Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik ölçüleri, jant uyumu ve lastik seçimi

merhabalar forumda yeni olduğum icin henüz konu açamıyorum 26 jant bisan ihlas mountain cat bisikletim var şuan 26x1.95 olçülerinde kendi lastikleri duruyor ve lastikler artık çatlamaya başladı yaşı sağolsun :D decathlonda btwin city5 protect 650x35A diye bir lastik buldum 40tl olduğu için ilgimi çekti kullanan oldumu nasıldır uyumlumudur?

Scudo
Merhaba,
Geçtiğimiz hafta 50mm yüksekliğe sahip bir jant seti aldım. İç lastiğimin sibop ölçüsü janta uygun olmadı. Kaç mm sibop uzunluğu olan iç lastik almam gerekli 🤨🤔🤨

merhabalar forumda yeni olduğum icin henüz konu açamıyorum 26 jant bisan ihlas mountain cat bisikletim var şuan 26x1.95 olçülerinde kendi lastikleri duruyor ve lastikler artık çatlamaya başladı yaşı sağolsun :D decathlonda btwin city5 protect 650x35A diye bir lastik buldum 40tl olduğu için ilgimi çekti kullanan oldumu nasıldır uyumlumudur?
650 sana olmaz Efendi. 27,5 a olur

• Beğen
Tepkiler: Cagriefendi
FireShot-Capture-What-do-size-markings-on-bicycle-tires-_-http___www.cyclocampi2222ng.com_Bike...png
@halil halil hocam bu listede 26 inch bölümünde 650x35A uyumludur diyor tekrar bakarmısınız?

• Beğen
Tepkiler: halil halil
@Cagriefendi Jant ve lastiklerde farklı ölçüler var. 650li olanlar özellikle kafa karıştırıcı. Jantın iç boyundan fark ediyor;

jant.jpg

Mesela 650B 27.5 janta denk geliyor. Ama sizin jant, üzerindeki lastiği baz alırsak bunların hiçbirine uymuyor. 559 olması lazım. Yani bunlardan küçük. 559 olanlara bakın.

• Beğen
Tepkiler: Cagriefendi
@halil halil @Aybek Cihan verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim :) n11 de mitas marka 26x1.50 lastik buldum kullanan oldumu sizce nasıldır acaba? modeli yazmıyor linkte atamıyorum satan mağaza yarış lastiği diye yazmış

• Beğen
Tepkiler: halil halil
(link)
(link)
Arkadaşlar bu 2 lastiği de,iç lastik ile kullanabilirmiyim?
Üstteki sanırım , schwalbe one nin 2020 modeli.

(link)
(link)
Arkadaşlar bu 2 lastiği de,iç lastik ile kullanabilirmiyim?
Üstteki sanırım , schwalbe one nin 2020 modeli.

İlki tubeless, iç lastik ile de kullanabilirsiniz ama iç lastikli kullanacaksanız niye daha pahalı ve ağır olan TLE modelini alasınız?
İkincisi clincher, sadece iç lastik ile kullanabilirsiniz.

İlki tubeless, iç lastik ile de kullanabilirsiniz ama iç lastikli kullanacaksanız niye daha pahalı ve ağır olan TLE modelini alasınız?
İkincisi clincher, sadece iç lastik ile kullanabilirsiniz.
Sarı yanaklı modellerine bakıyordum schwalbe nin, 2020 diye o model dikkatimi çekti, peki tüm tubless dış lastikleri , iç lastik ilede kullanabilirmiyim?

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi forumlar. Ben Salcano NG650 26" V-fren modelini yaklaşık 4 yıldır üstünde gelen Salcano Racing XCM 2.20 lastikleriyle beraber kullanıyorum ancak üstündeki dişler hem arka hem ön için gitti ve arka tekerle önün yerlerini zamanında değiştirmiştim şu an ikisi de aslında kabak denecek durumda ve patlama sıklıkları gerçekten arttı. Artık yeni bir lastik almanın zamanı geldi ve bu lastiğin 2.20 kalınlığından daha ince olmasını beni yormaması ilk isteğim. Genel olarak %80-85 belki daha fazla şekilde bisikletimi asfalt yolda kullanıyorum geri kalan %15de ise mıcır toprak kum yolda kullandığım oluyor ayda ise ortalama aşağı yukarı 100 kilometre civarı bisiklet sürüyorum.Sizden isteğim buna göre bir lastik, iç lastik kombinasyonu önermeniz mümkün olursa dış lastiklerin toplma fiyatı 200 tlyi geçmezse sevinirim olabildiğince f/p önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Jantım etrto 622x15c buna uygun 700x25c lastik almak istiyorum uyar diye biliyorum ama bir sormak istedim şuan ki lastiğim 700x32c bunu 700x25cyle değiştirmek isityorum istediğim model ise
Schwalbe Lugano 700x25 K-Guard
ne düşünüyorsunuz bu lastik hakkında jantıma uyar mı daha iyi bi öneriniz varsa yazarsanız sevinirim.Bütçe 300tl

• Beğen
Tepkiler: Hidiman
@Triban o kadar da uygun değil :D 300 tl bütçem var ona göre bildiğiniz varsa önerirseniz sevinirim bide sizce dediğim lastik nasıl

@Triban o kadar da uygun değil :D 300 tl bütçem var ona göre bildiğiniz varsa önerirseniz sevinirim bide sizce dediğim lastik nasıl
Ben de ''endurance'' olanı takılı..Pek sağlam çıkmadı..Yol tutuşu iyi ama..
Decathlon'daki Vittoria ve Michelin lastiklerini de düşünebilirsiniz..

@Triban sağlam çıkmadı derken çok fazla patladı mı yoksa başka sıkıntıları mı oldu ?

@Triban anladım teşekkür ederim daha farklı modellere bakıcağım eğer bildiğiniz kaliteli varsa yazarsanız sevinirim

Geri