Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Scott vs Trek

Paranous

Üye
Tepki
38
İsim
Volkan Göksoy
Bisiklet
Scott
Scott Sub Evo 20 ve Trek Fx 7.5 modelleri arasında kararsız kaldım.Bu modellerin sahibi olan ya da hakkında bilgisi olan varmıdır acaba ?

Scudo
İkiside kendini ispatlamış markalar.Bir Trek Fx kullanıcısı olarak oldukça memnunum.Trek Fx 7.5 karbon maşalı Scott alaşım sanırım.Karbon maşa yer titreşimini oldukça aza indirmekte fakat karbon olduğu için dikkatli kullanmak gerekiyor.Trek kompanent olarak kendi markası haline gelmiş Bontrager'i kullanıyor ve oldukça sağlam bir marka.Fx serisinde herkezin ortak görüşü böylesine iyi bir markanın vites-çekiş sisteminde Shimano'nun alt seviye ürünlerini kullanmasıdır.Ama akıcılık ve sürüş egonomisi olarak muazzamdır.Scott'un kadrosuda çok hoş olmuş eminimki oda iyidir ama ben bir Trek'çi olarak telefonda "Iphone" ne ise bisiklettede "Trek" odur diyorum:)

İkisi de iyi bisiklettir, beğendiğinizi alabilirsiniz.

Her ikisi de söylendiği üzere kendini ispat etmiş markalar ama trek fx serisi ile fitness kategoride gerçekten çok iddialı.
gidon ile bütünleştirilmiş jelli özel elcikleri var ve bu detaj bile konforlu bir kullanım detayı sunuyor.
Benim naçizane önerim Trek olur, ama bu Trek'in bisikletin mercedesi falan olmasından değil; 10binlerce km kullanılmış "tarihi" fx serisinin başarısından.
Son olarak tabiki bisiklet tur bisikleti değil ama bu tip farklı kullanım düşünüyorsanız karbon kadro civata gözlerinin olmasına rağmen, ön bagaj kullanımınıza müsade etmeyebilir. Trek'in +ları, -leri bunlar. Scott'un da çok kaliteli bir marka olduğunu biliyorum ama kullanmadığım için yorum yapamıyorum.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci
@Yavuz S.

Tesbih yapmaya calismis.. Ne olmus yani ? Nedir bu hassasiyet ?

@bambam84
teşbihte hata olmaz. teşbih hata kaldırmaz. iphone'yi gereksiz pahalı bir ürün olarak gören biri -@Yavuz S. gibi- bu teşbihten hatalı bir sonuç çıkarabilir.

@alinahit

iPhone bence parasini sonuna kadar hakeden bir cihaz.

Buyrun burdan yakalim o zaman....

@bambam84
Bende sizinle aynı görüşteyim :) Bu arada trek scott arası gidip gelirken bu gün kendime bir scott aldım Sub Sport 30 2015 kask pompa eldiven matara derken şimdilik tam takım hazırım diye düşünüyorum ama istanbul da hava malüm bir süre bakışacağız diye düşünüyorum bisikletimle ... Bu arada alırken çok kısa 2-3 dakika sürdüm tam bir heycan fırtınası 30 sene aradan sonra ( ilk okuldan bu yana sürmediğimi düşünerek ) hala kullanabiliyor olmak beni çok şaşırttı ... Umarım tez vakit hava açarda keyifle sürebilirim bisikletimi

İyi günlerde güle güle kullanın. Tartışma da burda biter... :)

• Beğen
Tepkiler: Paranous
@bambam84

yakın hocam bana göre hiç mahsuru yok. siz ve yavuz bey teşbihten farklı çıkarım yapmışsınız; yani teşbih istenilen anlatımı tek başına yapamamış. benim bir önceki mesajımda anlatmak istediğim buydu.

@Paranous

hayırlı olsun. iyi günlerde kullanın.

@alinahit teşbihte hata olmaz lafını tam tersinden anlamışsınız. :)

Bir scott kullanıcısı olarak konuşuyorum Trek bisikletlerinide ayrıca begeniyorum ancak komponent olarak bontrager markası benim gözüme hoş görünmüyor scott karşılık olarak syncros markasını satın aldı bontrager a göre deneyimlerim sonucunda daha kaliteli gözünüze gönlünüze hangisi hoş geliyorsa alın derim iki markadanda pişman olmazsınız

@sarıibrahim

Scott sub sport 30 aldım dün biraz da ekipman tabii ... Öncelikle belirtmek isterim ki görüntü olarak harika bir bisiklet tabi bu görüntü konusu kişiden kişiye değişebilir :) Ama ben çok beğendim.Performansı hakkında değerlendirme yapmam ise imkansız dün sadece 2-3 dakika kullanabildim yukarıdaki mesajımda da belirtiğim gibi 30 senedir bisiklet sürmemiştim bu 2-3 dakikalık deneyim bile beni baya bi heycanlandırdı açıkcası :) Bu arada İstanbul da yaşıyorum an itibarı ile hava şartları malum şimdi havanın düzelmesini beklemekten başka yapabilecek birşey yok evde o bana ben ona bakarakdan takılıyoruz :) Bu arada Scott u alırken bir de Merida modeli vardı benim ebatlara uyan. Aynı consept fiyat olarak da çok yakın o da güzeldi mesela ama benim gönlümü çelen görüntüsü sebebi ile Scott oldu. Konunun bu kadar dışında olunca insan şaşırıyor markalar modeller donanımlar karşısında söylediğim gibi ilk okulda abimden kalma bir Bisan ım vardı kocam bişi ona binerdim pinokyo lar ve bmx bisikletler yeni çıkmıştı piyasaya o yıllara dayanan bir bisiklet tecrübesinden sonra bu marka ve modelleri gördüğünde insan uzay mekiğine bakıyormuş hissine kapılıyor en azından ben kapıldım :))) An itibarı ile bisiklet ve ekipman olarak hazır sayılırım yollara çıkmak için havanın durumu bekleniyor !!!

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.Sözüm biraz polemik meydana getirmiş.Evet Trek vites çekiş sisteminde biraz düşük kalabilir fakat Bontrager dünyann en kaliteli kompanentlerini üretmektedir.Trek+Bontrager kombinesi gerçekten bisikletin Iphone'udur.Sözümün arkasındayım.

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.Sözüm biraz polemik meydana getirmiş.Evet Trek vites çekiş sisteminde biraz düşük kalabilir fakat Bontrager dünyann en kaliteli kompanentlerini üretmektedir.Trek+Bontrager kombinesi gerçekten bisikletin Iphone'udur.Sözümün arkasındayım.
Hocam iyi günler Trek roscoe 8 almayı düşünüyorum ama bana Trek kadroları kolay kırılıyor diyor çoğu kişi ve ömür boyu garanti kapsamında dediğim zaman kaynak yerlerinden kırılırsa garanti kapsamında diyorlar ben aşık olmuş durumdayım roscoe 8 e ama bilmiyorum aklımı da dinlenmek zorundayım

Hocam iyi günler Trek roscoe 8 almayı düşünüyorum ama bana Trek kadroları kolay kırılıyor diyor çoğu kişi ve ömür boyu garanti kapsamında dediğim zaman kaynak yerlerinden kırılırsa garanti kapsamında diyorlar ben aşık olmuş durumdayım roscoe 8 e ama bilmiyorum aklımı da dinlenmek zorundayım
Bir başka konuda durumu anlattım.Sıkıntı yok.Alın geçin.

Geri