Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Okula bunun için gitmeyin

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
610
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sohbet etmek için
Devamsızlık yapmamak için
Boş zamanları değerlendirmek için
Renkli kazakları göstermek için
Sınıf mevcuduna katkıda bulunmak için
Öğretmenlere günaydın demek için
Sıralarin üstüne resim çizmek için
Derslerde uyumak için
Erken kalkmak sağliğa yararlı oldugu için
Kantin bütçesine katkıda bulunmak için
Okulun geç kağıdı stoğunu bitirmek için
Fal bakmak için
Tenefüse çikmak için
Defile yapmak için
Fıkra anlatmak için,
Sınıfı azdırmak için
Öğretmenleri sinir etmek için
Uzun eşşek, para maçı...vs. oynamak için
Sevgili bulmak için
Sınıftakilerle dalga geçmek için.....

Sakın okula gitmeyin. Sınıfını güzelce geçen bisiklet sevdalısı genç arkadaşlara iyi tatiller, güzel günler dilerm.

• Beğen
Tepkiler: ismailofli
Scudo
çok hoş tespitler :D ama bunlardan en az bir kaçını herkez yapıyo :D işin aslı okulun tadıda bunların bazılarını yaparak çıkarılıyo. tabi dersleri ihmal etmemek koşuluyla

Yasaklar hep çiğnenmek için vardır. Düşünün ki okul müdürü,mesela Mustafa Gözütok(eski müdürüm:) ) dese ki:

Bütün camları kırın, çiçekleri koparın, duvarlara ayak izinizi çıkarın.

Acaba bu sefer millet yapar mıydı bu dediklerini, yoksa koparmamak yasak olduğundan çiçekler dalında mı kalırdı :D Bu sıcakta felsefe gitmez be.

Yapıcı olmak zordur, yıkmak en kolayıdır. Ey Türk gençliği siz hep en iyi olanını yapın, millet sizi saygıyla göstersin.

Teşekkürler Abdullah...:)
Adamın biri okullarda uygulanmak üzere Program Geliştirme Etkinliği için bir model ileri sürmüş:Romantik-radikal programlama yaklaşımı...
Bu yaklaşıma göre eğer okul istediğiniz şeyi vermiyorsa ve İlgi ve ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa okula gitmeyebilirmişsiniz...Örneğin-yanlış duymadıysam-Erkin Koray kızını bu yüzden okula göndermiyormuş...
Keşke bizim zamanımızda da böyle şeyler olsaydı...:)

Abi ne yalan söyleyeyim ben bunların çoğunu yapıyorum:D:D:D
Ne de olsa yasaklar çiğnenmek içindir değil mi:D:D:D:D
(Abdullah abi senin mezun olduğun okulda okuyorum)D

Müdür eminim ki cuma günleri nutuk çekip yapıcı olun yıkıcı olmayın diyodur:) Eli ayağı acayip oynar :) neyse,

bu eğitim programları üstüne eğilip bizde uygulamak gerekir ve yada mevcut eğitimi iyileştirmek gerekir. Yahu üniversite öğrencisi gelmiş konuşacak laf bulamıyor, kafa çalışmıyor. Beyin ezberden dolmuş. Yorum yeteneği yok. TV izlemekten beyni abur cuburla dolduruyor. Hani TV'de iyi bir program olsa da izlese neyse.

Gardner teoremi vardı galiba, sayısal zeka, sosyal zeka.. gibi dallara bölmş güzel bir eğitim modeli yaklaşımı sunuyordu. Biz de adama matematiği bilmediği için aptal muamelesi olur. Belki adam müzikte yetenekli. Sadece sayısal bil, sözeli de tek tük yap girmeyeceğin üni yoktur nerdeyse. Sayısal eğitim modeli var bizde bu yüzden matematikten uzak kalamazsın.

Yine de süper beyinler çıkıyor. Allahın hikmeti işte.

Müdür sadece cuma günleri değil her sabah ve teneffüslerde hangi öğrenciyi yakalarsa ona nutuk çekiyor.Ve yeni meşhur lafı: "Merzifon Anadolu Lisesi öğrencisine bu tip davranışlar yakışmıyor":D Her nutukta bunu mutlaka söyler:D:D

artık türkiyede çoğu okullar eğlence yeri durumuna geldi artık çalışmak isteyen öğrenciler dersanelere hücum ediyor.

bunlar olmadan okul çekilmez :D :D :D

walla bunlarıda yapmasak okul tımarhaneye dönerdi herhalde...ama artık ister istemez bıraktık çünkü 3 yıl oldu okul biteli :D

Geri