Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Trek FX S4

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
248
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
Merhaba
Birkaç kaç haftadır bu bisiklet ile yakından ilgileniyorum forumda bu modele ait bilgi bulamadım. Kullanıcısı olan veya fikri olan var mı ?
Fiyatına göre şehir içi ve kısa tur beklentilerimi karşılayacağını düşünüyorum

(link)

1341000_2017_A_1_FX_S_4.jpg

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada
Scudo
Sanırım fx serisine yeni isimlendirme yapılmış 2014 yılında FX 7.3 almıştım şimdi aynı bisiklet FX 3 olarak satılıyor. Bu bisiklet sanırım fx kategorisinde spor sınıfının temsilcisi 2 li aynakol o şekilde düşünmeme sebep oldu.

Kadro olarak çevik bir bisiklet, şehir içinde kullanması çok pratik ve zevkli 3 yıldır kullandığım kadroda kötü bir tarafa denk gelmedim genel olarak kaliteli bir bisiklet. Bisiklete yük yükleyip dağ tepe gezmek gibi bir niyetin varsa 2 li aynakol canını sıkabilir ama günlük kullanımda çok zevk alacağın kesin.

@UtkuSener teşekkürler 2 li aynakol un beni zorlayacacagini düşünmüyorum. Tubeless jant seti ve lastiği hakkında tecrübenizi var mi

Yalnız türkiye de hala 7.x şeklinde satılıyor ve dediğiniz gibi buna denk gelen 7.4 ise donanım olarak ta alakasız. Aynı fiyata çok fark var arada ... bu yüzden farklı seri olabilir diye düşünmüştüm:)

Tubeless lastik ve jant seti lastik patladığında size sıkıntı olur. Tamirini kendiniz yapabileceğiniz clincher tipi klasik tip daha kullanışlı olur diye düşünüyorum

@alper 76

Böyle bir bisiklete tubeless neden takmışlar hayret. Kesinlikle almayın.

@alwaysace

Sanırım jantlar tubeless sisteme uyumlu (tubeless ready) ama lastikler tubeless değil. Benim aldığım fx7.3 de bontrager aw1 hard case lastik ile gelmişti iç lastiği olan cilincer tipi lastik onlar.

Sanki herşeyiyle 7.5 fx ile aynı, sadece isim mi değişmiş.:kötü:

@Abdullah07 7.5 ile arasında kilo farkı var aynı değildir

@alwaysace zamanında sizin gibi ben de fitness düşünüyordum. Sonra bir arkadaş "abi git yol al olsun bitsin dedi" yol bisikleti aldım .

Daha kalın lastik sizi cezbediyor ve yol bisikleti neden bu nedenle cekiniyorsaniz specialized a1 diverge düşünün fiyat 4000tl ydi en son . Bu trek de çok ucuz değil dır sanıyorum.
Tâbi ki tercih ve para sizin, seçtiğiniz bisiklet de çok hoş sadece performans yapmak çok pedal çevirmek isteyince insan yol bisikleti gidonu arayabiliyor.

Diverge de 35 mm e kadar lastik takılabiliyor, o nedenle tavsiye ettim

Aslında bu bisiklet benim işime daha çok geliyor yol kadrosundan. Hafif istediğim zaman kısa turlara göre ekleme yapabiliyorum. Sadece jant seti ve tek erleri hakkında fikrim yok çünkü alınca değiştirme şansım kısa vadede bulunmuyor

@UtkuSener mesajınızı yeni gördüm sanırım bahsettiğiniz gibi. O zaman jantlar ve lastiğe değer 1 2 sene idare etsin değişiklik yapılır zaten :)

Merhaba arkadaşlar. Trek fx 7.4 almayı düşünüyorum. Bu bisiklete resmen aşık oldum. Ortaköydeki Trek bayii aynı serinin aynı seviyesi için veya daha düşük modelleri için ikinci bisiklete yüzde 50 indirim yapıyor. Yani bisiklet başına yüzde 25 lik bir indirim sağlanmış oluyor. Bu seriden bisiklet almak isteyen arkadaşlar ile indirimden faydalanabilmek için iletişime geçmek istiyorum. İndirim ay sonuna kadar geçerli. Ayrıca bisiklet için yorumlarınızı duymaktan memnun olurum. Bol bisikletli günler.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri