Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

26*1.95 Tekerein Çevresi Ne Kadar

edo

Üye
Tepki
35
Arkadaşlar
26*1.95 tekerin çevresi ne kadar oluyor.
İyi Forumlar

Scudo
tekeri yerde bir tur döndürüp gittiği mesafeyi ölçerseniz en doğru sonuca ulaşabilirsiniz....

1 inch = 2,52 cm
26 inch x 2,52 cm = 65.5 cm

1.95 inch lastik çapı 1.95 / 3.14 = 0.6 inch = 1,55 cm

65.5 + 1.5 = 67 cm

ben böyle biliyorum, yanlışım varsa bilenler düzeltsin lütfen...

Böyle değil malesef ;

matematiksel hesapla lastiğin çevresi ; 2040mm civarı yani yaklaşık 2 metre çıkar...

Fakat lastiklerin üzerindeki diş durumu lastiğn çevre uzunluğunu değiştirir...Bu sebeple en sağlıklı yöntem yukarıda yazdığım gibi lastiği bir tur ilerleterek katettiği mesafeyi ölçmek...

ben de bi km vardı lastiğin dış yüzeyinin bir turunun kac cm olduğunu girip öyle kullanılıyodu.
uzamayan iple dış yüzey ölçüsünü alıyodum 206 cm civarında oluyodu

Evde metre yok mezure var ona da ne kadar güven olur Allah bilir :D
O yüzden sorayım dedim ama anladığım bunun standart bir ölçüsünün olmadığı. Tekerin üreticisinin sitesinede baktım ama orada da göremedim :(

Bunun standart bir ölçüsü olamazda zaten çünkü ;

Siz 26x2.0 lık bir lastiği jantın iç genişliği 20mm olan bir janta takarsanız daha sonrada aynı lastiği jantın iç genişliği 17mm olan janta takarsanız gene fark edebilir..

@Uğur Taşdemir

Biliyorum ;) Ama amaç forumdaki arkadaşları biraz daha araştırmacı olmasını sağlamak... balık vermeyi değil tutmayı öğretmek...

Yaw daha geçenlerde bir arkadaşın saate (PRO wireless) 2.00 ayarı girdim, oradan biliyorum :)

@H.Çağrı

Öncelikle yaklaşımınız için teşekkür ederim. Aslında ben ölçmeden hazır bana söyleyin demiyorum evde mezureyi tekerin etrafına sardım ölçtüm :D 206,2 cm gibi bir değer çıktı ama bu mezurelerin ölçüsü çok sağlıklı değil filan diyorlar o yüzden emin olmak için sordum. Forumda Kron XC 1000 sahibi dolayısı ile aynı tekerin bi çok arkadaş var diye kesin bi ölçülerin net bi cevap almak istedim. Hepinize teşekkürler

İyi forumlar

Bilginiz olsun, 26 inç 1.25 tam slick lastiğin çevresi de 199.7 cm

2X3.14Xr hesabıyla buluruz da en temizi siz lastiğin çevresine ip çekin sonra ipin uzunluğunu ölçün :D

Geri