Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

3 saat icinde michelin parca pincik oldu

Göreceğiz, beğeneceğiz, alamayacağız, sinir olacağız demek istiyorsun herhalde.
:D :D :D :D :D :D :D

Scudo
ya ataruh ben dedigim gibi bunu kucumsemek yada hakaret icin yazmadim. bizim bu sekilde hareket etmemisizn bi suru sebebi var. inan bana diger irklarin bizden daha kotu olduklari konular var. ve bunu saymak la bitiremem. ayrica bi cok yabanci turk kulturunu tanidiktan sonra bizim sahip oldugumuz bi cok ozellik ten dolayi bize gipta ediyolar.

bunu sifirlanmis ikinci el mal pazari diye dusun. buyuk bi ihtimalle uzerine referbished yazilmada bunu anlayamazzsin. cunku herseyi ile mal yenileniyo.

Lastiğin üzerinde yazan minimum havaya dikkat ettinizmi ?
Eğer onun altında psi veya bar olarak hava uygulaması yaptınız ise lastiğin topukları jantın flanşına tam oturmaz.
Bu durumda önce lastiğin sırtı sonra omuzları sonrada yanağı zarar görmeye başlar. ( Ufak bi öneri size sadece ... )

bisikletciye ilk gittigimde adam lastik havalarini kontrol etti normal cikti.(
gerci ben benim pompa ile goz karari ayarlamistim ama ).zaten problemim sebebide belli.lastigin disleri silgi gibi.sert yuzeylere surtunce ufalaniyodu.yani kayalar uzerinde surmek benim hatamdi.sonucta beklenen bi sey.:))

anlattıklarından benim anladıklarım şunlar. lastiği satan bisikletçi sana rafta beklemiş bi ürün vermiş olabilir (her ürünün bir raf ömrü wardır uzun süre bekleyen lastikler ve plastikler zamanla kauçuk özelliğini kaybeder we bu çabuk aşınmaya ve kırılganlığa sebeb olur). Bu birincisi. All mountain tarzı lastikler genelleme yapılacak olursanormal sürüşlerde (aşırıya kaçmayan) tercih ediliyor. we önemli bir hususta hangi arazi yapısında nasıl bi lastikle gezdiğindir. (kalın yüksekve seyrek dişli mi, ince sık ve yüksekligi az dişli, sırt yüzeyi düz yarı yol lastiği vb. şekilde ayrılıyor lastikler.) tabi bu lastiklerin kullanım yerleride birbirinden ayrılıyor. kalın dişli lastikler DH, 2X, 4X Freeride'ta ince sık dişliler All mountain XC. veya Uzun mesafe Maraton gibi yarışlarda sırtı düz olan yol lastiği tabir ettiklerimiz de Touring we şehir içi kullanım için uygun olanlardır. tavsiyem bunlara göre seçim yapman :D

(her ürünün bir raf ömrü wardır uzun süre bekleyen lastikler ve plastikler zamanla kauçuk özelliğini kaybeder we bu çabuk aşınmaya ve kırılganlığa sebeb olur) en büyük sebep olabilir

• Beğen
Tepkiler: beverly
sut tozu saol cevap icin. olayin nedenini zaten biliyorum. biraz benim dikkatsizligim birazda bisikletcinin bilgisizligi.
o lastik cok yumusak yuzayler icin, kayalar icin deil.yani tamamen hatali kullanim.

bu gun yeni takim michelin im disleri kopmaya basladi (xcr). kullanim hatasi olamaz.havasini falan dikkatle ayarladim ama sonuc ayni, disler ilk once catladi sonra bazi disler kopmaya basladi.bu olayi michelin'e bildirmeye karar veridim bakalim onlardan ne cevap gelicek. bu arada kesinlikle eminim lastikler rafta beklemis olamaz.aldigim yer buranin en buyuk bisikletciler zincirinin bi subesi (performans bike)ve icersi istanbul kapali carsi gibi.
ben bu michelin lari hic sevmedim. continental ime geri donucem.

aaaa oyle demeyin ama ataruh beycigim simdi bir bakalim :

Ama gerçek şu ki, Biz hak hukuk nedir bilmeyen,

yeri geldiginde oyle iyi biliriz ki, adam paravan sirket kurar, izini kaybettirir, yeri bulunur, muhasebeci+avukat gider, zor kullaniyorlar baskin yapiyorlar diye dava acar, bir de ustune ustluk kazanir,

hır - gür,

akdeniz ulkesiyiz kanimizda var, ya :D teesuf ederim :D kulturel tolerans, rica ederim :p

trafik, namus cinayeti, fener galatasaray muhabbeti, kira, benzin zammı, bu gün ekonomik kriz çıkacak mı derdi,

ne guzel iste gunler heyecanli geciyor :D

ülkeyi mollalar mı ele geçirecek endişesi içinde,

aaaa din imandan gelir :p hem mollalar olmasa avrupa birligine girememe konusunda bu kadar gundemde kalamazdik ki!! ne demisleeeerrr reklamin iyisi kotusu olmaaaaz :p

okullarında müzik aleti çalmak dahi öğretilemeyen,

rica ederim, flut caliyoruz ya! :D ay dur pardon, duzelteyim: blokflut :p

aynı evlerde ( pvc pencereli olması büyük modernlik )

e allerji ilaci uretenler biryerden kazanmali, kardesim, olmaz ki hep bana hep bana :p herkes saglikli gezse multimilyarlik ilac sektoru coker sonra!!!! nerde burda ilerleme, nerde burda endustriyel cagasim :p

aynı eşyalarla ( gümüşlük, vitrin ) yaşayan

canim simdi oldu mu bu, zenginligi nasil gostericez, o kadar calis cabala, kim bilmis? alnimizda mi yaziyor paramiz var diye :p

bol bol üreyen ( Allah rızkını verir ) her gün 125 bebeği doğumda kaybeden,

canim o kadar kusur kadi kizinda bile vardir.. yani her uretim bandinda bir miktar kayip normal diil midir, ataruh bey, aaaa, mukemmelige dogru cabaliyoruz iste :p hatta yer yer yeni bir kampanya baslattik, her dogum arasi minimum iki yildan minimum 10 aya dusurduk!!! servisi kadinlarimizin ayagina getiriyoruz!!! yeter ki dogursunlar!!! :p

nüfusu, yüzölçümü bile belli olmayan,

ama o konuda bizim sucumuz yok, sayiyoruz sayiyoruz bitmiyor, hem nasilsa tum kafkaslar turkun yurdu degil mi bosverin.. bir ara etopya da bizimdi, nooldu orda? oolum, baksana, etopyayi ekledik mi coorafyaya.. hay allah ataruh bey bir dakika harita dairesinde biraz karisiklik olmus, ama halledilmeyecek is degil, merak etmeyin, hemen bizim cocuklar, oolum, dur, isirma ucundan, bak gitti orta asya!!! biz ordan ciktik akin akin, cocuuum yeme diyorum!!!

bir dakika teknik bir ariza, hemen geri gelecegim!!!!

oolum dur, cocuuum yeme haritayiiiiiiii

:Skull-175 :p :D

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç
neyse ciddileselim :D

beverly eger bahsettigin bu ise:

(link)

urun taniminda "mixed conditions"a (senin antreman alanin gibi) dayanikliligindan bahsediyor.. sen ise lastigin (2. aldigin, birinci aldiginin modelini yazmadigin icin hangisinden bahsettigini bilmiyorum..) rekor denecek kadar (en azindan benim icin, 3 saat, ciddi rekor! :D) kisa bir surede eridiginden bahsediyorsun..

hmmm...

bence micheline yaz, en azindan yeterli uyari alirlarsa tekrar testten gecirirler...

ve eger bahsettigin bu ise,

(link)

MUTLAKA yaz, ben mail order yapiyor olsam, taa oralardan buralara getirtsem ve lastik paramparca olsa (tamam ekstrem bir senaryo ama olasi :) ) cok bozulurdum.. :)

• Beğen
Tepkiler: beverly

İroninin doruklarına gittik geldik sayenizde. eksik olmayın

No matter whether the terrain is dry or slick, the XCR A/T with Dual Compound technology excels. Thanks to excellent puncture resistance, and impeccable traction for climbing or braking, the new XCR A/T is ready for anything.

Remarkable versatility handles any terrain
Incredibly lightweight
Shoulder blocks help provide solid grp in corners
Aggressive tread pattern excels on a variety of terrain
127 TPI
26x2.0

bastan asagi yalan.ayni desenin 2.2 si idi benim aldigim.3 saatlik omru olan...

• Beğen
Tepkiler: bikergrrl
Tuketici kanunu nu okumamis gibi konusuyorsunuz.. Mahkeme'ye verip 2 yil ugrasmazsiniz. Cunku tuketici kanuna gore tuketici haklari ile ilgili davalar max. 24 saat icinde nobetci mahkemeler tarafindan sonuclanmak zorundadir. Mesela bir ornek hem de cok klasik :
Cuma gunu oglen saati eczaneye gittiniz ve ilac almaniz lasim diyelim kapida soyle bir yazi asili olsun:
"CUMA'ya gittim GELCEM !!!"

beklediniz beklediniz adam gelmedi ve istediginiz ilac sadece o dukkanda olsun.

BEKLEMEK ZORUNDA DIILSINIZ. TUKETICI HAKLARI KANUNA GORE MAHKEME KARARI ILE DUKKANI ACTIRIP ALISVERISINIZI YAPABILIRSINIZ. sizin ihtiyaciniz giderildikten sonra soz konusu firma 1. sefer icin 50 YTL, ikinci sefer icin 500 YTL , 3. tekrarinda " TICARETTEN MEN " cezasina carptirilir.

@beverly

ah ben bu konuyu niye kaçırmışım. Gittim michelin XCR A.T aldım ve fiyasko. Yol tutuşu ne kadar iyi olsa da yepyeni lastiğin dişleri patır patır kopmaya başladı. :boese157:

Geri