Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Arkadaşlar buda benim arabaya benzetmek istediğim araba türü bisiklet yani''CaRBiKe''

Tepki
46
Scudo
beyler siz nasıl insanlarsınız yha size bunu yazmaya bırak yazmayı sizinle muhattab olduum için utanıorum abi o bisiklet mi demişsin ya bundan daha aşalayıcı ne olabilir sürekli herkezi ezin tmm mı elinde imkanları olsa eminim senden çok daha iyi yerlere gelirdi sana o kdr sölüorum:boese157:

Forum Cafe'de yer alan, Fotoğrafçılıkla ilgili bir başlığa en üst sınıf dijital makinaladam biri olan Nikon D3 ile şunları yazmıştım:

Yüzüklerin Efendisi'ni duymayan çok azdır herhalde. Çoğu kişi o kitabı bir fantezi romanı olarak algılasa da aslında başlı başına bir felsefe kitabıdır. O kitaptan öğrenilecek ilk felsefe, "gücü" kullanmak cezbedicidir ama "güç" sizden güçlüyse kullanılan siz olursunuz. D3 bir "güçtür". Deneyiminizle, sanatınızla, diğer ekipmanınızla onu kullanacak gücünüz yoksa, siz onu kullanmazsınız; o sizi kullanır.

Nikon D3 gibi kullandığımız pahalı bisikletlerle de birer "güç" tür. O "güç" e sahip olmaya yeterli değilsek, bisiklet kafamızdaki bir meta, tapılası bir alet haline gelir. Bu durumda da başkalarının "kullanılan" bisikletleri beğenilmeyeye başlanır. Çünkü o bisiklet "tapılacak" kadar güzel olmayabilir, oysaki biz bu aletleri kullanmak için alıyoruz; tapmak için değil. Benim için "kullanılan" bir bisiklet her zaman "tapılan" bir bisiklete yeğdir. Arkadaşımızın bisikleti belli ki "kullanılan" bir bisiklet. Kendisine bu fotoğraflar için teşekkür ediyorum :)

Hakan abinin de dediği gibi sevimli, ayrıca kullanışlı bir bisiklet olmuş.
Aramıza hoşgeldin Hakan.
Hiçbirimizin bisikletinin taşıyamadığı eşyayı bu bisiklet taşıyabilir.Bununla gelir bile sağlanabilir.Güle güle kullan.

bisikletin güzelliği sadece xt - xtr ile özdeşleşmemeli bence işlevi ve ne amaçla kullanıldığı daha önemli.hem sürücüsünü hemde dünya yük taşıyor helal olsun sana cenix.

Matrix 675 model bisikletimi 2002 ya da 2003 yazı başında edindiğimde bende buna benzer çözümler düşünmüştüm. Yazları Kocaeli' nin Karadeniz kıyısındaki Kerpe ve çevresinde taş toplamak için romörk yaptırmayı planlamıştım ama yaptırmadım. Her arazi çalışmamda topladığım torbalar dolusu taşı gidonuma ve bagajlığa bağlıyor, bir kısmını da çantama koyuyordum. Bazen torbaların patlayıp taşların yola dağıldığı oluyordu ama neticede iş görüyordu. Kasa monte etmeyi düşünmedim ama geçen sene sonbahara kadar motorsiklet aküsü yardımıyla çalışacak bir far sistemi kurmayı planladım ama motorsiklet aküsü çok ağır olduğundan ve 8 saatten uzun süre aydınlatma sağlayamayacağından bundan da vazgeçtim ve normal bisiklet lambalarından edindim.

Bisikleti aldıktan hemen sonra İzmit' teki bir bisikletçi amcada bir sürü aksesuar taktırmıştım. Yansıtıcılar, çamurluklar v.s... Ama artık bunlar bana çok gereksiz geliyor. Bisikletin üzerinden ne eksiltsem diye bakıyorum şimdi. İnsan zamanla bisiklet bilincine ulaşıyor. Ben kişisel motorlu araç kullanımına karşı olduğumdan paramı motorsiklet yada otomobil yerine bisiklete yatırdım.

hakan cım eline sağlık çok kullanışlı bisiklet fakat bi uyarım olacak gidon boğazın biraz fazla yüksekte gibi güvenlik çizgisini geçmedin değilmi hareket halindeyken çıkma ihtimali var eğer çizgiyi geçtiysen bi kontrol et istersen selamlar

gördüğüm en kullanışlı bisiklet...
çoğumuzun bisikletinin taşıyamıycağı yükleri bu bisikletle rahatlıkla taşayabiirsin, aferin sana..uğraşmışsın, taş gibi yük bisikleti yapmışsın ;)
helal olsun sana ;)
ama arabaya benzememiş :D ;)

• Beğen
Tepkiler: DijibrilHakan
foruma hoş geldin keyif alman dileğiyle
öncelikle gördüğüm en kullanışlı bisiklet, bizim bisikletlerde olmayan bir çok aksesuar mevcut (ayna, korna, far, sinyal , ve taşıma kasası)
ama bence kasayı daha kullanışlı ve güvenli bir önde taşıma sepetiyle değişsen iyi olur. kazasız belasız kullanman dileğiyle......

• Beğen
Tepkiler: DijibrilHakan
Memo sana katılıyorum.Bu gereksiz mesajı yazan arkadaşa soruyorum.Senin bisikletin o olsaydı hoşuna gidermiydi ?Bu arada bisikletin çok kullanışlı çok güzel olmuş iyi günlerde kullan :)

Geri