Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso 722 Race Sora ve Sedona 601 ?

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
98
Bisiklet
Mosso
MOSSO 722 RACE SORA
Kadro :Mosso Alu Race 7005 Triple Butted
Maşa :Mosso Alu 722
Gidon : Mosso Race Alu
Gidon Boğazı :Mosso TDS
Maşa Yatağı : Aheat VP-A41AC
Sele-Sele Borusu :Velo VL-1505 - Mosso SP-D215 27.2X300
SSABK
Arka değiştirici :Shimano Sora RD-3400
Ön Değiştirici : Shimano Sora FD-3400
Vites Kolu : Shimano Sora ST-3400
Fren : Shimano Sora BR-3400
Göbek Seti : Shimano Sora 3400
Pedal :Shimano 540 SR
Aynakol Takımı : Shimano Sora FC-3450
Lastik :Rubena 28
Jant :Mosso J16s W/EYES 32H
Ağırlık :8.75 Kg (Pedal Hariç)
Arka Dişli : Shimano Sora CS-3400
Renk :KIRMIZI , BEYAZ
Fiyat :1300 tl

SEDONA 601
Kadro :Sedona 601 6061 Alu.
Maşa :Alu - Rigid
Vites Sayısı :16 Vites
Arka Vites : Shimano RD-2300
Vites Kolu :Shimano ST-2300 8X2
Ön Vites : Shimano Sora, FD-3500
Lastik : Schwalbe Lugano 700x23
Aynakol :Shimano, FC-2350, 50x34
Fren :Tektro 312
Jant :SDN 2800
Zincir :Yaban S8C
Gidon :Sedona
Boğaz :Sedona
Sele Borusu :Sedona 31,6 400mm
Sele Kelepçesi :Tranz-X
Sele :Sedona
Furş Takımı :Neco
Pedal :Wellgo
Ağırlık :10,65 kg
Fiyat : 1180 tl

Sedona biraz agir kaliyor Mosso yaninda cok hafif . Goruntu tasarimi olarak sedona daha basarili. Mosso nun sora kullanmis olmasi da beni mosso ya yonlendiriyor. Ancak ben yine de bilenlere sormak istedim. Degerli forum uyeleri yilan hikayesine donen yol bisikleti alma durumumda ve size verdigim rahatsizliktan dolayi hepinizden ozur diliyorum. En yakin zamanda alip fotograflari paylasicam .

Scudo
Sizler hangisini tavsiye edersiniz ? Tavsiye sebeplerinizle birlikte yorum yaparsaniz cok sevinirim.

Mossonun ağırlığı ne kadar doğru bilmiyorum fakat Mosso daha iyi bir bisiklet kesinlikle. Ben Sedona 601 e niyetlenmiştim bir ara..

salcanoya ne oldu stokta kalmadigi icin alamadinmi acaba?
mossoda sora parca daha cok gibi geldi sanki.
kadro olarak hangisi icine siniyorsa onu alman taraftariyim.
donanim zamanla yukselebilir sonucta

@Metin Öztürk

Mosso'nun ağırlığı 8. 75 yorumunu esirgemediğiniz için teşekkürler :)

@cagkan dur

Salcano nasip değilmiş olmadı malesef. Zamanla bazı durumlardan dolayı bütçe düştüğü için salcano bulduğum halde yine de alamadım.Sedona görüntü olarak daha hoş ancak ağırlık olarak çok fark var . Mosso 8.75 sedona 10.46 bu yüzden ben mosso düşünüyorum mosso nun sizin de dediğiniz gibi sora kullanıyor olması daha cazip geliyor 120 liralık bir fiyat farkına çok iyi geliyor bana .Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: gok
İyi karar vermişsin.Mosso full set kullanması ve 7005 daha sert aluminyum performansta daha iyidir.

Mosso daha iyi ağırlığıda baya iyiymiş ama mossoyla şu geotechin bazı bisikletlerinin tasarımı market bisikletine benziyor gerçekten

@Murat Saygin

Teşekkürler . Mosso nun bir tek gidonu kötü görünüyor bira aşağı indirilirse daha hoş bir görünüme kavuşacaktır :) Zaten zamanla tum parçalaraı yavaş yavaş değişir.

Az once mosso yu satin aldim paranin bir kismini verdim geri kalan kismini da yarin teslim aldigimda vericem.

hayirli olsun o zaman yarin fotograflarini bekliyoruz:mlk:

@cagkan dur
Yarin bir tur yapicaz gunduz kiralik city bike larla aksam da magazadan hazir halde alicam ins kismet nasip olursa .

hayırlısı aşkın güle güle kullan hiç alamıyacaksın sanmıştım :) neyseki yaz bitmeden aldın kazasız belasızz .

@ercan günes
Bende alamicam herhalde derken nasip oldu aldim abi :)Tesekkur ederim.

@aligüler

Teşekkürler Ali bey sağolun :) Aynı dilekleri ben de sizlere iletiyorum.

Hayirli olsun gercekten guzel bisiklet. bu modelin sora lisi oldugunu hic bilmiyordum arastirdim ki varmis :)
en buyuk avantaju agirligi bence beni sasirtti.gelecekte yapilacak degisiklerle tam bir kisrak olabilir :) f/p orani cok iyi bence

Geri