Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Trek fx 7.3 / 2012 - Sonunda Aldım Canavarı

A

Anonim

Silinmiş hesap
Sedona 761 sahibiyim, Antalya'da yaşıyorum, işime de bisikletimle gidip geliyorum. Yaşadığım şehrin iklimsel avantajlarından ve bagaj takma mecburiyetimden dolayı, uzun süredir almayı düşündüğüm Trek fx 7.3'ümün siparişini 2 gün önce verdim.

Hem günlük hayatta, hem de 2 günlük haftasonu turlarımda bu bisiklet çok işime yarayacak.

Nasipse, bu akşam elimde olacak.

Fotoğrafları ve ilk izlenimlerimi, bisiklet elime ulaşır ulaşmaz paylaşacağım.

Sevgiler.

Scudo
Hayırlı olsun.Kazasız belasız pedallamalar.Fotoğrafları bekliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: tahirkaya
Teknik bir aksaklıktan dolayı bugün vermişler kargoya. Çarşamda elimde olacak inşallah. Gelir gelmez fotoğraflayacağım.

@MuhammedErkan

Teşekkür ederim, sizinde hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Yok, yine beceremedim. Fotoğraflar hep küçük görünüyor :(

Güle güle kullanın. Kazasız turlamalar.
Bisiklet çok şık. :)

çok güzel görünüyor.. benim de alıp almama arasında kaldığım bir seri.. :) kazasız sürüşler dilerim..

İlk günden çamurlukla kullanmanızı tavsiye ederim, sıçrayan çamur bile kaplamayı yıpratıyor. Benim Quick 5'ten daha kıvrak kesitleri var, daha estetik parlıyor. Güle güle kullanın.

@Mete Can Karahasan

Çamurluk konusunda haklısınız, kışa doğru almayı düşünüyorum. Teşekkür ederim.

yeni bisikletiniz hayırlı olsun öncelikle,
bu elcikleri merak ediyorum?
acaba daha mı rahatlar?
bende fx livestrong (7.2) var ama o avuçiçi düzlüğü yok,
farkı nedir acaba?

@aertan

Merhaba, elciklerin içindeki beyaz jelli kısmın gidona sabit olduğunu söyledi bisikleti aldığım kişi. Şunu söyleyebilirim; eldivensiz bile çok rahat, kesinlikle avuç içlerinizde ağrı hissetmiyorsunuz. Barend'e hiç ihtiyaç duymuyorum diyebilirim. Eldivenlerin içlerine doldurulan jelin, gidonunuzda sabit olduğunu düşünün. Şimdilik bir sıkıntı yaşamadım ama ilerleyen yıllarda nasıl olur zaman gösterecek.

Trek in fx serisi efsanedir bildiğiniz gibi, iyi günler de kazasız belasız, bolca pedallar dilerim. :)

Ufuk Bey merhaba ,
Aranıza yeni katıldım .İsmim Tolga . Gerçekten güzel tercih .Ben de bu hafta fx 7.4 aldım . Aynı sizin gibi bende kışa doğru çamurluk taktırmayı düşünüyorum . İyi günlerde kazasız kullanmanız dileğimle ,selamlar .

Hayırlı olsun.kazasız belasız kullanırsın inş.. :)

• Beğen
Tepkiler: tyavuz
@tyavuz

Teşekkür ederim, sizde kazasız belasız binin inşallah.

ilk başta hayırlı olsun.Bende trek ds 8.5 kullaniyorum .Nasip trekmis, aklimda hic yoktu:D.Gercekten hybrid modeller hem arazi hem asfaltta harika akıcı.Performans bekledigimden bayag yukarı cıktı.28 inc jant ve ince teker olmasindan dolayı tereddutum vardı.Özellikle bağ evinin çok kötü,dimdik yokuşlu ,taşlı toprak, tepelik,çamurlu...Belediyenin yola dökmüş olduĞu gelişigüzel 15-20 cm mıcırlı berbat yolunda özellikle arabalar bile patinaj yaparak gidiyor bazen takiliyor:D.Test ettim alet sorunsuz akıp gidiyor.Sormak istedigim aslinda bisikletforumda bazıları yol bisikleti seçimi için yardım edermisiniz diyorlar. ben de hybrid bisikletleri tavsiye ediyorum yanlış söylemiyorum değilmi:D.hybrid bisikleti hem yol-şehir-tur-arazi olarak soyluyorum.4 ü bir arada:D.İlk başta tam performans için yarış bisikletini öneriyorum.Ülkemizin yolları asfalt kalitesi hem iyi degil hemde arazilik o yuzden hybrid almalarını öneriyorum.ayrıca kadrosunu yarış bisikleti kadrosu olarak biliyorum.Şehir bisikletlerini ,aksesuardan dolayı hem agir ,hantal diyorum.tavsiye etmiyorum.Eksik yanlış biliyorsam düzeltirmisiniz:D.Yanlış sa tavsiye etmicem artik.

@gok

Aslına bakarsanız bu soruya cevap verebilecek çok daha tecrübeli arkadaşlar var forumda. Saygısızlık etmeyeyim, çünkü çok hakim oldugum bir konu değil.

Ancak her bisikletin, tasarım amacına uygun şartlarda kullanılmasından yanayım.

@Ufuk Sarımehmetoğlu

Görüşlerinize katılıyorum MTB bisiklet sahipleri kusuruma bakmasın
ben bu bisikletleri pazarın canlanması açısından ürün gamı çeşitliliği olarak görüyorum
eğer şehir içinde ve kullanım amaçları doğrultusunda kullanılmadığında sahiplerine birer eziyet olduğunu düşüyorum(mtb bisikletin sürücüsüne verdiği esnemeden dolayı güç kaybı artı ağırlık artı lastik diş derinliklerine bağlı sürtünme fazlalılığından dolayı)
''DAĞ'' bisikletini acaba kaçımız ''DAĞDA''(orman yollarında) kullanım amaçlarında kullanıyor
özür diliyorum bunu off road bir jiple şehir içinde markete kuaföre gitmek gibi görüyorum
mtb sahiplerine tavsiyem eğer kullanım amaçlarının dışında bir bisiklete sahiplerse yanlıştan dönmeleri
günlük hayatlarında şehir bisikletinin hafifliği akıcılığı ve seriliğini yaşadıklarında bana hak vereceklerdir

Geri