Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Suntour XCM nası bir Amortisör kullananların yardımını bekliyorum!

A

Anonim

Silinmiş hesap
80-100 mm travel
Disk ve v-break uyumlu
STKM destek
Ort.Ağırlık: 2520 nası bir alet kullananlar yorum yapabiliri mi ?IMG](link)

Scudo
Eğer salcano'na takacak isen , güzel maşa. İdeal maşa yani. Kullanım alanın geziyse fazlasıyla yeter. Ki yarışlarda bile bu maşayı kullanan adamlar gördüm. ;)

2 yıl oldu, halen memnunum. Yarışlara katılmıyorum ama kendisini yeterince zorladığımı düşünüyorum. Biraz ağırdır diğer üst modellere göre ve rebound ayarı yoktur o kadar.

@Serden Us

rebound ayarı ne ? geri gelme , tepme anlamında mı ?

@aslankangal

bende xcr sıfır maşa var almak istersen gönderebilirim

@aslankangal

Evet. Üst sınıf amortisörlerde bunun ayarı da oluyormuş. XCM'de sadece sertlik ayarı var, geri tepme ayarı yok.

ve kilitlemeli maşa bildiğim kadarıyla

XCM değilde XCR kullanıyorum. 100mm gayet güzel çalışan bir amortisör. Gidondan kontrol edilebilen kilidi var. 16 kademeli sertlik ayarı var ve sorunsuz çalışıyor. Araziye gelince; Bu amortisör sanki daha çok FR-DH için daha uygun gibi geliyor bana, devamlı engebelerin verdiği titreşimi çok fazla emdiği söylenemez. Şehir içinde kaldırımlardan, tümseklerden Aatlayıp zıplamak için daha uygun gibi.
Birazda hafif olsa...
2200 gr.

@Veli Bahtiyar
Sizin maşada bir problem olmasın bnm xcr en sert ayarında iken bile yumuşak geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Veli Bahtiyar
XCM fiyatına göre Cok sağlam bir maşa ama hepsinde esniyor boşluk oluşuyor. o boşlukda burc yerlerine göre kutu kola tenikesini kesip cakınca boşluk azalıyor tabik gecici bir yöntem bu

Oraya Tahta Çaksan Daha İyi olur, Boşluk Gittiği Gibi Amötösörün Daha İyi Yaylanır, Tahta İydir.

XCM fiyatına oranla harika bir maşa.ben her tür lü art niyetli uygulmaya tabii tutuyorum.yolda zıplata zıplata kullanıyorum,kaldırımlardan,kasislerden zıplatarak geçiyorum.valla gayet dayanıklı.ha bende ileride değiştiricem o yüzden biraz hırpalıyorum ki sınırlarını göreyim(=

@aslankangal

forumda daha önce konu açılmıştı sanırım bakmanızı tavsiye ederim;)

Bencede şehir içi kullanacaksan araziye çok vazla çıkmayacaksan ve özellikle yarış vs katılmayacaksan yeter diye düşünüorum . Fiyatına göre iyi bir maşa.

Ben çok memnunum. Ama şu tepme sorunu oldukça kötü oluyor. Dün 60'la giderken bi çukura girdim 2 tekerlek uçarak çıktım. Demek istediğim şehir içi ve hobici olarak kullanıyorsan bu şeyler sana yeter. Hatta çok memnun kalırsın. ;)

xcm olan hangi tanıdığım varsa memnun değil.En azından xcr alıp başlasanız daha güzel olur..

@Can Yoldaş

aslında orada bi tepme faln yok bende XCM kullanıyorum hızla girilen bir çukur veya bi çıkıntıda amörtisör kesinlikle tepki veremiyor. bu benim çok başıma geldi.
maşa resmen kitlenip kalıyor ki bu yüzden 2 kere düştüm..

Geri