Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

sram red mi dura ace mi

hangisi

• sram red

• shimano dura ace

• Campagnolo Super Record....

• Toplam katılım
    82

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
560
Bisiklet
Salcano
evet arkadaşlar sram red mi yoksa shimanoo dura ace mi set olarak fiyatları nedir özellikler falan?

Scudo
Birde sram kolların kullanımı daha pratik bana göre, tercihimi red den yana kullandım:)

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´
vazgecılmez 7 den 70e urun gamı genıs we profosyonel olanı tercıh etmek yarıs ıcın tabı kısa olanlarda sram kullanılabılır ama3 hatta 5 yarısdada kullanıyım dıyosan :) baska secenegın yok zaten ııyı forumlar

anket eklenmiştir.

@kuduzk9

Valla şuanda dünyada büyük yarışların çoğunu Sram Red kazanırken ve bir çok büyük takım Sram Red kullanırken bu yazı tuhaf olmuş biraz...

@Aytaç Biber

Dünyaya vitesli bisiklet kavramını getiren firma :D Daha ne denir ki bunun üstüne... Ama sanki ben daha pahalı diye hatırlıyorum Super Record seti?

• Beğen
Tepkiler: İlyas ŞANLI
sram red 1928,Campagnolo Super Record 1900 gram ama Campagnolo Super Record u hiç bir yerde bulamadım.acaba dura ace kaç gram?

@Hasan Çağri

Bu mesaj heralde dalga geçmek amacıyla yazılmış olmalı..:) Dünyanın çoğu büyük yarışını kazanıyor biraz fazla abartı olmuş sanki:) Ama evet cevap verdiğiniz kişi konu hakkında pek donanımlı değil açık. Kısa mesafeler için sram demek gerçekten çok komikti :)

Giro İtalya 2010 şampiyonu...Ivan Basso / ekipman Campy Record
Vuelta 2010 Şampiyonu...Vincenzo Nibali / ekipman Campy Record

2010 Dünya Klasman Lideri: Oliver Rodriguez : Katusha / Campy Record
2010 Avrupa Klasman Lideri: VISCONTI Giovanni : ISD Team / Campy Record

Bunlar bi çırpıda aklıma gelen Pro takımlar;

Liquigas: Campy
Lampre: Campy
Française des Jeux: Campy
Omega Pharma - Lotto: Campy
Quick Step: Campy
Team Katusha: Campy
ISD: Campy Record
Acqua-Sapone: Campy Record

Kazanılan etap zaferlerini buraya yazmaya kalksak çarşaf çarşaf sayfalar yetmez zaten.:)

@emircan Başbuğ06

Gramını ne yapacaksın? aralarında en fazla 25-50 gram oynar bu setler. Dura Ace ve Red 10 lu ruble, Campy 11 li... Olayın koptuğu nokta bu zaten:in:

makıne muhendısı bı abım war ben ondan ogrendıgım bır daldır mekanık bılgım zıncır anahtarına benzeyen elmas uclu bı olcu cıhazı var her mazemenın sertlıgını olcebılıyor kendısı renoda bursadakı fabrıkada calısıyor oda hıc yarısmadı ama donanımdan bol bısey yok elınde hıc bır bısıkletcı ızın vermez abı su kolların ıcını acıyımde tırnakların sertlıgını olcuyım dedınmı olmaz dıyolar oda alır o setı ıstedıgı gıbı cıkmazsa satar benım yazımda hatırlıyorsanız cok guclu yuklenmelere uzun vadede sorun cıkarmayan shımano anlamında konustum dıger markaları kesınlıkle kotulemedım onlarda bı konuda ıyı oda serlestırılmıs ve kaplanmıs alımınyum hafıflık ıcın ıyı bı yontem ama uzun vadede ıyı olup olmadıgını kullanın gorun benım bısıkletıde kerem abıyle topladık 8000 km ye merdıvenı dayadı 1 kere zıncır degıstı
yazdıklarım fıkır degıl tecrubeydı
-olcu aletı bulursanız kerem abının olcum yaptıgı yerlerı yazıyım faydsı olsun
gezdırıcılerın pımlerı-yayları-rulmanları
zıncırın pım sertlıgı bu cok onemlıymıs
rublenın 10 dıslının uclarından hepsını
gobeklerdekı yatakları ve bılye kılıtlerını (kesınlıkle rulmanlı gobek kullanmayız)
vıtes kollarının ıcındekı mekanıgın usenmeden en kucuk yay ve tırnagına kadar
tekrar soyluyorum bu degerler sızı en uzun omurlu componente goturur bu arada kerem abımde yol bısıkletcısıdır ben mtb yasadıgım corafya sebebıyle

Shimano Dura ace diyorum başka bir şey demiyorum:D shimanonun malzemeleri kalite olarak hoşuma gidiyor bazı saçmalıklarıda var tabiki ama sram ve campagnoloda çok kaliteli tamamen tercih meselesi yarışları donanımlar değil en iyi olan kazanıyor

@Ezel

haklısın valla ben bosa dıl doktum okadar neyse bos vaktım vardı yazmısım demek :D.saolasın ezel tespıtın guzeldı

• Beğen
Tepkiler: İbrahim sarı
@Aytaç Biber

Red ile Super Record u karşılaştırmam tabiki de ama şuan Sramın büyüme hızı ve tercih ediliş miktarı Campy den fazla... Ben satış oranlarına bakıyorum resmi kaynaklardan :)

Yol konusunda takımlara çok hakim değilim ama elimdeki donelerde geçen yıl Red tercih eden takımların Shimanoya göre dahabaşarılı oldukları gözüküyor...

@kuduzk9

Şu sertlik ölçme aletinin fotoğrafı var mıdır acaba ya da bir görseli... Bende makina mühendisiyim, Babamda öyle ve Renoult a parça üreten fabrikada Üretiminbaşındaki adam öyle cebe sığacak bir sertlik ölçme cihazı görmedim hiç görmüş olurum...

• Beğen
Tepkiler: kuduzk9
@Hasan Çağri

zıncır anahtarı kadar demedımkı onun gıbı bısey dedım
(Togoshi Seiki Sertlik Ölçüm Cihazı)
ıkıncısı cebe sıgcak olanındanda warmıs almıs benım haberım yoktu sayenızde telefonleda olsa gorustuk
(link)
belkı tanısıyolardır babanla bı ford mustangı war bıde bmw 2500 u seker gıbı bı abı trek madonesıde war :D

@kuduzk9

.
Zahmet olacak ancak;"Yazdığın yazılarda, imla kurallarına biraz dikkat ediver... "

@Sedat TOSUNOĞLU

affınıza sıgınarak ozur dılıyorum cepten yazıyorum t9 unda problemı var4-5 kere servıse gıttı duzelmedı hala sıemens sxg75 bazen aralarda harfler bıle olmuyor sonradan fark edıyorum bende eve gıdene kadar yazmıyıverırım sızımı uzucem
-ıyı forumlar

• Beğen
Tepkiler: SRT
6700 ultegra set kullaniyorum, bildigim kadariyla DA 7900 ile ayni teknoloji fakat degisik materyalden yapilmis, her hangi bir problemim yok, on degistirici gercekten super calisiyor fakat yeni set alacak olsaydim Red'in limitli sayida uretilmis sari logolu TDF ozel uretim setini alirdim. Dedigim gibi tercihim teknik sebeplere degil gorsellige dayaniyor.

(link)

Geri