Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sora Tekstil

Benim galiba biraz geniş olduğu için bundan kaynaklı olabilir. Sorayı aradığımda sorumlu kişi iç çamaşır bedenimi sordu xl dediğimde daha rahat edersiniz demişti. o yüzden değişim talep ettim.
Bana sormamışsınız ama ölçülerimiz yakın olduğu için paylaşmak istedim. Boyum 178 kilom 71. Omuzlarım normal. M beden formalar bana tam oluyor.
Sora'da ve diğer tüm markalarda forma Large giyiyorum, 178 boy, 74 kg

294407 dosyayı görüntüle

:)

• Beğen
Tepkiler: Bıyıkov
Scudo
Hazır indirime girmişken bir tane de road racer forma ben aldım. Bence şu anki indirimli fiyatını fazlasıyla hak eden bir kaliteye sahip. Formanın ön kısmında, kollarda, sırtta ve yan kısımlarında olmak üzere 4 farklı kumaş kullanılmış. Oldukça esnek bir yapıya sahip ve vücuda tam yapışıyor. Sora formalarında L beden giyerim. Ancak road racer'in L bedeni diğer sora formalarına göre dar geldi. Muhtemelen iade etmeyip bu şekilde giyeceğim ancak sürüş sırasında rahat etmek isteyenler ve hafiften karın yağları olanların normal sora bedeninden bir beden büyüğünü almalarını tavsiye ederim.

Ben başka bir markada bu fiyata, böylesine teknik kumaşlara sahip bir forma olabileceğini düşünmüyorum. Bu fiyata Castelli var mı, Santini var mı, Sportful var mı? Tabi ki vardır ama o modeller bu markaların en alt seviye formaları oluyor.

Örneğin şu forma: (link)

Castelli marka. Fiyat olarak kargosu gümrüğü dahil yaklaşık 900 liraya geliyor. En ucuz fiyatı burada. Şu an bu formayı kullanıyorum. Hiç bir özelliği olmayan tamamı tek tip kumaştan üretilmiş, ter tahliyesi çok kötü olan, dümdüz bir forma. Castelli'nin alt seviye forması oluyor. Bence kumaş kalitesi olarak road racer'ın yanına yaklaşamaz. Tabi ki castelli'nin orta ve üst seviye formaları daha iyidir. Ama onları da en kral indirimde dahi 850 tl'ye alamıyorsunuz.

Son düzenleme:
Formada Road Racer serisi ile Boost 2.0 serisinin farkı nedir bilen var mı arkadaşlar? Road Racer XL aldım ki tüm sora formalarım XL. Ancak bir miktar küçük geldi gibi. 2XL kalmadığı için ya iade edeceğim, ya böyle idare edeceğim, ya da Boost XL ile değişim isteyeceğim. Kafam fena karıştı.

Bu arada XL şöyle durdu:
20220916_183823.jpg

Formada Road Racer serisi ile Boost 2.0 serisinin farkı nedir bilen var mı arkadaşlar? Road Racer XL aldım ki tüm sora formalarım XL. Ancak bir miktar küçük geldi gibi. 2XL kalmadığı için ya iade edeceğim, ya böyle idare edeceğim, ya da Boost XL ile değişim isteyeceğim. Kafam fena karıştı.

Bu arada XL şöyle durdu:
294464 dosyayı görüntüle
Merhaba,
Sizin boy ve kg nuzu söyleyebilirimisiniz? Aslında omuz kısımlarını bilemiyorum ama bedene tam oturmuş gibi gözüküyor?

Bu arada XL şöyle durdu:
294464 dosyayı görüntüle
Ben de aynı konuyu bu hafta sora ile görüştüm. Aynı beden ölçülerindeki bütün M formalarım çok rahatken Road racer ilk giydiğimde çok sıkı oldu zor mu girdim acaba içine dedim hatta. Sonra instagramdan Sora ile yazıştım. Şöyle (ekran görüntüsü) dediler. Dün formayı yaklaşık 6 saate yakın bir sürüşte serin, gölge, sıcak iniş yokuş farklı koşullarda deneme fırsatım oldu. Üzerimde çok rahat durdu sürüş boyunca formayı hissetmedim bile. Bazı yokuşlarda tempoyu arttırınca baselayer olmadan ter tahliyesi yeterli değil ama şu ana kadar Sora formalar içinde en iyisi. Arka cepleri çok başarılı.
özetle M bedeni kullanmaya devam edeceğim.

Dosyalar

• B77AEC50-467A-4E64-A85A-740F48F8F163.png
    B77AEC50-467A-4E64-A85A-740F48F8F163.png
    190,2 KB · Okunma: 50
  • Beğen
Tepkiler: ToroMir

Bu arada XL şöyle durdu:
294464 dosyayı görüntüle
Küçük değil aslında. Alışkın değiliz. Ben de 190cm boya sahibim ve kısa gibi duruyor ama pro formalar bu uzunlukta oluyor sanırım. Ben de bu şekilde kullanıyorum. Iade etmeyip keyfinize bakın.

IMG_20220918_082858.jpg

• Beğen
Tepkiler: enzo ve ToroMir
Merhaba,
Sizin boy ve kg nuzu söyleyebilirimisiniz? Aslında omuz kısımlarını bilemiyorum ama bedene tam oturmuş gibi gözüküyor?
Merhaba, geç cevap için kusura bakmayın. Boy 182 kilo 87.

Bugün 3 saatlik bir sürüş vardı. Belki değiştiririm diye eski Sora formam ile çıktım. Gelince yeniyi bir kez daha denedim. Ve değiştirmeme kararı aldım. Arkadaşların yorumlarını da görünce içime daha çok sindi. Teşekkür ederim. @Rhodiumm @Bıyıkov

• Beğen
Tepkiler: Rhodiumm
Sora kışlık forma Ultimate 2.0. Boy 182 kilo 86. Sitede bir boy büyük alın demişler. 2XL aldim. Fikir vermesi acisindan. 295744 dosyayı görüntüle
Ben de Ultimate forma düşünüyorum ama tam olarak hangi sıcaklık derecelerinde işe yarar anlayamadım. Bir de stok kalmadı tabi. Misal bunu giydiğiniz sürüşte nasıl bir sıcaklık ve rüzgar vardı? İçlik ve rüzgarlık kullandınız mı? Yüksek eforda teri dışarı atıyor mu?

@Bıyıkov Geçen hafta sadece Sora baselayer ile 10 derecede çıktım. Tam kıvamında idi. Kol ve sırtında fileli bir kumaş kısmı da var. Teri ve içerideki ısınmış havayı dışarı atmak için iyi. Bugün dechatlon futbol departmanından aldığım uzun kol baselayer ile 9 derecede çıktım. Hava ilerleyen vakitlerde 13-14 ü buldu. Daraltmadı. Ancak 15 in üsütnde bunaltırdı. Özetle 10-15 derece ince baselayer ile gayet makul kullanılabilir. 10 derece altında kalın baselayer iş görecektir. Altına bir ya da iki katman giyme ihtimalinize karşı bir boy büyük almak mantıklı olacaktır.

@Bıyıkov Geçen hafta sadece Sora baselayer ile 10 derecede çıktım. Tam kıvamında idi. Kol ve sırtında fileli bir kumaş kısmı da var. Teri ve içerideki ısınmış havayı dışarı atmak için iyi. Bugün dechatlon futbol departmanından aldığım uzun kol baselayer ile 9 derecede çıktım. Hava ilerleyen vakitlerde 13-14 ü buldu. Daraltmadı. Ancak 15 in üsütnde bunaltırdı. Özetle 10-15 derece ince baselayer ile gayet makul kullanılabilir. 10 derece altında kalın baselayer iş görecektir. Altına bir ya da iki katman giyme ihtimalinize karşı bir boy büyük almak mantıklı olacaktır.
Çok teşekkürler. Antalyada kasım aralık ocak sabahları 7-12 derece falan oluyor. Ben de bir L beden sipariş vereyim uygun bir zamanda, normalde M giyiyorum.

• Beğen
Tepkiler: ToroMir
Arkadaşlar ben de bir base layer aldım Sora'da, bir sorum olacak: Boy 189-190, kilo 84(80 civarına düşeceğim planlı şekilde), göğüs çevresi 98. Baselayer'ı beden tablosuna bakıp önce L aldım ama resmen 2dk denedim canım acıdı darlıktan değiştirip XL aldım. Şu an onun içinde de ciddi şekilde rahatsız hissediyorum ve 2XL ile mi değiştirsem diye düşünüyorum. Burada sorum şu:
-Baselayer aşırı dar(en azından hissiyat olarak) kullanılması gereken bir katman mıdır yoksa dar olsun ama wet suit gibi de olmasına gerek yok mu?
-Benle paralel ölçülerde kullanıcılar hangi bedeni tercih etti, içinde nasıl hissediyorsunuz ve sürüş sonrası yorumları nedir(çok dar ama sürüşte hissetmiyorum gibi)?

Not: Geçmiş yorumları baya okudum XL ile devam etmem gerek gibi bir sonuca varıyorum ama net de değilim.

Kesinlikle rahatsız etmemeli, nefes almayı zorlaştırmamalı, yokmuş gibi olmalı base layer. Aynı zamanda sıkmadan bedeni sarmalı ki teri emip uzaklaştırabilmeli.

Sora kullanmadım, bilinen yabancı markaların kumaş esnekliği ekstra süper, Nalini marka almıştım, tek beden herkese oluyor (one size fits all), o derece esnek, doğrusu öyle olmalı. Craft markasını çok seviyorum base layerda

(link)

Arkadaşlar ben de bir base layer aldım Sora'da, bir sorum olacak: Boy 189-190, kilo 84(80 civarına düşeceğim planlı şekilde), göğüs çevresi 98. Baselayer'ı beden tablosuna bakıp önce L aldım ama resmen 2dk denedim canım acıdı darlıktan değiştirip XL aldım. Şu an onun içinde de ciddi şekilde rahatsız hissediyorum ve 2XL ile mi değiştirsem diye düşünüyorum. Burada sorum şu:
-Baselayer aşırı dar(en azından hissiyat olarak) kullanılması gereken bir katman mıdır yoksa dar olsun ama wet suit gibi de olmasına gerek yok mu?
-Benle paralel ölçülerde kullanıcılar hangi bedeni tercih etti, içinde nasıl hissediyorsunuz ve sürüş sonrası yorumları nedir(çok dar ama sürüşte hissetmiyorum gibi)?

Not: Geçmiş yorumları baya okudum XL ile devam etmem gerek gibi bir sonuca varıyorum ama net de değilim.
178 boy, 72 kg ile Sora nın normal baselayerını kullandım bir süre(kaybedene kadar). Forma bedenim M ve baselayer da M kullandım. Evet vücudu sımsıkı sarıyor ama ben sürüşlerde hiç rahatsız hissetmedim. Açıkçası sadece giyerken sıkı olduğunu hissediyordum sürüş esnasında varlığını hissetmiyordum.

• Beğen
Tepkiler: tolgi07

Hali hazırda Sora'nın baselayer'ını kullanmaktayım.
Sora'da tayt ve forma bedenim hiç şaşmaz XL bedendir. Boy 1.80, kilo 84.
Kullandığım baselayer 2XL. Bu beden bile tam sarıyor. Önerim bir beden büyük almanızdır.

• Beğen
Tepkiler: tolgi07
Almanlardan öğrendiğim bir söz vardır;

Kötü hava diye bir şey yoktur.
Yanlış kıyafet vardır vb… anlamında.;)

Kışlık bisiklet montu bakıyorum.
yani soğuk, yağmur ve rüzgara dayanıklı.

aynı zamanda vücuda çok yapışmayan, gerekirse içine termal içlik vs… lahana gibi kat kat giyinebileceğim !!
üstlük bakıyorum.

Sora tekstilin kalıpları fotoğraflarda sanki altına birşey giyilmeyecek gibi dar duruyor.

Ama Ultimate 2.0 sanki altına da giyime uygun gibi.?

acaba kullananlar ne der?

Sora'nın kışa hitap eden ceketi yok diyebilirim. İnce kalıyor ve rüzgar alıyor içine Sora Boost 2.0 uzun kol forma bile.

Üzerine Decathlon yağmurluk giyiyorum, içine de kışlık içlik ile 10 dereceye kadar idare eder.

Daha düşük değerler için Castelli kışlık ceket kullanıyorum. İçine Ultimate 2.0 giyilebilir mesela

Sora Glacier isimli bir ceket yapmış ama çok hızlı tükendi, alan varsa yorum güzel olur, o bile 10 derece sınırında, ama İzmir'i kurtarır :)

Sora'nın kışa hitap eden ceketi yok diyebilirim. İnce kalıyor ve rüzgar alıyor içine Sora Boost 2.0 uzun kol forma bile.

Üzerine Decathlon yağmurluk giyiyorum, içine de kışlık içlik ile 10 dereceye kadar idare eder.

Daha düşük değerler için Castelli kışlık ceket kullanıyorum. İçine Ultimate 2.0 giyilebilir mesela

Sora Glacier isimli bir ceket yapmış ama çok hızlı tükendi, alan varsa yorum güzel olur, o bile 10 derece sınırında, ama İzmir'i kurtarır :)

ben eksi 5 dereceya kadar bisiklet kullanıyorum. Abartısız 4 mevsim bisiklet üstündeyim. Haftada 7 gün.
Zaman zaman Bursa ve İzmir de yaşıyorum.
bana daha sert şartlara uyumlu kıyafet lazım.

ama en iyisi normal kesim likralı, softshell kıyafet olurdu.
hava sıcaklığına göre altına termal içlıik giymek ideal olur.:)

• Beğen
Tepkiler: lrfan
ben eksi 5 dereceya kadar bisiklet kullanıyorum. Abartısız 4 mevsim bisiklet üstündeyim. Haftada 7 gün.
Zaman zaman Bursa ve İzmir de yaşıyorum.
bana daha sert şartlara uyumlu kıyafet lazım.

ama en iyisi normal kesim likralı, softshell kıyafet olurdu.
hava sıcaklığına göre altına termal içlıik giymek ideal olur.:)
Bütçe nedir ona göre kendi kullandıklarımdan yazacağım.. Bende Norveçte yaşıyorum ve bütün sene bisiklete biniyorum -15, -20 lerde falan yani :koptum:

Haftasonu Glacier kullanan arkadaşlarla birlikte zone 1-2 sürüş yaptık. 3-4 dereceleri gördük. Termal içlikle birlikte sıkıntı olmadığını ilettiler. Ben de aynı gün Castelli Perfetto ile üşümeden sürüşü tamamladım. Glacier Perfetto ya göre daha kalın bir kumaşa sahip. Uzun inişlerde rüzgar geçirmezliği de iyi gözüküyor.

• Beğen
Tepkiler: lrfan
Geri