTürk

Üye
Tepki
19
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. Corelli Kr 100 bisikletimde genel olarak bir fren sıkıntım var.

1. Sorun ön fren kolunda hiç boşluk yokken arka fren kolunda bariz boşluk var. Bu sorunu nasıl halledebilirim.
Ayrıca yine arka fren koluna fazla basıp hızlı bıraktığımda fren kolu basılamaz bir hâle geliyor. Zorla bastığımda ise tak diye bir ses çıkıyor ve fren bu sefer tutmaya başlıyor.

2. Sorunum ise ön fren yerinden oynuyor. Sağa sola rahatça hareket ettirebiliyorum.
(Videolarını çekmiştim fakat buraya yükleyemiyorum.)

Şunu da dipnot olarak geçmek istiyorum. Fren boşluğu sorunum ilk aldığım zamanlarda da vardı. Aldığım yere götürdüm ve daha kötü oldu. Genel olarak bisikletle ilgili sorunlarımı halledemediği için biskletçiye götürmek istemiyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo
Videoları Youtube gibi bir yere yükleyip linkini burada paylaşabilirsiniz.

Arka frende;
- Fren telini frenden ayırıp serbest bıraktığınızda fren kolu rahatça hareket ediyor mu?
- Fren tarafından serbest kalan tel ucuna asıldığınızda fren kolunda boşluk kalıyor mu?

Ön frende;
- Oynayan fren bacakları mı?

Profilinizdeki Şehir alanı için "Neden Gerekli" sorusunda;
- Mesela "yaşadığınız şehirde falanca usta var, bu işlerden iyi anlar, ona götürün" ya da "aynı şehirdeyiz, bir ara denk gelirsem ben bakabilirim" şeklinde faydaları olabilir şehir bilgisinin.
1720522720602.png

Evet haklısınız. Hesabı bisikleti ilk alırken açmıştım. Biraz saçmalamışım. 😂(Konya/Ereğli).
Bu arada frenden gelen tak sesini telin tansiyon ayarlarıyla oynayarak kestim
Videoları Youtube gibi bir yere yükleyip linkini burada paylaşabilirsiniz.

Arka frende;
- Fren telini frenden ayırıp serbest bıraktığınızda fren kolu rahatça hareket ediyor mu?
- Fren tarafından serbest kalan tel ucuna asıldığınızda fren kolunda boşluk kalıyor mu?

Ön frende;
- Oynayan fren bacakları mı?

Profilinizdeki Şehir alanı için "Neden Gerekli" sorusunda;
- Mesela "yaşadığınız şehirde falanca usta var, bu işlerden iyi anlar, ona götürün" ya da "aynı şehirdeyiz, bir ara denk gelirsem ben bakabilirim" şeklinde faydaları olabilir şehir bilgisinin.
318891 dosyayı görüntüle
Arka freni telini söküp daha gergin bir şekilde tekrar takmayı deneyeceğim.

Ön frende aksamı komple oynuyor.

Youtubeye şimdi yükleyeceğim linkini atarım buraya
(link)
(link)
Fren kolunda sol yani ön frenin kolu normalken sağ yanı arka frenin kolunda boşluk var.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Spartiat
Geri