Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Levis'ten Bisikletçiler İçin Giyilebilir Teknoloji

Onat G.

Üye
Tepki
66
Bisiklet
b'Twin
Google geçtiğimiz yılki geliştirici konferansında duyurduğu Project Jacquard isimli teknoloji ile giyilebilir teknolojilere yeni bir soluk getireceğini duyurmuştu. Bu teknoloji üzerinde çalışmalar yapan Google, Levi’s ile işbirliğine giderek ciddi ilerlemeler yaşadı. Kullanılan iletken kumaş sayesinde giyim eşyalarını bir tür ekrana çeviren bu teknoloji, dokunmayı basıncı ve elin konumunu algılayabiliyor.

Project Jacquard kapsamında Levi’s ile geliştirilen bu cekete Commuter adı verilirken, akıllı ceketin önümüzdeki yıl satışa çıkacağı da müjdelendi. Standart bir ceket görünümüne sahip olan Commuter, genel olarak bisiklet kulllanıcılarını kendisine hedef kitle olarak seçmiş durumda. Ceketin sol koluna Commuter özellikleri yerleştirilirken müzik uygulamasını buradan yönetebilecek ya da gitmeyi istediğiniz yer için harita uygulamasına komut verebileceksiniz.

KAYNAK: shiftdelete

İngilizce olan Orijinal web sitesine (link)erişebilirsiniz.

Tanıtım videosu ve üretim videosu da burada:

Kişisel görüşüm biz son kullanıcı için pahalı olacağı yönünde ama bu tarz teknolojik gelişmeler gelecek adına öncü olabiliyor. Sizin görüşleriniz nelerdir?

Scudo
yayacağı frekans sağlık sorununa yol açar mı önce aklıma bu geldi.

Sağlığa zararlı olsa bile seneler sonra yani iş işten geçtikten sonra sağlığa zararlı olduğu tespiti yapılır. Zira sıcak paranın döndüğü cep telefonu ve benzeri teknolojik cihazların sağlığa zararlı olup olmadığının araştırılabilmesi adına herhangi bir bilim insanının ödenek alabileceğini düşünmüyorum.

Arkadaşın konusunu trollemeden kısa bir örnek de vereyim; vakti zamanında sihirli metal olarak adlandırılan asbest kullanımı ab ülkelerinde 2005 yılında yasaklandı; Ancak 2025 yılına kadar akciğer kanserinden ölümlere neden olmaya devam edecek.

"Ceket sağlığa zararlı olsaydı satışı yapılır mıydı abicim" diye düşünen arkadaşlarım olacaktır. Ancak sigara da sağlığa zararlı ve her yıl 600 bin kişi sadece pasif içicilikten dolayı ölüyor ve satışı yasal.. Bu zararının da çok daha öncesinden bilinmesine rağmen ancak 2000li yıllarda kanuni kısıtlamalar getirilebildiğini de hatırlatırım..

Bu arada ceket gayet kullanışlı görünüyor :)

Ben ceketten çok adamın bisikletini beğendim :kptmya:

Geri