Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

40 yaş bisiklet önerisi...

kurloz

Üye
Tepki
48
İsim
fatih
Merhabalar,
Konudan da anlaşılacağı üzere tevellüd 76. Meslek icabı pek hareket edemiyoruz. Daha çok ağlık için bisiklet almayı düşünüyorum. Hatta eşime aldım, bianchi star 24 jant, 70-75 kilo, 1,60 1,65 boy, uygun mudur? eleştiriler için baştan söyleleyim, evet bu işin bu kadar ciddi olduğunu bilmediğimizden araştırmadan aldık. Gerçi farketmez çocuk (10 yaşında) büyüyor 1-2 sene ona veririz.

Şimdi kendime alacağım. biraz araştırınca çok değişik bilgilere ulaşıyorsun doğal olarak. daha öncede belirtiğim gibi ilk sebep sağlık ve ailemle verimli vakit geçirmek, artık bir elde telefon bir yandan tv monotonluğundan çıkmamız gerekiyor. Biz gençler gibi uzun süreli kullanımlar yapamayız doğal olarak, hafta içi mesai sonları, hafta sonu sabahlar gibi kullanımımız olacak. dağ bayır dolaşmayacağız, şehir içinde veya kısa mesafeli sahil köy turları gibi kullanımları olur. Tabi ki bütçede önemli, kullanım amacına uygun bisiklet için öneri rica ediyorum, gereksiz yere fazla para vermeyelim, doğru bisiklete doğru ücret.

Yine Bianchi düşünüyorum,
Bianchi adrenaline
Bianchi speed 1000
Bianchi rcx 110

En iyisi tabiki rcx 100 ( daha iyileride var biliyorum ama...) benim kullanım amacımın üstünde bir bisiklet ise almaya gerek yok diye düşünüyorum.

Çok uzun oldu, aslında forumlarda uzun yazılar sevilmez ama yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Scudo
1. Yengeye sakın star alma çok ağır hantal bir bisiklet salcano city fun alabilirsin.
2. Abi sen yengeden daha çok kullanacaksın galiba o yüzden sende salcano city sport al her yere gider.
3.Abi bianchi alma :)

kısa olanları sevmeyiz genelde. "5000 lra bütçe var bisiklet önersenize" gibisinden :)
öncelikle yaş sorun değil. ben de 20 yıl sonra 40 yaşında tekrar bisiklet sürmeye başladım.

bütçeden önce nasıl bir bisilklet olmalı sorusu cevaplanmalı. aklıma gelenleri ve bana göre doğruları yazayım. daha tecrübeli arkadaşlar fikirlerini yazacaktır.
öncelikle ön arka amortisörlü bisiklet almayın eğer dağ bayır gezmeyecekseniz.
kadro boyu konusuna muhakkak denk gelmişsinizdir, dikkat edin.
mesafeler biraz uzayacaksa bagaj takılabilen model olmasında fayda var.
aksesuarları da bütçe planlamasına katın. kask, eldiven, gözlük, tayt, aydınlatma, pompa, yama seti vs. (kimine göre bazıları gereksiz, tartışmalı konular)
bütçeniz elverişli ise alacağınız bisiklet 12 kg'yi geçmesin. yol bisikletleri hariç, onlar 10 kg üstü olmamalı bana göre.
bisikletten keyif almak için doğru sürüş teknikleri konusunda araştırma yapın.

• Beğen
Tepkiler: kurloz
@kurloz Şu ısrarla salcano,kron vb alın diyenlerden uzak durun kaile almayın kendimde bianchi kullanıcısıyım bence kendinize yol bisikleti alın 50-34 aynakol ruble 32-34 olursa yokuşlarda rahat edersiniz.

merhaba
yaşınız ve kullanım amacınıza uygun olarak sedona 300 şehir ve tur bisikleti öneririm.

• Beğen
Tepkiler: bua ve kurloz
Teşekkürler hepinize.
Sedona ve Kron bütçeyi aşıyor, uzay mekiği gibi bisiklet yapıyorlar, hakkını vermek istiyorsan bunları alacaksın. Ama bizi aşar.

yazdıklarınıza göre biraz araştırıp karar vereceğiz...

yahu bu iş bizim çocuğa yaradı, bu gidişle eşime'de düzgün bir şey alıp, çocuğa sıfır bisiklet almış olacağız...

Aldım,
Sedona 300simage.jpeg

hoşgeldinizz, tadını çıkartırsınız ailecek umarım :)

• Beğen
Tepkiler: kurloz
Geri