Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İzmir'de yollar artık bisiklet severler için iyice çekilmez

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.206
Bisiklet
Scott
Dikkatinizi çektimi bilemiyorum; bu gün sahil yolu karataş lisesi karşısı ve çankayaya giden yol üzerinde asfaltın yer yer belli bir mesafede kazındığını farkettim. Artık mazgalların dışında bisikletçileri bekleyen çok daha tehlikeli bir ortam söz konusu. Asfalt yüzeyini tabiri caiz ise açıkça tırtıklamışlar. Şok oldum! Bu nasıl bir anlayış. :mad:

Bu tür uygulamayı şehirler arası yollarda tünel girişlerinde uygulandığını görmüştüm şehir içinde ilk kez şahit oluyorum. Asfaltın kazınmış bu kısımlarında dengede gitmek çok zor. Allah korusun lastikler aralardaki boşluklara girdiğinde kendinizi bir anda yerde araçların önünde bulmanız kaçınılmaz.:(

Sanırım birileri bisiklet yolları yapmayı düşüneceğine bisiklet severlerin mecburiyetten ve tehlikeleri göz önüne alarak seyrettiği bu güzergahları daha da çekilmez hale getirmeyi kendine görev edinmş.

Scudo
altınyol da uzun süre tırtıklı kaldı, asfalt dökmeden önce yapıyorlar onu, demek ki oralara da asfalt dökecekler. raylara girmek çok tehlikeli oluyor gerçekten.

Bi minumum 15 senede olmıyacağını düşünüyorum ben :)

Halbuki izmir o kadar musait ki bisikletle ulaşım için.

• Beğen
Tepkiler: serhan aktaşgül
sanırım oralara asfalt dökmeyecekler. tıraşlanan yer büyük araçların asfaltı bozmasıyla dalgalanan asfaltı düzeltmek için yapılmış bir işlem diye düşünüyorum. çok kullandıgım bir yol oldugu için iyi hatırlıyorum. oyüzden uzun bi süre düzeltmelerini beklemeyin.

Ben sırf mazgalları ve üzerinde yap boz oynanan ara ve ana caddeleri düşündüğüm için dağ bisikleti aldım :). İzmir 'de yaşıyorsanız normal karşılamanız lazım sonuçta 3 milyonluk bir şehir kolay yönetilemiyor olsa gerek :).

• Beğen
Tepkiler: serhan aktaşgül
o asfaltı bu gün bende gördüm. balçovaya kadar yer yer vardı. bozulan yolu kazıyıp yenisini dökmek için yapıyorlar onu. 1-1,5 aya kadar yeni asfalt dökülmüş olur sanırım.

Asfalt yenileme olmayacağına bende katılıyorum. Antalya Alanya yolunda belek ve side civarında bir kaç yerde bu türden kazınmış yollar var. Sanırım hala duruyor. Bisiklet kullanmak bir yana aracımla giderken dahi belli bir hızda bu kazınmış asfaltın üstünden geçerken aracın sağa sola kaydığını hissediyordum. Uygulamanın amacını hala anlamış değilim. Sahil yolunda eğer bu tarz bir çalışma yapılıyorsa bisiklet sürenler için bu yol zaten güvenli değildi artık hiç değil. Bir uygulamayı yaparken sonuçlarının kimleri etkileyeceğini umursamayan at gözlüğü kullanan zihniyeti kınıyorum ve yazıklar olsun diyorum...

• Beğen
Tepkiler: UMUT ALAÇİÇEK
ben akşam antremanlarına giderken o yolu kullanıyorum konak tan üçkuyular vapur iskelesine kadar tırtıklı bide eşrefpaşa şirinyer arasıda tırtıklamışlar her yerde bir kazı çalışması hepte yarım yarım yapılan çalışmalar birini tamamlayıpta diğerine geçmiyorlar yağmurlar başlayana kadarda o yollar düzelmez bence

google de yaptığım araştırma sonucu asfalt kazınması eski asfaltın sökülüp temizlenmesi ve yerine yeni asfalt yapılması içinmiş.
yeni asfalt ne zaman yapılır,yapılır mı,aradan kaç gün geçmesi gerekir bilmiyorum.

Konu bu forumda uzunca tartışılmış. Fakat uygulamanın amacına yönelik net bir açıklama maalesef yok.

(link)

@addict

Siz daha iyi biliyorsunuz kullandığınzı için fakat, yinede ince bir asfalt dökmek için yapılan işleme benziyor anlatılan yapı.

selamlar

@Fatih Buzgan

60 yıl bir ömür demek Fatihcim.

"Güzel günler göreceğiz" diye umuyorum...

antalya da izmir ve izmir lilerle ilgili övünürdüm hep. 2 senedir izmirdeyim yine bişi kalmamış bu övgülerden

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper
Bornovada, kampüsün orada yolun kenarındaki kanalizasyon demirleri çıkartılmıştı. Yolun karşı tarafında kaza olmuştu, sola bir kaç saniye baktım daha sonra kendi yoluma bakınca demirlerin olmadığını farkettim. ön direksiyonu kurtardım ama arka tekeri kurtaramadım. arka teker komple içeri girdi, patladı da tabi. şayet ön tekeri kurtaramasaydım bisikletin üzerinden savrulacaktım yola ve ardımdan çok hızlı bir şekilde eshot geçti. Bu olay daha kötü bir şekilde sonuçlanabilirdi de...

• Beğen
Tepkiler: Timukan Karaca
hiçbiriniz son 2 aydır altınyoldan geçmediniz mi? nasıl izmirde yaşıyorsunuz anlamadım ben. sıcak aylarda yumuşayan asfaltların üstünden otobüs kamyon vs. geçerse çöküyor asfalt, bunu düzeltmek için de bunu yapmak lazım. altınyol çevre yolu olduğu için acilen olması gerekiyordu o dediğiniz yolda yapılması gerek.

• Beğen
Tepkiler: Kubilay Demirtaş
@Yetkin Sal

Katılıyorum. 2 yıldır parça parça asfalt çalışması ile yolları daha iyi hale getiriyorlar. Karayollarının ve özellikle Karşıyaka belediyesinin hakkını yememek gerek.

büyükşehir yapıyor çalışmaları, karşıyaka belediyesi anca çiçek eker.

@Yetkin Sal

Anadolu asfaltından şarphaneye kadar karayollarının, sorumluğundadır. BB değil. Karşıyaka ilçesinin içerisinde kalan yollar sokaklar BB tarafından değil Karşıyaka belediyesinin harcadığı paralar ile yapılıyor. Bu her yerde bu şekilde yürür

Geri