Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

1961 model

sokol yeşil

Aktif Üye
Tepki
76
konuyu doğru yere açtığımdan pek emin değilim ama sizinle paylaşmak istediğim bir resim var..
bu bisikleti dedemin babası tahminimce 1961 seneleri civarında tamamen kendi el emeğiyle yapmış ve bence çok değerli bir parça:) yani bi 50 yaşında var:) tabi geçen onca sene yüzünden selesi ve zinciri kayıp.. beğeneceğnizi tahmin ediyorum saygılarımla..

Fotoğraf bulunamadı.

Scudo
Ani bir fren ile gidonu midenizde hissedebilirsiniz :ha: Şaka bir yana şimdi o bisiklete baktından sonra kendi bisikletime bakıyorum sukurler olsun dıyorum..Tarih kokuyor o bisiklet..

• Beğen
Tepkiler: sokol yeşil
çok değişik bir bisiklet ...cem yılmaz arog filmine koysaymış tam olucakmış sanki taş devrinden kalma gibi :) ama tamamen el yapımı olması ...çok iyi ya ...gidona dikkat :)

Şaka gibi gerçekten el yapımı gibi duruyor. Yalnız gidon'a dikkat, Tırpan'ın ters takılmış hali olarak gidon ve bir ani öne hamle adamın hayatını karartacak tarzda allah muhafaza. Şaka gibi gerçekten. Yalnız dişlileri falan eksiksiz ne bileyim çok ilginç yani...

Bu arada ön maşanın öne doğru hafif eğimi de gözden kaçmayacak bir detay ;)

• Beğen
Dedemden bile yaşlı. :D
"Yaşayan Antika" desek süper olur. :)

Gerçekten çok güzel. Peki siz mi kullanıyorsunuz?

Gerçekten geometrisiyle parçalarıyla çok değişik bir bisiklet.Hayırlı olsun.

• Beğen
@Muzaffer Yılmaz

bende sedona 751 var bu resim bulgaristandan ben daha gidip göremedim böyle resimle bakıyorz işte:)

sizin yerinizde olsam elimden geldiği kadar hayatta tutmaya çalışırdım.el emeği ile yapılmış olması çok güzel.

• Beğen
@umutkahraman

öyle bir planım var tabi ilk önce türkiyeye getirmem gerekiyor bakalım hayırlısı..

@Batuhan Keleş

frenler yok sele yok zincir yok vites yok bence bizimkilerden bile hafif olabilir:in:

çok süper ya bisiklet hayran kaldım. benim dedemde marangozdu keşke vefat etmemiş olsaydıda beraber yapardık böyle bitane :D

• Beğen
yalnız gidonun sivriliği de muazzammış :). herhangi bir düşme durumunda düşünemiyorum..

@ahmet selim

bisiklet bulgaristanda getirip iyi bi bakımdan sonra sergilemek çok keyifli olacak:)

Geri