Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarışçı - Tim Krabbe

Road_Runner

Road Runner
Tepki
24.847
Bisiklet
Cervélo
İlk olarak 1978 yılında Hollanda’da basılan “Yarışçı” kitabı, bisiklet sporuna gönül verenler tarafından kült kabul edilen bir klasik. Zekice kurgulanan ve soluk soluğa okunan bu yarış öyküsü, hayal gücünün gerçeklere karıştığı, yol bisikleti yarışının sanata dönüştüğü tutkuyla yazılmış edebi bir şaheser. Şimdiye kadar dünya çapında 10 dilde yayınlanarak 100.000’den fazla okura ulaşan bu eserde Tim Krabbé, bir bisiklet yarışının en ince detaylarını epik bir dille kaleme alıyor.

0001776239001-1.jpg

Acının hazza dönüştüğü bir tutkuyla pedal çevirdiniz mi hiç? Tim Krabbé ile beraber, dağlarda omuz omuza sürermiş gibi nefes nefese kaldığınızı hissedeceksiniz.
Prof. Dr. İrfan Türetgen
“Yarışçı” bir bisikletçinin yarışta yaşadıklarını düşündüklerini, korkularını en güzel anlatan kitaplardan biri. Yol bisikletini anlamak için vazgeçilmez bir yapıt.
Sarper Günsal – Bisiklet Yorumcusu

Kitap, D&R'dan da alınabiliyor ve %30 indirimde şu an :harika:
(link)

Scudo
1943 doğumlu Tim Krabbé'yle ilgili 2014 tarihli bir videoya denk geldim. İngilizce alt yazılı fakat ne yazık ki Türkçe çeviri eklenemiyor. Kitabı da en kısa zamanda temin edip okumayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
iki hafta önce raflarda görüp aldım, bir solukta okunabilecek bir kitap

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Bugüne kadar hiç bisiklet ve yarışçıları konu alan kitap okumadım biyografiler sıkıcı gelmiştir ama anladığım kadarıyla serüvenli ve bol maceralı bir kitap. Fotoğrafda ki bisiklet Mosso 760cb galiba dikkatimi çekti

Kitaptan bir alıntıyla konuyu üste taşıyalım :D Eminim çoğu forumdaş, özellikle de benim gibi ilk kez bir "bisiklet kitabı" okuyanlar hayran kalacak ve şaşıracaklardır :ssrtcbya: Kitap "akıyor" arkadaşlar :harika:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1976 Flanders Turu. Flanders Turu, Paris-Roubaix'den sonraki en önemli klasik tur kabul edilir. 1976 yılında bu yarışa iki güçlü Belçikalı katılmıştı: Freddy Maertens ve Roger De Vlaeminck. İkisi de Flanders Turu'nu hiçbir zaman kazanamamıştı.
Yüz altmış kilometre sonunda beş kişilik bir kaçış grubu oluşmuştu: Walter Planckaert, Moser, Demeyer, Maertens ve De Vlaeminck. Finişe daha yüz kilometre vardı ya da doksan beş: kaçıştakiler iyi bir işbirliği yapmışlardı. Sona doğru Moser birkaç kez kaçmaya çalıştıysa da her seferinde yakalanmıştı. Finişe beş kilometre kala tekrar denediğinde Demeyer ile Planckaert de ona katılmıştı ama Maertens'in önündeki De Vlaeminck, bu atağa cevap vermemişti ve mesafe açılıyordu.
Maertens ile De Vlaeminick büyük rakiptiler.
Maertens haklı olarak "Bu De Vlaemnick'in suçu" diye düşünmüş, "Mesafeyi de kendi kapatsın" demişti.
Bekledi. Mesafe giderek açılıyordu.
"Kazanmak istiyor, atağa kalkacaktır" diye düşünmüştü Maertens.
"Kazanmak istiyor, atağa kalkacaktır" diye düşünmüştü De Vlaeminck.
Her ikisi de bu arayı kim kapatırsa kendi dayanma gücünün kendine dezavantaj, rakibine ise avantaj sağlayacağını biliyordu. Dolayısıyla önemli olan sabırlı davranmaktı.
Her iki yarışçı da sabırlı davranmıştı, bravo! 1976 Flanders Turu'nu kazanan Walter Planckaert olmuştu. :ssrtcbya:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yarış dünyasının, bizim sürdüğümüz mangal turlarından çoook farklı olduğunu keşfetmek! Paha biçilemez :D Biz de mavi powerade satan benzinci arayalım duralım! :ssrtcbya:

Kapağındaki Mosso cb760 ile sempatimi kazanan, akıcı, hepimizin hayatından kesitler sunan ve her bisikletçinin okuması gereken bir kitap.

Bisiklet sürerken aklımızdan geçirdiğimiz düşünceler, yorgunluk, bıkkınlık, ümit, heyecan... hepimizin yaşadığı deneyimler var kitapta. Bu yüzden kitabı okurken kendinizi yarışın içinde hissediyor ve sanki oradaymissiniz gibi bir hisse kapiliyorsunuz.

Selamlar!
Kitabı elden çıkarmam gerekiyor, atmaya da kıyamadım. Bir forumdaşa karşı ödemeli ptt ile gönderebilirim üşenmeden :snzdglsn: Meraklısına duyurulur :harika:

Edit:
Kitabımız yeni sahibini buldu :harika:

Son düzenleme:
Geri