Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Keneden Kurtulmanin Yolu.!!!

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo
Veya zeytinyağıda olur, önemli olan keneyi havasız bırakmak böylece ölecek ve kıskaçları gevşeyecektir, gerçi böyle bir durumda mutlaka hastaneye gidiniz.

Yapışan keneyi öldürmeyin diyorlardı. Haywan kusup hastalığın yayılma olasılığı artıyormuş....

Hastalıklı bir kene ise hayvan kustuğu için(ben ilk defa böyle birşey duyuyorum o da ayrı bir merak konusu) hastalık bulaşmaz, sizi ısırdığı anda hastalık bulaşır.

Bu yöntemler keneyi kusturuyor ve eğer kırım kongo virüsünü taşıyan bir keneyse hastalığın size bulaşma riski artıyor. Bu nedenle bu yöntemin kullanılması sakıncalı. Kene baş tarafından cımbızla tutulup yavaşça oynatılarak çekilmeli özellikle de başının derinizde kalmaması için dikkatli olunmalı. 10 Temmuz'da kaçkarlarda kampta olacağım orada da hayvancılık yapıldığını bildiğim için kene olayını araştırmıştım ve çeşitli kimyasal maddeler kullanılarak kenenin vücuttan ayrılmasını sağlamanın sakıncalı olduğunu bir yerde okumuştum.

Bende bir önceki yazımda aynı şeyi söyledim ama kusma olayı ilk defa duyulmuş...

bu bilgiler için teşekkürler cımbızla itina ile çıkartılma önerisi daha mantıklı geldi.

Bu mail bugün geldi bana...

>>> > Daha önce göndermiş olduğum yazıyı tekzip ediyorum.
>>> > Subject: FW: : Dikkat - Ölümcül yanlış
>>> > Değerli arkadaşlar
>>> > Kene vücunuza yapıştığı zaman sıvı sabunlu pamuk tarafından kaplanması
>> ile
>>> > kenenin kendiliğinde sizi bırakacağını öneren mail dolaşmaktadır. BU
>>> > SON
>>> > DERECE TEHLİKELİ VE YANLIŞTIR.O KİŞİNİN HAYATINA MAL OLABİLİR.
>>> >
>>> > Çünkü kimyasal bir madde ile temas eden ve strese giren kene tüm
>>> > zararlı
>>> > ifrazatını vücunuza boşaltacaktır. Kenenin hastalık mikrobunu size
>>> > bulaştırabilmesi için en az 10 saat vücudunuzda kan emer şekilde
>>> > durması
>>> > gereklidir.O yüzden usulune uygun çıkarmayı bilmiyorsanız en yakın
>> sağlık
>>> > kuruluşuna başvurup bir doktor tarafından çıkarılmasını sağlayınız.
>>> >
>>> > Bu kadar önemli bir konuda Sağlık profosyonellerinin önerileri
>>> > dışındaki
>>> > öneri ve uyarı mailerine itibar etmemeniz sizin için daha sağlıklı
>>> > olacaktır.
>>> >
>>> > Saygılarımla
>>> >
>>> > Dr.Beyhan Işık

Benden de bir komplo teorisi:

Amerikalı hemşire söylediyse inanmayın, milleti daha beter öldürmek için söylemiştir...

@Kani
Bugünkü Hürriyet gazetesinde bir doktorun yazmış olduğu yazıya dikkatinizi çekerim bu yararlı bilgi olarak bahsettiğiniz şeyin kesinlikle yanlış olduğunu söylüyor.Bu durumda dinlenme veya kan emme durumunda olan kene gevşeyerek içinde bulunan toksin veya mikroorganizma ne varsa vücudunuza veriyor.Bunu daha önce başka yerlerde de okumuştum zaten ;O yüzden kene olayını en güzel varsa tırnağınız yoksa cımbız kullanarak ağız organelleri ile beraber olabildiğince dipten alarak çözebilirsiniz.Daha sonra bölgeyi batticon gibi bir antiseptik ile temizlemenizde fayda var.Keneyi çıkarma sırasında hiçbir kimsayal madde veya sabun vs. kullanmayın.

Evet banada mail gelmişdi...Kenenin vucüdda 10 saat kalması gerekiyormuş..Bahsedilen zeytin yağı ve sıvı sabun keneyi şoka sokacağından daha büyük zarar verebilirmiş..

Aman yapmayın böyle bişey sakın...hemen sağlık kuruluşuna gidin..Keneye zarar vermeden..

Herkese Merhaba Arkadaşlar,

Yanlış bilgi edinmeye yol açabilecek tüm yazışmalar editlenmiştir. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı web sayfası incelendiğinde detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu konu üzerine Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan broşür bilgilerini akşam buraya ekleyeceğim. Ön bilgi olması açısından, vucuda girmiş olan kene hiçbir şekilde ELLENMEDEN sağlık kuruluşuna gidilmesi zorunlu. Bazı arkadaşlarımızın belirttiği şekilde üzerine dökülecek maddeler hayvanın yara üzerine kusmasına yol açacağından hastalığın bulaşmasını sağlayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: bulent40
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Geri