29 mtb dış lastik tavsiye

Hakan Aker

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Carraro
herkese merhabalar uzun süredir dış lastikleri değiştirmek istiyorum birazda hafifletmek amacım var nette bakınırken bu ikisini buldum fiyat ve ağırlık olarak çok iyi geldiler sizlerin yorumunu bekliyorum ayrıca başka tavsiyeleriniz varsa duymak isterim

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Gargenchua
Scudo

Gargenchua

Üye
Tepki
29
İsim
ilyas
Bisiklet
Salcano
@Hakan Aker

Ben Schwalbe Rocket Ron kullanıyorum memnunum fakat artık ömrü yarıya geldiği için değiştireceğim. Linkteki dış lastik den almayı düşünüyorum. Sanada tavsiyemdir. Özel yapım bir lastik. Sayfadaki özelliklerini okumalısın.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.339
İsim
Mugen
@Hakan Aker
bu ikisi arasında wildgrip çok daha iyi görünüyor, oldukça yumuşak hamurlu, tutuşu iyi, yumuşak olması sebebiyle aşınması ortalama lastiklerden biraz daha hızlı
aspen denemedim, ama crossmax baya iyi

kullanım amacınız nedir tam olarak ?
yine aynı fiyat aralığında bunu önerebilirim, ama asfaltda kullanmasanız iyi olur
(link)

Two_Wheels

Graveller
Tepki
92
İsim
Muhammed İkbal Ayvalık
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Hakan Aker Akıcılık açısından da rubena zefyros tubeless tavsiye ederim. 2.25 olanın ağırlığı 510 gr. Maxxisle karşılaştrınca patlamaya daha dayanıklı gibi geldi maxxise oranla daha az patlak gördüm. Tubeless dediğime bakmayın bu arada iç lastikle kullanıyorum :) ama lastik erime süresine bakarsak sanki maxxis daha avantajlı. Zefyrosun tek fiyatı da 90 tl dolaylarında.

Hakan Aker

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Carraro
@illaz çok teşekkürler ama o lastik şimdilik bnm bütçemi baya aşıyor ne yazık ki

@Tasogare arazilerde kullanıyorum ama bulunduğum yerde arazilerden önce baya asfalt ta kullanıyorum önerdiğiniz lastikler asfalt için uygun değilmi çabuk mu erir

@Two_Wheels fiyat ve ağırlık açısından çok iyi miş önerdiğiniz teşekkürler aklımda bulunduracağım

bende en çok bu maxxis aspen i merak ediyorum nasıldır. crossmark tan iyimidir değil midir hiç bilmiyorum ?

Two_Wheels

Graveller
Tepki
92
İsim
Muhammed İkbal Ayvalık
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Hakan Aker Hocam daha çok asfalt demişsiniz. Çok sert araziye de girmiyorsanız şiddetle rubenayı öneririm. Yolda akıcılığı çok iyi. Takribi 2000-3000 km kullandım arkayı değiştirdim sadece o da frenlemekten lastik bitti:Dön ise 500-1000 km arası gider daha tahminimce. 2x25 de gözünüze çok kalın gelmesin maxxisin 2x10 undan daha ince duruyor.

Hakan Aker

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Carraro
@Two_Wheels maxxis ler asfalt için fazla uygun değilmi peki yok kalın gelmedi hafif olduğu sürece sıkıntı yok rubenalar ıslak yolda nası peki bi bilginiz varmı

Two_Wheels

Graveller
Tepki
92
İsim
Muhammed İkbal Ayvalık
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Hakan Aker maxxis crossmark kullandığım için bu model üzerine konuşayım. İlk zamanlar çok iyi geliyor. Çünkü asfaltta orta şeritteki dişlilerin üzerinde seyrediyor bisiklet. Zamanla orası erimeye başladı mı diğer dişler de temas etmeye başlıyor ve asfalt aşırı derecede asılıyor benim izlenimim. Fiyat açısından da maşallahı var:) Rubenayı ıslak zeminde, yağmurda kullandım öyle aman aman kaydırıp kazaya sebebiyet vermedi. Islak zeminde hangi lastik olursa olsun kayar. Tutuculuk azalır. Dişler belki sizi tereddüte düşürmüş olabilir. Maxxisle kıyaslayınca rubenada diş yok gibi duruyor.

Tepki
7
İsim
İlker Fidan
Bisiklet
Mosso
Kendim kullanmadım ama Schwalbe Marathon'a çok rağbet varmış. Asfaltta da diğer mtb lastiklerine nazaran daha kullanışlıymış.

Hakan Aker

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Carraro
@Two_Wheels evet rubena ya baktımda sadece asfalt gibi geldi ondan kafam karıştı valla şuan baya hangisi olacak hiç bilmiyorum :)

brh_sky

Üye
Tepki
9
Bike Components tan almanızı öneririm Tek schwalbe TR fiyatına 2 dış ve 2 iç aldım (schwalbe) kargo dahil.

'15 S3 .... [emoji593]

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de bike components ten 29" fat Albert set aldım. On ve arka farklı desen ve özelliklerde.. 5 günde geldi, şaka gibi fiyata..

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

brh_sky

Üye
Tepki
9
@Hakan Aker

DHL (alman pttsi olan) almanya içinde 2 günde uçakla TR ye yolluyor,Gerisi PTT ile 3-4 gün sürüyor.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.339
İsim
Mugen

@Tasogare arazilerde kullanıyorum ama bulunduğum yerde arazilerden önce baya asfalt ta kullanıyorum önerdiğiniz lastikler asfalt için uygun değilmi çabuk mu erir
bende en çok bu maxxis aspen i merak ediyorum nasıldır. crossmark tan iyimidir değil midir hiç bilmiyorum ?

erir, daha kötüsü asfaltta tutuşu da düşük haliyle fren de. bu işin en güzeli 2 çift lastik seti alıp, ikisinide amacına uygun kullanmak bence, uzun ömürlü bi şekilde.

eğer asfalt çoksa, ve tek lastik seti alacaksınız asfalt performansına öncelik verin, arazide de işinizi görür, lastik boyunca dikey düz bir çizgi, asfaltta rahat etmenizi sağlar, ama sizin baktığınız moeller enine çizgili. şu lastiğe bi göz atın, muhtemelen sizin arazi ihtiyacınızı karşılar
(link)

aspenin crossmarktan iyi olmasını gerektirecek hiç bir ipucu yok ortada :)

Hakan Aker

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Carraro
işler yüzünden ara verdiğim lastik araştırmama devam ediyorum. michelin country serisi lastikler nasıldır kullanan varmı ?

yeni seçenekler arasında schwalbe smart sam ve schwalbe rapid rob var

ati0736

Üye
Tepki
2
İsim
atilla karadaş
Bisiklet
Sedona
selam herkese bende 29 jant sedona kullanıyorum paylaştığınız siteden "Schwalbe Marathon Plus, MTB Performans SmartGuard Çift 29*2.10 " almayı düşünüyorum alma kısmını çözdüm fakat şu anda smart sam 29*2.25 kullanıyorum nasıl olur sizce fikirlerinizi bekliyorum

Cenk Akbulut

Daimi Üye
Tepki
255
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar, Bontrager AT-850 jant var bisikletimde ve üzerindeki değerler ERTRO 622x18 ve ERO 604 şeklinde.

Şu an bisiklette Schwalbe Smart Sam takılı 29x2.25 olarak ve neredeyse sürekli asfaltta kullandığım için daha ince bir lastik arayışındayım.

Jant ve lastik uyumuyla alakalı ne kadar çok şey okuduysam kafam da o kadar karıştı. Bu janta takabileceğim en ince lastiğin kalınlığı ne olmalı?

700x35c lastikleri rahatça sipariş verebilir miyim? Aklımda Continental Grand Prix 4000 S II var ama onun da en genişi 700x28 mesela.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, hazır indirim varken almak istiyorum yeni lastikleri.

ati0736

Üye
Tepki
2
İsim
atilla karadaş
Bisiklet
Sedona
schwalbe cx comp 700*35 lastik aldım bir hafta oldu iki defa tura çıktım smart sam 29*2,25'den buna geçiş yaptım lastik çok güzel ince lastik kullanımda çok farketti lastiğin mtb olmasıda görünüm açısından çok güzel durdu.

20160604_181046[1].jpg 73728 dosyayı görüntüle

Hakan Aker

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Carraro
@ati0736 smartsam den memnun muydunuz peki bide smart sam in ağırlığı nedir nette çok fazla değer var hangisi gerçek bilemedim