Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

2.nesil bisikletim; mozousa

Scudo
@Abdullah Hakkı

Abdullah Bey, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

@redoxxxxx

teşekkür ederim, tanıştık mı daha önce? nick den tanıyamadım.

@Bulunmaz

Ozan kardeşim, iyi dileklerin için teşekkür ederim.

@felis911

Murat, bütün bu işlerin başladığı, patlak verdiği noktayı biliyor olmalısın...:)

abicim merhaba bisikletiniz çok hoşuma giti bende bu bisikleten nerden temin edebilirim acaba ayrıca lx malzeme olsa üzerinde bu bisikletin fiyatı daha uygun olurmu acaba bende almak istiyorum beni yönlendirebilirmsin acaba :?

vallahi kaymak renginde kaymak gibin :D çok güsel başarılar

@canyon

Canyon, merhaba...Öncelikle teşekkür ederim.

Bisikletin kadrosu İzmir SEDA (veya DORUK) Bisikletten temin edebilirsin. Bisan firması aracılğı ile getiriyorlar,aynı kadronun Bisan marka olanı da var.Komponentler zaten hemen her firmada mevcut.

Şİmdi komponentleri bence sadece LX olarak düşünmemekte fayda var.Örneğin, arka vites değiştiricilerde LX ve XT arasında çok fazla bir fiyat farkı olmamasına karşın, LX ve XT aynakol ve fren-vites kolları arasında fiyat anlamında ciddi farklar mevcut.İki malzeme arasında çok fazla teknik bir fark yok aslında.Farklı kombinasyonlar düşünebilirsin.

Bence, full seri almak yerine duruma göre farklı komponentler kullanabilirsin.(Örnek olarak; rubleyi veya arka değiştiriciyi XT kullanırsın, fren-vites kollarını LX yaparsın.)Esas olarak fiyat farkını yaratan elemanlar; aynakol ve fren-vites kolları.Bu iki elemanı, LX kullanıp,diğer elemanları XT seçmen, uygun bir çözüm olabilir.

Jant seti olayında da, eğer ciddi bir performans yapmayacaksan ALEXRIMS-ace 19 vb... çemberleri LX( veya XT) göbeklerle toplarsan ekonomik bir çözüm olabilir.(Ben antrenmanlarda bu seti kullanıyorum daha rijideteden ve ödün vermediler.Daha jant ayarı bile gerekmedi.)

Maşa seçimi de tamamen senin olaya bakışına bağlı.(XC-Racing formatında bir Rock Shox veya FOX alıp da asfalttan çıkmamak bence olayın doğasına aykırı.)Eğer bu konuda bir fikrin yoksa elimden geldiği kadarıyla yardımcı olabilirm.

Selamlar...

Bu arka bacakları karbon kadrolar, Bisan firmasına gelen en iyi kadrolardan biriydi.İyi günlerde kullanman dileğiyle.

• Beğen
Tepkiler: Altan Kalay
Kadro hakkında detaylı bir açıklama duymayı, bir yarışçı ağzından çok isterim. Bu kadroyu çok düşündüm, fiyatı mükemmel onu biliyorum, fakat falcon ile bu kadro arasında gidip geliyorum. Sizin fikriniz ne olurdu acaba? Bu arada bisiklet mükemmel, kadroda süper gözüküyor, komponentler hem dayanıklı hem performanslı hem hafif. Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Altan Kalay
@peacemaker

Peacemaker, mesajını şimdi okudum.En kısa zamanda cevaplayacağım sorunu...
İyi dileklerin için çok teşekkürler...

@peacemaker

Peacemaker, Mosso-Falcon kadro, tamamen üç kat dipçikli alimünyumdan müteşekkil. Mozo-Usa ise bildiğin gibi üç kat dipçikli Al+Arka çatal; Karbon.
Bildiğin gibi XC yarışı formatında bir kadronun en çok baskıyı aldığı noktalardan birisi arka çatal olması, yani karbonun, alimünyuma göre darbeleri daha çok absorbe edici, daha sağlam ve daha hafif olması bakımdan arka çatal bölgesinin karbondan yapılması, bu bölgenin daha güçlü olmasını sağlayacaktır.
Falcon da çok güzel bir kadro...Bisanın MTB sporcuları, bu kadroyu kullanıyorlar.
İkisinin arasında sanırım 200 ytl lik bir fark var.
Ekonomi birinci öncelik diyorsan Mosso- Falcon derim, ama performans önceliğim diyorsan MozoUSA yı tercih et derim.MozoUsa yı farklı değişik komponentlerle 4 yarışta kullandım,(yaklaşık 7 aydır da devamlı biniyorum ve antrenman yapıyorum) hiçbir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar.

İyi sürüşler dilerim.

@ultegrax

Ultegrax, iyi dileklerin için teşekkür ederim.

@tnt

Tnt, katkın için teşekkürler...

Bisiklet güzel olmuş
Allah kaza bela vermesin

fakat dikkatimi çeken şey konunun başlığı
neden 2. nesil dediğinizi pek anlayamadım
carbon-aluminyum kadrosu mu 2. nesil demenizin sebebi?

tekrar hayırlı olsun ;)

@Ercan Bayram

Ercancım, iyi dileklerim için teşekkür ederim önce...

2. Nesil dememin nedeni, mevcut kullandığım bisikleti tamamen yenileyerek farklı bir jenerasyon oluşturmam. Zira daha önce 2005 model bir bisikletim vardı.Tamamiyle farklı bir sistem, farklı ekipmanlar, farklı çalışma sistemi çıktı yani...

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram
sele borusu sakat görünüyor,
güzel alet güle güle kullanın :)

Geri