Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

2010 Bianchi özel seriler

Murat İçlek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.048

BİANCHİ ALİKUT
Teknik Özellikler
Kadro 26" Alüminyum 7005 Triple Butted, Entegre Maşa Yatağı
Maşa SUNTOUR 26" SF9-Epicon RL Air.
Jant Tekerlek Takımı 26" MTB Mavic Crossride d. Siyah
Lastik Maxxis 26X1.95 53-559 M306P siyah DK s.w 60 tpi
Vites Shimano Slx 27 Vites
Fren Ön - Arka Hidrolik Disk "Shimano" Slx Km-665 Rotor Ksmrt 64 160mm.
Sele Fizik Tundra
Ek Bilgi Ağırlık 11,98 Kg. 41, 46 ve 51 size olarak kadro ölcüleri mevcuttur.
(link)

FİYAT : 1750 TL

BİANCHİ APACHE 941 D

Teknik Özellikler
Kadro 26"Süspansiyonlu Alüminyum+SHOX AXIS 1.1/8"440mm
Maşa SUNTOUR 26"SF10 XCM PM. RL 100mm
Jant 26/559X19 BYTE Disk Çiftkat Alüminyum Siyah 32H-
Lastik 26X2.00 54-559 C-1503 Siyah/ BYTE SENNES
Vites Shimano Deore 27 Vites
Fren ÖN - Arka: HİDROLİK Disk "Shimano" AM486 Rotor KSMRT53, 160mm
Sele SELLE ITALIA Q-BIK FLOW Siyah
(link)

FİYAT : 1380 TL

BİANCHİ TROY

Teknik Özellikler
Kadro Alüminyum 6061 HF / Entegre Maşa Yatağı
Maşa SUNTOUR 26"SF10 XCM PM. RL 100mm
Jant 26/559X19 BYTE Disk Çiftkat Alüminyum Siyah 32H-
Lastik SCHWALBE 26X2.10 54-559 BLACK JACK LITE SKINE PP
Fren ÖN - Arka: HİDROLİK Disk "Shimano" AM595 Rotor KSMRT53, 160mm

(link)

FİYAT : 1050 TL

BİANCHİ SAUK

Teknik Özellikler
Maşa SUNTOUR 26"SF10 XCM V2 RL 100mm
Jant 26/559X19 BYTE Çiftkat Alüminyum Siyah 32H-
Fren ÖN - Arka: V-FREN "Shimano" BRM590 Siyah
(link)

FİYAT : 918 TL

BİANCHİ TOLEDO

Teknik Özellikler
Kadro Alüminyum 6061 / Entegre Maşa Yatağı
Maşa SUNTOUR 26"SF10XCM PM 100mm
Jant Tekerlek Takımı TRECIME 26"MTB 4X8 Özel Örüm
Lastik 26X1.95 53-559 Siyah
Vites Shimano Acera 24 Vites
Fren ÖN-Arka:MEKANİK Disk TEKTRO-NOVELA Rotor 160mm
Sele SELLE ROYAL 5054URT ENERGY
(link)

FİYAT : 660 TL

Buyrun arkadaslar 2010'un hit modellerini sızler ıcın fıyata gore sıraladım ınceleyebılırsınız :)

Scudo
nedendir bilmiyorum ama bianchi ye karşı içimde hep bir ön yargı olmuştur.hiç bir modeline 'bu benim olsa kullanırdım' dememişimdir.kesinlikle bianchi kullanan arkadaşların bisikletlerine bişey dediğim yok.ama ben sevmiyorum.bu arada bu konuyu açan arkadaşın paylaşımı için teşekkürler.

alikut modeli geçen seneki fiyatından yaklaşık bi 750-800 tl kadar daha ucuz,üzerindeki komponentler de göz önüne alınırsa fiyat olarak makul benim fikrimce;ayrıca çok da güzel bi kadrosu var ben bisikleti yakından görüp inceledim,sauk modeli de whistellara çok benziyor..

• Beğen
Tepkiler: Murat İçlek
@dinçer karadayı

alikut benımde cok hosuma gıttı gecen senekı satıs fıyatı 2.5 mılyar. buda linki (link) :eek:
Full slx olması gerekıyor alikut dogrumu ?

bianchi, thomisus pro modeliyle, sonrasında italyan grizzly modeliyle çok keyif almış olduğum bisikletlere imaz atmış bir marka. 90 ların markası bianchi idi, alternatifi toplama bisikletlerdi. ithal izni olsa da kimse yabancı bisiklet getirip satmaya güvenemiyordu.
sonra karne hediyesi olarak alınacak bisiklet üretimine geçince italyadan ithalatı düşürünce ve hatta sıfırlayınca sevilesi bir hali kalmadı.
ama unutmamak gerekir ki, herkesin maddi gücü bir bisiklete en az 1000 euro verecek kadar olamayabilir.

şimdiden almayı düşünenler için hayırlı olsun diyorum....... paylaşım için teşekkürler:)

• Beğen
Tepkiler: Murat İçlek
@mehmet12345

haklısın sana katılıyorum,sene 93 müydü neydi birinci jenerasyon yeşil renk bianchi meta almıştım,suntour 21 vitesli,bisiklet tam bir konfor ve tasarım harikasıydı,hatta senin dedigin thomisus un bir alt modeliydi,param thomisus a yetmeyince meta almıştım:)

@umutkahraman

Neden öyle diyorsunuz? Bianchi çok güzel bisikletleri olan bir marka.

Türkiye'dekilerin hepsi sahte, tasarımlarından isimlerine kadar uydurma. Bianchi'nin ürün gamı ile alakası olmayan bu bisikletler, yasal boşluklardan faydalanıp İtalyan'ların 100 yılı aşkın emeğinin üstünden rant sağlayan bir şirketin ürünü. 1990'ların başında yetkili Türkiye Distribütörü iken, marka ve logo patentlerini ülke içinde alarak İtalyan'ları kışkışlamışlardır. Üstüne üstlük ana sayfalarında da bununla övünecek kadar da yüzsüzdür bu adamlar.

Aynı şey bizim şirketin başına da geldi.

(link)

Eskiden patent yoktu, sahtekarlar ortada cirit atıyorlardı. Şimdi Türk Patent Enstütüsü var, ama her kurum gibi o da aksak ve yanlış çalışıyor. Artık emek hırsızı olan bu pişkinler dava kazanır hale geldiler. Adamlar tabi sevmez Türkleri, bu güne kadar kötülükten, sahtekarlıktan başka bir şey yapmamışız ki? Birbirimizi de yemeye başladık, ne insanlık kaldı ne ticaret, bakalım önümüzdek 10 yılda daha ne kadar dejenere olacağız...

Konuyu saptırdıysam affola, haksızlıklara ve bu kuralsızlığa dayanamıyorum, tepem attı artık...

Bianchi almak isteyenler bu bisikletleri almasınlar, ama bütçesine ve zevkine göre herhangi bir bisiklet bakanlar için uygun olabilir.

Orjinal Bianchi 2010 yılı MTB modelleri aşağıdaki gibidir. Bizde satılan en üst model fiyatına en alt modelleri satılmaktadır.

Methanol
Pulse
Jab
Spirit
Kuma
Duel
Bikemotard

(link)

Bende birseyler eklemek istiyorum oncelikle Bianchi Alikut aslında(Whistle Alikuttur)ve kadrosu 7005 triple butted aliminyum degil 9000 hydroformed aliminyumdur.(Alu. W 9000 Hydroformed Custom Tubing)Bir digeri Bianchi apache(aslında Whistle Apache 940D modelidir Alu. W 8900 Custom Tubing)bunları Whistle sitesindende gorebilirsiniz.....

Bildigimiz bianchi pekbir degişiklik yapmamış olsun genede güzel bisiklet estetik açıtan çok güzel.Buseneki fiyatları güzel birazda fiyatları düşürmüler incelemek isterseniz yazdıgım adrese bakın ben baktım fiyatlar uygun tüm modellerde var sanırım.(link)

@alcali

Evet fıyatlar baya uygun Piyasada 1,750 olan Alikut 2.500 den satılıyor :) Site galiba en son gecen sene güncellenmiş :p

• Beğen
Tepkiler: Mösyö-balerin
bugün 900 ytl bayılıp Bianchi Özel Seri Sauk aldım.boyum 188 olduğu için 51 kadro aldım.herhalde uygundur.özellikle SHIMANO DEORE sistem ve 27 vites olması kararımı etkiledi.Bianchi fabrikaya sordum 13-13,5 kilo arasıymış.aslında fiyatıda çok uygun geldi bana.hatta gaza geldim uzun turlarda da kullanmak için 2 tane 2.00 x1,72 maxxis kevlar belt patlamaya karşı direnikli lastik aldım.tabi bazıları soracak niye tur bisikleti almadın diye? ben hem arazide özgürce kullanabileceğim hem de ince tur lastiği takıp uzun turlara çıkabileceğim bir ürün arıyordum.sizce tercihim nasıl?ürünün özellikleri ise:
Maşa SUNTOUR 26"SF10 XCM V2 RL 100mm
Jant 26/559X19 BYTE Çiftkat Alüminyum Siyah 32H-
Fren ÖN - Arka: V-FREN "Shimano" BRM590 Siyah

@erdomsuper

Hayırlı olsun, Alikut bu oluyor galiba verdiğiniz linkte.
(link)

Geri