Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklete gidon aynası

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
948
Bisiklet
Dahon
Merhabalar,bisiklet sürerken ayna kullanmadan rahat edemiyorum.Katlanır bisikleti genellikle şehir içi sıkışık trafikte kullandığım için aynaya daha çok ihtiyaç duyuyorum.Kask aynası kullanamıyorum.Normal gidon aynaları ise bisiklet katlandığında sorun yaratıyor.Ben de kendi aynamı yaptım.

Konu daha çok katlanır bisiklet kullanıcılarını ilgilendirdiğinden kendin yap bölümü yerine buraya açtım.

Aynanın yapımı için gereken malzemeler:

1-Otomobillerin içinde kullanılma amaçlı üretilen vantuzlu geniş açı ayna (yapı marketten aldım)
2-Kablo izolasyon bantı
3-Eski bir gidon aynasının gidonun içinde kalan parçası(Decathlon'dan almış olduğum gidon aynası kırılmıştı, gidonun içinde kalan kısmını kullandım)

Yapımı:

3 nolu parçayı gidonun içine sabitledim.Aynanın vantuzlu kısmını kablo bantını gerdirerek sıkıca bu parçaya sabitledim.Aynayı vantuzlu parçadaki yerine takınca montaj tamamdır.Montaj yaklaşık 5 dakika zaman alıyor.

Kullanımı:

Bisikletinizi katlarken küçük bir hareketle aynayı vantuzlu kısımdan çıkartıp cebinize veya çantanıza atıyorsunuz.Sökme veya takma işlemi 1 saniye bile sürmüyor.

Maliyeti:

Aynayı 5 TL'ye aldım.Diğer malzemeler zaten evde vardı.

NOT:

Aynanın geniş açısı biraz fazla olduğundan kullanımı alışkanlık gerektiyor ama kısa süre sonra alışılıyor.

Aynayı bir defa yere düşürdüm,çerçevesi çatladı ve ayna kısmı yerinden çıktı.Aynayı tekrar yerine oturtup tedbir amaçlı çerçeveyi yine kablo bantı ile sıkıca çepeçevre sardım.

IMG_6303.JPG IMG_6304.JPG IMG_6305.JPG IMG_6308.JPG IMG_6309.JPG IMG_6312.JPG IMG_6313.JPG

Scudo
Geri