Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Hem platform, hem kilitli pedal önerisi ?

FFAKO

Üye
Tepki
22
Arkadaşlar kilitli pedal almak istiyorum fakat kilitli pedal alırsam sürekli spd ayakkabı giymem gerekecek, sonuçta küçük; normal ayakkabıyla kullanılabileceğini tahmin etmiyorum. Şunun gibi pedallar arıyorum aslında (link) Mesela bu bir örnek. Bu tip pedalları ben hem platform hem de kilitli olarak kullanabilir miyim ? Bu tip pedalları önerir misiniz ve eğer önerirseniz de marka model önerisi almak isterim, şimdiden teşekkürler :)

Scudo
Shimano M-520 yada M-540 alabilirsin.Bu pedallar için yine Shimano nun platform adaptörleri mevcut.Onları takıp bir tarafı SPD, bir tarafı düz olarak kullanabilirsin.Alışınca da adaptörleri söker ve devam edersin.Sakın sabit çift taraflı pedal alma...Ben aynı hatayı yaptım, ileride sadece SPD kullanmak istediğinde öyle bakakalıp yeni pedal alıyorsun :)

@AYDIN DİRİCANLI

Aydın Bey'in dediği gibi m520-m540 gibi modellere platform takılıyor. Ayrıca çerçeveli pedalların görüntüsünü pek beğenmiyorum, yine de sizin tercihiniz :)

@ilker ates

Hem öyle , hem opsiyonel değil, birde üstüne ağırlar...

• Beğen
Tepkiler: FFAKO
Hmm daha iyi anladım şu an, forumda bir yerde sanki adaptörlerin biraz tehlikeli olduğunu okumuştum aslında, o yüzden çerçeveli pedala yöneldim; ama eğer o konuda sıkıntı yoksa neden olmasın, m520 yada 540 almak daha mantıklı o zaman :) Yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim

peki 520 yada 540 için adaptörleri nereden satın alabiliriz ? Ona göre bende bu ürünleri tercih edebilirim... (Muhtemelen kutudan çıkmıyordur?)

Geri