Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ruble ve aynakol tavsiye

Poyraz081

Üye
Tepki
6
İsim
Onur
Bisiklet
Kron
Beylet merhaba bende kron xc150 bisiklet ben ilerki Zaman'larda para biriktirip bi yatırım yapmayı düşünüyorum bisikletime biraz eskidiğini düşünüyorum Tavsiyeleriniz varmı Neleri almalıyım çok ucuz değilde sağlam bişey olsun fazlaya kaçmamalıyım beni uzun süre götürmeli iyi günler

Scudo
Bilgisi olan yokmu arkadaşlar :(

Aynakol olarak fc-m 131 alabilir siniz çok Pahalı değil.

Aynakol 100-120 civarı bakıyorum fakat uyumluluktan anlamıyorum :(

Arkadaşlar bende carraro sportive 327 var (27 vites), arka ruble SHIMANO HG200 11-32T KASET var. 11-36 bir rubleye geçsem yokuşta çok farkeder mi ? Hissedilir bir rahatlama olur mu?

Arka aktarıcı deore,
Shimano Alivo Cs-hg400 Ruble 9v 11-36t bu uyumlu olur mu acaba alsam? tecrübesi olan varsa yazabilirse sevinirim.

Arkadaşlar bende carraro sportive 327 var (27 vites), arka ruble SHIMANO HG200 11-32T KASET var. 11-36 bir rubleye geçsem yokuşta çok farkeder mi ? Hissedilir bir rahatlama olur mu?

Arka aktarıcı deore,
Shimano Alivo Cs-hg400 Ruble 9v 11-36t bu uyumlu olur mu acaba alsam? tecrübesi olan varsa yazabilirse sevinirim.

Hissedilir bir rahatlama olur. 26/32 = 0,8125 yerine 26/36 = 0,72 oranla tırmandırır, ne kadar küçük oran, o kadar rahatlama.
(link) 36 diş desteklediği için olduğu için o ruble olur.
Zinciri çok az uzatmak gerekebilir.

• Beğen
Tepkiler: templeos ve s0n3r
Hissedilir bir rahatlama olur. 26/32 = 0,8125 yerine 26/36 = 0,72 oranla tırmandırır, ne kadar küçük oran, o kadar rahatlama.
(link) 36 diş desteklediği için olduğu için o ruble olur.
Zinciri çok az uzatmak gerekebilir.
Abi çok sagolasın, zincir uzatmasam sorun olur mu sence? ruble filan söküp taktım daha önce ama zincire hiç girmedim. Şimdi işleyen sistemi bozarım diye korkuyorum :)

Abi çok sagolasın, zincir uzatmasam sorun olur mu sence? ruble filan söküp taktım daha önce ama zincire hiç girmedim. Şimdi işleyen sistemi bozarım diye korkuyorum :)

Önce denemek daha iyi olur. Belki uzatmadan idare eder, belki zincirin şu andaki hali olması gerekenden çok az uzundur. Örneğin 14-28 rubleyi 11-32 ile, 11-23 rubleyi 11-30 ile hiç uzatmadan değiştirdim.
Zincir eskiceyse, hafif uzama varsa yeni bir zincirle değiştirmek en iyisi olabilir tabii.

• Beğen
Tepkiler: s0n3r
Geri