Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

1000 lira civarı tur ve hafif arazi için bisiklet? Sedona 711, Kron xc 750, Corraro??

BAHADR

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba;

Günübirlik veya birkaç günlük kısa turlar bunun yanında da patika tarzı hafif arazi koşullarında kullanmak için bir bisiklet arıyorum.
Bütçem 800-1200 lira arası, kilitli ön süspansiyon ve deore arka arttırıcı olmasını istiyorum.
Aslında Sedona 711'de karar kılmıştım ama hem deore yok hem de biraz daha araştırma yapınca yeni modeller de karşıma çıktı.

Sonuç olarak seçeneklerim aşağıdaki gibi;

Sedona 711 (link)
Kron xc 750 (link)
Sedona 721 (link)
Kron xc 750 hidrolik disk fren (link)
Carraro 436 Daytona (link)
Carraro Crx 912 (link)

Sedona ve Kron'larda Acera arka arttırıcı Carraro'larda ise deore var, Carraro güzel duruyor ama hiç bilmiyorum firmayı ayrıca sanırım Bianchi almış Carraro yu bu yüzden pek sıcak değilim. Fiyat/performans olarak ve üstündeki malzemelerde 711 daha uygun gözüktü.

Ayrıca tekerlekleri de değiştireceğim, yol tekeri takacağım.

Sizce ne yapmalıyım?

Scudo
Sahip olduğunuz bütçe ile alınacak en mantıklı bisiklet Carraro 436 Daytona'dır bence. Yada bulabilirseniz Whistle Miwok 1161D bakın, 1000-1100 TL arası bir fiyata bulabilirseniz kaçırmayın Whistle'ı.

• Beğen
Tepkiler: BAHADR
Arka arttırıcı da Deore de ısrar etmezseniz size şu bisikleti önerebilirim. Bisikleti çok agresif kullanmayacağınızı düşünerekten Acera'nın da sizi üzmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca bu bisikleti alırsanız elinizde Ghost gibi sağlam bir kadro olur. Eğer Acera ilerde sizi tatmin etmezse Deore'ye yükseltirsiniz.

(link)

• Beğen
Aslında hafif arazi dedim ama kimi zaman yoldan tamamen ayrılıp dağ bayır gittiğim oluyor bu yüzden 28" e geçmeyi de pek istemiyorum. Deore konusunda da sanırım Acera en fazla 5-6 ay sonra bana yetmeyecek ve o zaman yeni baştan değişiklik yapmak pek mantıklı gelmiyor. Ghost'u başka bir arkadaşıma tavsiye etmiştim ama sanırım bana pek gitmeyecek bu durumda.

Gökalp arkadaşımızın dediği Whistle Miwok 1161 D 'ye kaymış durumdayım şuan. Ama dediğim gibi kafam biraz fazla karışık; çok para vermeden Acera arka arttırıcılı bir 711 veya xc750 ile daha üst seviye arasındayım. Sanırım 800 liralık 711 ile 1100 liralık Mivok'a bakınca RaceFace gidon vs.'den feragat edip, biraz daha ağır ama deore arka, alvio ön, gidondan kilitli maşa ve hidrolik disk frenler 300 liraya değer gibi.

mosso dre 301 tavsiye ediyorum.(link) MOSSO 670TB7 DRE301 7005 ALLOY
AMORTİSÖR: SUNTOUR SF11-XCM-V3-P-PM-MLO 26 BEYAZ
GİDON: MOSSO MTB-AL-101BT FOV BB:31.8 W:620 SSABK
GİDON BOĞAZI: MOSSO TDS-D405A-8FOV BB:31.8 E100+7 SSABK
SELE BORUSU: MOSSO SP-D215 27.2X300 SSABK
SELE: SELE VELO VL-1205
MAŞA YATAĞI: AHEAD VP-A41AC
AYNAKOL TAKIMI: SHIMANO FC-M430-L 9VTS (AFCM4308E422CSL
FREN: SHİMANO HYD.DISC BL-M445
PEDAL: ALLOY FP-980
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ: DEORE RD-M592-SGS DAT KRDM592SGS
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ: DEORE FD-M590
VİTES KOLU: DEORE SLM590
ARKA DİŞLİ: SHIMANO CS-HG50-9
GÖBEK SETİ: SHİMANO HBRM65-FHRM65
JANT: MOSSO J20S W/EYES 32H
LASTİK: 26X2.10 CST C1270
KADRO ÖLÇÜSÜ: 16”, 18”, 20”
RENK SEÇENEKLERİ: SİYAH KIRMIZI, BEYAZ MAVi. ankda bayisi var.peşin fiyat 270 indirim payı oluyor.yiba çarsısı-ulus ışıl bisiklet.
ktm offroad için 28 inc
(link) hem bayiler ankara görme şansın var diger bisikletlerle kıyasla farkı gör.Forumda www.bisikletçim.com tavsiye etmiyorlar.
FRAME Life Alloy T: 1217
Alloyframe Al6061
OffRoad-V-Brake
FD-Band-TS, Ext: 135QR
FORK Suntour SF12 NEX4110 V4 700C
Sp: coil Spring, D: w/o Lockout
63mm

GEAR LEVEL Shimano ST-EF51-8/ST-EF51-3
rear derailleur Shimano Alivio M410
front derailleur Shimano M190
sprocket Shimano HG31-8 11-32
gear ratio
chainset Shimano M171 48-38-28 mit Schutzring
bottom bracket Shimano UN26
pedals Wellgo C127
ROTOR Shimano Lever
front brake Shimano M422 V-Brake
rear brake Shimano M422 V-Brake
front hub Shimano RM40
rear hub Shimano RM30-8
rims Remerx Dragon
tires Schwalbe Tyrago 37-622
headset Ritchey OE Logic Zero Press-Fit
stem KTM Line AS-009 A-Head, 17°
handle bar KTM Line HB-KT3 Lowrizer 25.4/620
grip KTM VLG-311
saddle KTM VL-3257 /4213
seat post KTM Line SP-614
KTM 006 Hinterbauständer
weight 13,4 kg

• Beğen
@gok

30 Mayısta finallerim bitiyor evim İstanbul'da o yüzden bir 4-5 gün burada kalıp burada da araştıracağım yiba çarşısından ama rahatlık sağlayacağı için büyük ihtimalle İstanbul'dan alırım bisikleti.

Önerdiğiniz bisikletlerden Mosso'nun full deore setle gelmesi güzel ama o da yine 1150liraya geliyor ve daha üstüne masraf da yapacağım, Ktm de yine aynı fiyatlarda ve onda Alvio var.

Sizce bu bisikletlerle Whistle Mivok 1161 D arasındaki karşılaştırma nasıl olur?

@Gokalp Gokmenler

Şuan aklıma en çok yatan bisiklet Whistle oldu ardından da Carraro. Eğer 800 liralarda kalırsam 711 döneceğim tekrar ama zannetmiyorum.

Whistle'ı bilmiyorum hiç, bu bisiklet üzerinde ne gibi tükseltmeler yapabilirim? Başta ön arttırıcı ve maşa olmak üzere, çünkü duyduğum kadarıyla maşası biraz ağımış?

Carraro 436d tavsiye ederim. Benimde bisiklet seçimi ile konum vardı buna karar verdim. Kayseriden peşin fiyatına 850tl'ye almışlar.

• Beğen
Arkadaşlar hala bisiklet konusunda karar veremedim, sanırım bütçemi biraz daha zorlayacağım bu konuda.
Full deore set Whistle Miwok 1160 D 'ye kafayı taktım son birkaç gündür. Ne dersiniz Miwok fiyatına göre uygun mudur? Whistle iyi bir tercih midir , kadrosu ve ağırlığı hakkında önemli bilgiler nelerdir veya o donanıma sahip başka alternatiflerim nelerdir?
Ayrıca şuan sağlam bir kadra alt düzey donanım ile normal bir kadro üst düzey donanım arasında da bir tercih yapmam gerekiyor.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Carraro 436 Daytona'ya bir bakın derim.

o bütçe aralığında Daytona daha iyi. Whistle markasını Accell bisiklet getiriyordu ve 2012 yılında ithal etmeme kararı almış. Eğer tekrar ithal edilmezse piyasadan yavaş yavaş silinecek bir marka bana göre. Bisikleti ilerde elden çıkarmayı düşünürseniz çok ucuza vermeniz gerekebilir.

Sedona 711 tur icin agir kalir bosuna debelenirsin yolda tavsiyem 1000 tl pesin paraya scott sposter 50 dua edersin ilerde ,her turlu yola camura bayira uyar prof. degilsen .Ayrica kullandigimdan biliyorum yokus makinasidir kadro desen tartisilmaz saygilarimla...

@Oguzhan.Pilgir

Öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim. Yakın zamanda satmayı düşünmüyorum alacağım bisikleti, en azından üniversite sonuna kadar değiştirmem. Baştan beri Daytona'yla Whistle 1161 arasındaydım ama Daytona'ya ısınamadım bir türlü, Whistle çok hoşuma gitti ve biraz daha para verip 1160 modeline yöneldim, 1200 lira civarına gelecek gibi, sanırım ileride Bianchi sağlayamaya devam edecekmiş teknik desteği; fakat Whistle'a ilişkin kimse yorum yapmıyor. Whistle hakkında ne düşünüyorsunuz kadrosu ve donanımını Daytona'dan daha iyi geldi bana.

@ibrahim keven

Evet Sedona biraz ağır kaçıyor Scott'a göre fakat bisikleti düşündüğünüzden biraz daha agresif kullanıyorum o yüzden Sportster 50'den biraz çekiniyorum. Biraz bakındım bugün, hidrolik fren, deore takım, gidondan kilitli maşaya sahip bisikletlere baktım genelde ve Whistle Mivok 1160 dışında bir tek KTM Ultra Fire'ı buldum Ankara'da, KTM'ye 1400 lira dediler peşinde Slx var üstünde, sanırım 1350'ye kadar çekilebilir. Çarşamba günü İstanbul'da olacağım Sirkeci'de de bakacağım biraz. Dediğim gibi Whistle çok hoşuma gitti ama beni pişman etmeyeceğine emin olmak istiyorum ve kimse yorum yapmıyor. 1160'a denk ve daha iyi kadroya sahip bir bisiklet bulabilmek için uğraşıyorum.

@alper benli

dediğim gibi kadrolar hakkında fazla da bilgim yok fakat hafif araziden kastım doğrudan ormanın içi ve bazen bizim okulun kayalıklı kısımlarından iniş vs. bu yüzden emin olamıyorum tur bisikletlerinde

Bence Scott Metrix 40 ve sub 40 modellerini de inceleyin.
(link)
(link)

Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim, fiyat/performans olarak beğendiğim 2011 Scott Scale 80'i satın aldım, aradaki farkı da verip Epicon maşa taktırdım, yarın sabah da teslim alacağım, bir sorun olmazsa yakın zamanda da resimleri eklerim.

Herkese bol pedallar olsun.

Konu kapatılabilir.

Geri