Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kal plakası

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.123
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar yeni kilitli (MTB) pedala geçiyorum. M520 pedal aldım yanında sh51 kal geldi. Ayrıyeten sh56 kal aldım kolaylık olsun diye. Ayakkabıyı da aldım. Fakat durum şu ki ayakkabının içine konan kal plakası yok ortada.

Aşağıda soldaki setten var bende. Yani sağdaki üstteki plakadan yok ayakkabının içine koymak için.

WhatsApp Image 2020-06-02 at 23.52.59.jpeg
Aldığım ayakkabı bu soldaki ve sitedeki görselinde plaka gözüküyor ama alırken içinden çıkmadı boyle bir şey. Sağdaki de aldığım ayakakkabı.

Ekran Resmi 2020-06-03 08.23.24.pngWhatsApp Image 2020-06-03 at 07.30.34.jpeg

Pedalı aldığımda da, ayakkabıyı aldığımda da kal plakası çıkmadı. Kal plakası da ayrı olarak satılmıyor sanırım. Şimdi benim ne yapmam lazım?

Scudo
@serchester O plaka olmadan da kullanabilirsiniz. 4 delikli olanı ilk defa görüyorum açıkçası, onun altında ki varsa sorunsuz kullanabilirsiniz. Ayrıca üçgen olan 2 delikli ile soldaki aynı görevi görüyor.

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn
Fotograftaki ayakkabının beyazını kullanıyorum, Ayakkabının içinden plaka çıkmıyor, yol ayakkabılarında kendiliğinden kılavuzlu oluyor. Mtblerde yok, spd pedal alırken yanında kal parçalarıda veriliyor. Muhtemel kutu içeriği eksik gelmiş

@serchester O plaka olmadan da kullanabilirsiniz. 4 delikli olanı ilk defa görüyorum açıkçası, onun altında ki varsa sorunsuz kullanabilirsiniz. Ayrıca üçgen olan 2 delikli ile soldaki aynı görevi görüyor.

Ayakkabının içine bunları mı koyuyoruz yani?

Ekran Resmi 2020-06-03 08.37.02.png

@Burak B. Yani bu ayakkabının alt kısmında vidaların bağlantı yuvaları yok mu? İlginç ilk defa duydum.
@serchester O 2 yuvayı onun önünde ki geniş yere oturtuyorsunuz. Sonra sağda ki fotoğraftaki 2. sıra gibi görünüyor. Kal ayarı yapmanızı kolaylaştırıyor ileri geri yana olması için.

@Burak B. Yani bu ayakkabının alt kısmında vidaların bağlantı yuvaları yok mu? İlginç ilk defa duydum.

MTB ayakkabıları çıplak oluyor malesef :) 2 mtb ayakkabısı eskittim ikisindede plaka çıkmadı, baktıklarımdada yoktu. Yol ayakkabısında (van/rysel kullanıyorum) kendiliğinden kılavuzlu oldugu için sıkıntı olmuyor. Tabanla alakalı durum, mtb tabanı daha esnek ve kılavuz açılmaya uygun değil, yol ayakkabısı fiber vs tahta gibi olunca kılavuz çekilerek satışa sunuluyor :D

• Hahaha
Tepkiler: Hami Bulut
@Hami Bulut O kallerin takılacağı klavuz. Ayakkabının içinden takılıyor, o olmadan kalleri sıkamayız..
@serchester Hayır onlar kallerin altına geliyor, plakalar olmadan takamazsınız..
@Burak B. Bende Gaerne var, mtb, üzerinde geldi takılı halde..Shimano'ya has birşey mi acaba?

@HakanAydn (link) Bu linkte ki gibi bir vida kısmı yok yani? Tuhaf ve saçma geldi gerçekten. Hem ürünü satıyorsun hemde eksik.

• Beğen
@HakanAydn (link) Bu linkte ki gibi bir vida kısmı yok yani? Tuhaf ve saçma geldi gerçekten. Hem ürünü satıyorsun hemde eksik.
Aynen yok. normalde ayakkabıdan mı çıkması gerekiyor?
(link)
Aldığınız yeri arayın ve söyleyin ayakkabı ile gelmesi gerekli.
Normalde ayakkabıdan çıkması gerekmiyor mu bu parçanın? Ona göre satıcı ile irtibata geçeceğim. Bu videoda kutu içerisinden çıkıyor.

• Beğen
@serchester Kendi adıma hep decathlon ayakkabı kullandığım için onlarda vardı. Hatta şuan decathlon yol ayakkabısı kullanıyorum onda dahi mtb kali için yer var 😄 :) .

• Beğen
Tepkiler: Burak B.
@serchester Siz her halukarda satıcıyla görüşün, ayakkabı o klavuzlar olmadan krampondan öte değil..Belki netten aldınız, teşhir ürünü filandı, açıklamasında yazıyordu? Olabilir mi?

@serchester Hocam firmayı söyleyin bilelim..

Metin Bisiklet Bakırköy. Ben dün kendim gidip aldım ama bir tanesini giyip ayağımda denedim sonra aldım direk. İçerisi kalabalık oluyordu maskeli herkes vs bi aceleyle çıktım. Eve gelince baktım kal yok. Göndereceklerini söylediler.

• Beğen
@serchester Netten aldınız sanmıştım..Teşekkürler..

(link) internet üzerinden bu ayakkabıyı aldım. satıcıyı aradım yüzde 90 vardır kutuda dediler ama kutu içeriğinde plaka olmayan modeller var dediler inşallah plakasız göndermezler. me100 modelinde olmadığını söylediler mesela.

Geri