Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

scott kilit neden 180 cm yapmış

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
44
İsim
Mustafa
scott ın bisiklet kilidi var. baktım boyu 180 cm.
normalde 80 cm yeterde artar bile.
neden böyle uzun yapmış sizce?

• Beğen
Tepkiler: Uğur Taşdemir
Scudo
Hem ön hem arka tekeri de bağlayarak, teker çalınmasını engellemek için olabilir.Ama bisiklet üzerinde taşınması pek mümkün değildir herhalde.

@elise111s

geziye giderken birkişi(gönüllü:D ) taşır:p , diğer 10 kişide bisikletini bağlar;) heralde:D :D :D

@SeRHaT_

aklıma gelmemişti hiç :) ama hakkaten en güzel çözüm bu gibi.

Ben de 80 cmlik bir kilit kullanıyorum, bel çantama zar zor giriyor, olmadı belime doluyorum. Bu ara hırsızlık arttı. Yaz sezonu için mi, kaliteli bisikletler arttı diye mi ama Allah korkusu yok bunların yahu. Emek ver sonra darma dağın olsun güzelim bisikletin.

Herkese kazasız ve belasız günler.

Abimler aklima geldi, her haftasonu uzun soluklu turlar yaparlardi, ve abimin arkadasi bisikletleri kilitlemek icin bakla zincir (ki boyle kalin kalin baklali) tabir edilen has demirden :D herhalde bir 5-6 metre zinciri yaninda tasirdi. Butun bisikletleri bir agacin altina dizip saglarindan sollarindan gecirip kilitlerdi. Hic usenmez tasirdi onu adam ya :)

Ben 150 cm'lik spiral kilit taşıyorum. Bisiklette taşıması diğer kilitlerden daha kolay, çünkü sele borusuna dolayıp, üst borunun altından geçirip kilitleyebiliyorsunuz taşımak için.
Kilitlemeye gelince de istediğiniz yerden kilitleyebilirsiniz. Yetişmeme sorunu olmuyor ;):

Hindistan turumuz için tamda bahsettiğiniz kilidi almayı düşünüyoruz. İki bizikleti birden iki tekerleğindende kilitlemek için gerekli olacak bize.
yada iki arka tekeri , aynı zamanda çadır polünden bağlamak için kullanacağız.

Hem kısası hem uzunu olduğuna göre , uzunu muhakkak bir işe yarıyordur.

ben kilit kullanmıyorum ama bisikletlerini akşamları apartman girişllerine merdiven altlarına kilitleyenlere bunu da hiç önermiyorum en iyisi üşenmeden eve çıkarmak balkona felan koymak olur bence . Bir de hırsızlar arasında muhakkak kasıtlı olarak kaliteli bisiklet çalanlar vardır böyle adamlar içinde kaliteli bisikletin tekerini çalmak bile yeterli birşeydir bir jantın 40 -50 ytl olduğunu düşünürsek. Ayrıca tekerden demire bir yere kilitlemekte iyi değil bu sefere söküp kadro ile diğer tekeri götürebiliyorlar hırsız üşenmez.

@böCek

benimki salonda televizyonun yanında duruyo.... kıyamam ben onu balkona veya merdiven altına koymaya:D :D :D kilit de kadroyu çiziyo, onuda taşımıyorum zaten:p

Geri