Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir içinde dolaşırken sizi en çok gıcık eden şeyler neler?

S. Burak Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
160
Bisiklet
Sedona
şehir içinde dolaşırken sizi en çok gıcık eden şeyler neler?hiç içinizden gelen her şeyi şöförlere saydıgınız oldumu=)?:)

Scudo
tam efor sürerken, iyi bişey yaptığını sanarak yanınızdan bağırarak(genelde camlardan çocuklar) veya korna çalarak geçen araçlar.

yola sağdan bağlantı varsa geçiş hakkını tanımayıp önünüzden yola girmeye çalışan araçlar.

bisiklet çarparsa yamulacaklarını anlamayıp salak salak yola atlayan yayalar.

en fazla kıl edeni deadam gibi kurallara uygun motosiklet ve bisiklet sürmeyen arkadaşlar. hem bu kadar haksızlığa uğruyoruz trafikte şöyle eziliyoruz böyle eziliyoruz diyen bu iki grubun, trafikte hatasız seyretmesi ve örnek olmasi gerektiği düşüncesindeyim.

uzaktan bakıpta '' bir bisiklet ne kadar hızlı gelebilir ki ? '' diyerek önüme atlayan ve beni görmeleri ile yanlarından geçmem arasında bir göz kırpımlık vakit olan,yanlarından geçtikten 5 sn sonra atlattıkları tehlikenin farkına varabilen ve soğuk terler döken insanlardan şikayetçiyim,bir gün birine çarparsam aceba kimi suçlu bulurlar diye merak ediyorum ?yayalardan biraz daha dikkatli olmalarını istiyorum :(

puhaa :D konu süppermish :D koptum okurkene :D ..
bende yaziim :
kask ve gözlükle yaptığım (bir kaç ilçenin, yerleşim yerinin içinden geçmek zorunda olduğum) yolculuklarda havalı geçinen kroların sırf iki adım önlerinde kız var diye bana "-whööyyyt" ,, "-hadi bakiim sağdan sağdan" gibi laflar atmalarına gıcık oluyorum.. :mad:
:D:D

2 gün gün önce beni kovalayan 2 sokak köpeği ve onun tüm arkadaşları.
Aşırı korkan ve yanımdan geçmekten korktuğu için sürekli korna çalan bayan şoförler. (bütün bayan soförler byöyle değil tabi)

öküz insanlardan gıcık kapıyorum, bir kask ve gözlük taktık diye "yarışalım mı" gibi tekliflerle yanıma gelip, pişkin pişkin sırıtan ufak veletlerle de bir anlam veremiyorum :)

Bende genelde yayalara gıcık oluyorum; ama ben ne yazık ki sizin gibi bir gün çarpacağım diyemiyorum; çünkü 7 8 ay önce 30 km ort hızla trafikte seyrederken bir yaya beni görmemiş gibi davrandı ve sonuç olarak benim Avidus'um bir at bir şahlarak yayayı ezdi :D sonuçta bende düştüm ama galiba o arkadaş bir daha bisiklet görünce iyi düşünür. Adam yerden 2 3 dk sonra kalkabildi ve baya özür diledi; ama en son cümlesi süperdi, araba da çarptı ama bu kadar acıtmadı :D.

Köpeklere sinir oluyorum.
Uzaylı görmüş gibi bakanlara sinir oluyorum.
Trafikte sağa dönüşlerde yol vermeyenlere uyuz hatta kıl oluyorum. (ki inşallah bir gün birine vurmam.) Sanki 2 km yapıyorum ya.
Bisiklet yolunda ki yayaların hött yolda sürsene demelerine fitil oluyorum ki o anlatılamayacak bi sinir yani öle böle değil

Şehir içinde dolaşırken beni en çok gıcık eden şeyler;

-Bisiklet kullanırken arkamdan deli gibi kornaya basıp yanıma gelip söylenip sonra hemen kaçan sürücülerden(ne yazıkki bunların çoğu bayan)

-Arabaların yol kenarına sıkıştırıp düşme tehlikesi yaratmasından rahatsız oluyorum.

Hmmm korna dedinde, Taksicilerin bisikletlilerle bi alıp veremediği var.
Yanıma gelip küfür edip kaçıyorlar.Bende bir sonraki ışıklarda daha ağırını iade edip ben kaçıyorum:)
Biraz daha sabrımı zorlarlarsa taksici cinayetlerine hak vermeye başlıcam:cool:

@sertacr88

Evet bende anlamıyorum taksicilerin bisikletçilerle sorunu.

• Beğen
Tepkiler: sadeceA
@pelin90

gep geni şyolda benim gittigim şerittten gidio bazen (2 şerit) arkadan geliyoor sora dat dat dat hadi senimi beklicem dio ben pedalladıkca o da hızlanıo ama neden se sevgili taksi şöförümüzün aklına gelmiyor diger şeride geçmek!!!

@punisher89

Biz geçen akşam toplu halde gezdiğimizde aklıma bişey geldi. 6 kişi tam bir şeridi kaplayark gidiyoduk ve neredeyse hiçbir araba korna çalmamıştı tek tük çıkıyodu ama tıpış tıpış sollayıp geçiyodu.
Yani azınlık bisiklet olursa korna öttüremiyorlar. Ama bi pisişikin teki bizi arkadan görmez ise bowling topu gibi gelir hepimizi havaya kaldırabilir:D

@punisher89

Deli oluyorum o sese sinirlerim bozuluyor hadi tamam anladık bi kere bastın yol verdim yanıma gelip neden kornaya basıyorsun.Yol bisikletine geçtikten sonra ilk kazamı sarayburnunda bir taksicinin yolun kenarındaki mazgalların orda sıkıştırdığı için yaptım:(

• Beğen
Tepkiler: S. Burak Cebeci
Sinyal vermeyen 'insan evlatları'ndan acayip tiksinmekteyim ve içimden değil dışımdan sövmekteyim..
--

Bide yol vermeyen tipler var onlara gece gündüz sövüyorum zaten..

Sırasıyla; Hödük yayalar, hödük otobüs şoförleri, hoduk şoforler.

Zor zoruna 45 km hızla gidiyorum. Adam arkamdan dat dat kornasını çalıyor mecburen sagda biryere sıkışıyorum. Sonra bir bakıyorum. aaaa şoförcuk 30 km hızla gidiyor. Gelde gıcık olma ama dimi...

• Beğen
Tepkiler: S. Burak Cebeci
en gıcık kaptığım yollarda bira şişelerini kırılmış olarak yere dağılmış olması bunu yapan insanlara burda terbiyem el vermiyo bir şey söylemeye
birde bisikletle giderken yanıma yaklaşıp birden köpekler gibi başını camdan cıkararak anlamsızca bağırmaları:boese157:

Geri