Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Hafif iç lastikler, normalleri kadar dayanıklı mı?

Kamil

Daimi Üye
Tepki
62
Kullananlara soruyorum: Hafif iç lastikler, normalleri kadar dayanıklı mı?
Avantajı ortada, dezavantajları var mıdır, varsa nelerdir?
''Schwalbe AV XXLight İç Lastik'' 95 gram, diğerleri yaklaşık 130 gram, acaba bu yol bisikletleri için falan mı?

Scudo
bak ben de merak ediyodum bunu, başlık açıp sormayı unutuyodum hep...

bende de cst nin içlastikleri var 117 gr...yaklaşık 1500 km yaptı ve patlamadı ..
yani dış etkenler(patlatıcı maddeler)dış lastiği delebildikten sonra iç lastiğin çok önemi kalmıyo ...dubleks lastiklerde iç lastik olmadığını düşünürsek ince bir iç lastik ile kalın bir iç lastik arasında pek fark olduğunu(ağırlık dışında) düşünmüyorum...

not: irc 26 inç iç lastikler 220 gr ...cst iç lastik 117 gr:rolleyes:

Cst iç lastikler acayip 3000 km yol yaptım(arazi) hiç patlamadı hem de acayip yumuşak ve konforlu tubeless lastiğin rahatlığına ulaşıyor..

• Beğen
Tepkiler: S26
Valla ben de CST'leri patlatamadım henüz. Çok memnun kaldım. İç de, dış da CST şuan...

Valla bende CSt kullanıyodum uzun süre patlamadı ama daha sonra uzun bir inişte v-frenle yaptığım bir freneajda jantın ısınması sonucu jant yanaklarının ordan iki taraftan uzun bir iz şeklinde açılarak hava kaçırmaya başladı yani patladı... Onun dışında şuan Bende 95 gr lastik kullanıyorum ve ömürleride cst yada diğer lastikler kadar uzun sonuçta iç lastik snakebite yada cisim batması olmadıkça kolay kolay patlayan bir ürün değil yani ben patlatamadım...

Schwalbe 95gr lastikleri bütün bir kış sezonu boyunca kullandım ve patlamadı en sonunda cam girdi ve patladı... CST ise 95gr ın yerine takmıştım ve 3 gün sonra sıcaktan gitti komik ama gitti işte... Yani iç lastitiğin ömrü kalitesinede bağlı biraz sadece ağırlık değil... Çünkü iç lastik dış etkenlere maruz kalıp km başına aşınma gösteren bir ürün değil ve patlama olayıda km ile sınırlı değil...

• Beğen
Tepkiler: S26
hem konu hem de cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

Arkadaşlar, sağolun, yarın gidiyorum bisikletçiye, bir de ona sorayım.

Bugün Erdoğanlar'dan Schwalbe iç lastiklerin 130 gr olanından aldım. 95 gr olanından kalmamıştı ve bana bu iç lastiklerin yaklaşık 50 kg olan insanların kullanımı için uygun olduğu gibi şeyler söylediler, bu bana mantıklı gelmedi, çünkü 26'' tekerlekli bir dağ bisikletine göre yapılmış iç lastiklerin daha yüksek kiloları da taşıması lazım bence. Bu doğru mudur?

@KÂMİL

Valla ben 70-72kg arasıyım sorunsuz kullanıyorum...

Geri