Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tilt katlanır bisiklet kadro mıknatısı

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
445
Bisiklet
b'Twin
Merhaba, yaklaşık 7 yıl önce tilt500 bisiklet almıştım. Benim aldığımda bisikleti kutladığımız zaman metalik bir parça varlıkta tutuyordu. Sonradan miknatisa döndü o. Bu parçayı yenilemem gerekiyor ama dechatlon da bulunmuyor. Nereden alabiliriz. Parça bu:

(link)

Scudo
Size tavsiyem, parçayı bulsanız bile satın alıp paranızı sokağa atmayın.

Birkaç ay önce Tilt 500 bisikletimin mıknatısı kırıldı. O dönem Decathlon internet mağazası stoklarında vardı bu parça. Oradan sipariş verdim ve Eskişehir Espark mağazasından teslim aldım. Montajını da hemen orada, mağazanın servis kısmında yaptırdım.

Mıknatısı bisiklete taktırdıktan 15 gün kadar sonra, bir sabah bisikleti kullanacağım zaman farkettim ki mıknatıs yerinde yok. Parça ya kırılmış, ya da hatalı montaj yüzünden yerinden çıkarak düşmüş. Decathlon müşteri hizmetlerine durumu bildirdim ancak oralı bile olmadılar. Verdiğim para çöpe gitti anlayacağınız :)

O parça olmazsa bisiklet kapalı konumda kalmıyor. Tilt500 ün bence en önemli özelliği, bisiklet kapalı iken el arabası gibi sürülebilmesi. O parça sayesinde tekerlek paralel kapanıyor ve bu mümkün oluyor. Muadil parça varımdır acaba. Veya elimdeki eski metalik parçayı kaynakla vs yaptırabilir miyim

O parça olmazsa bisiklet kapalı konumda kalmıyor. Tilt500 ün bence en önemli özelliği, bisiklet kapalı iken el arabası gibi sürülebilmesi. O parça sayesinde tekerlek paralel kapanıyor ve bu mümkün oluyor. Muadil parça varımdır acaba. Veya elimdeki eski metalik parçayı kaynakla vs yaptırabilir miyim
İnternette, katlanır bisiklet mıknatısı diye aratırsanız bir çok model çıkıyor. Bir bakın isterseniz.

Decathlonun orada en az 10 sene parça tedarik etmesi gerekmiyor mu? Bende tilt model için arka portbagaj alayım dedim hiçbiyerde stok yok..

Evet gerekiyor. Türkiye olunca böyle işte maalesef.. aynı bisiklet satışta üstelik. Portbagaj çok kullanışlı ilk fırsatta alın. Ben bu ara evden işe gittim 1 seneden fazla, portbagajda neler taşıdım neler, bisikleti pikap gibi kullanmıştım :)

Dosyalar

• upload_-1..jpg
    upload_-1..jpg
    148,2 KB · Okunma: 16
  • Beğen
Tepkiler: isok
Aslında bu portbagaj elimde var ikinci el satınalmıştım. Meğerse tilt 120 cinslerine uygunmuş, kadroda bağlantı yeri farklı düz iniyor elimdekinde. İşaretlediğim şu parçayı bulabilirsem montaj yapabiliyorum ama parça yok maalesef :(

Dosyalar

• IMG_5631.jpeg
    IMG_5631.jpeg
    95,8 KB · Okunma: 19
Portbagaj bağlantı açısı en güzel gözüken fotoğraf buydu :)

Geri