450 liraya kadar bisiklet tavsiyesi

Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar 450 tl ye kadar tek amortisörlü dağ bisikletlerinden hangisini seçmeliyim ? Saygılar...

Scudo
Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
@Uğur SARIGÖL

Ankara'da nerede en uygun bulabilirim ?
Bilginiz var mı ?
Çağlayan abi maşası sağlam değil kronun diyor

B

BF Okuru

Misafir
Sıfır mı düşünüyordunuz? Ben ikinci el olarak XC 150 yazmıştım. Sıfırı 268 $.
Ama 450 TL'na iyi bir bisiklet sahibi olamayacaksınız. Biraz daha bekleyip para biriktirme şansınız varsa daha iyi olur.

Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
Ankarada sıfır kron xc 250 buldum 450 tl ye alayım mı sizce yoksa 400 tl den sıfır salcano ng 650 mi alsam ?

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
kayıt olalalı 2 gün olmuş :D şimdi bütçen 450 1 ay sonra bunu 700e çıkarırsın ondan sonra 1000e çıkarırsın ve bir bisiklet alırsın nerden biliyorsun dersen aynı ben
ilk kayıt olduğum zaman 200 tlye bisiklet arıyordum 2.000 tlye çıkardım oda yetmedi şimdide hem mtb yarışlarında kullanabileceğim hemde downhill'de kullanabileceğim 8.000-10.000 tlye bisiklet arıyorum
bu arada kron'u öneririm
salcano olabilir bianchi olabilir carraro olabilir
nerede kullanıcağına iyicene karar ver sana önerim ön amartisörlü 26'' bir bisiklet alman hem arazide kullanabilirsin hemde asfaltta eğer sürekli arazide kullanıcağım diyorsan çift amartisörlü al

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Fatih Bahadır

nerede kullanıcağını söylersen sana kesin bir bilgi verebilirim
sadece arazide'mi kullanıcaksın ?
arazi-asfaltta'mı kullanıcaksın ?
sadece asfalttamı kullanıcaksın ?
uzun yola çıkacakmısın ?
yaşadığın bölge düz bölge'mi yoksa dağlık bir yermi ?
bu arada elindeki bütçeyi arttır eğer artırabilme şansın yoksa bu parayı verip geriye kalanını taksit yaptırabilirsin

Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
@mehmet ertuğrul duyan

Şuan bu bütçeyi arttırmam veya taksit yapmam imkansız zaten 200 tl babamdan borç alıyorum 880 tl daha borcum var :D
Arada bir kampüsün içerisinde çakıllı veya toprak yola girerim, asfaltta çok iyi yokuş çıkması lazım eğer sadece asfaltta kullanabileceğin bisikletler daha iyi yokuş çıkar diyorsanız onlardan da önerebilirsiniz ancak hem asfalt hem toprak yolda gidebilen daha iyi olur :)

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2. el MTB kısmında Salcano Astro var 27 vites gidondan kilitlemeli. 450 TL'ye satıyordu onu alabilirsiniz.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
senin için bu bisikletleri seçtim hem arazide hemde asfaltta rahatlıkla sürebilirsin hepsi tek amartisölü fiyatları senin bütçeyi geçiyor ama bunlar lisete fiyatı bayiye gidip konuşursan dahada aşağıya yaparlar :D

bianchi speed 1000 470 tl (link)
kron xc 150 md 594 tl (link)
kron xc 150 v 536 tl (link)
carraro remix d 550 tl (link)
carraro force 612 570 tl (link)

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Fatih Bahadır

sıfırları 750 tl bisikletin yanına gidip iyicene bakın sorunu varmı diye öyle alın ama size önerim sıfır bir bisiklet almanızdır

B

BF Okuru

Misafir
XC 250 güzel fiyatmış. Bence de düşünebilirsiniz. Sonuçta kullanım alanınız genelde afsalt olacak madem, alıp bir süre kullanın. Memnun kalmazsanız sonradan yol lastiği de takabilirsiniz.

Tepki
44
Bisiklet
Salcano
NG650 var bende ön maşa çok sert 1000km oldu daha yeni yumuşadı okadarda yağladım aslında. Arka ve orta göbek değişmek istiyor ayrıca bu ng 650lilerin kronik sorunuymuş. XC250 düşünülebilir. Kronların kadrolarıda yakışıklı ayrıca. Giriş seviyesi bisikleti hırpalayıp işi öğrenip iyi bir bisiklet almaksa amacınız en ucuz yollu bir şeyler düşünün derim.
İyi Forumlar :)

Tepki
13
Bisiklet
Ghost
Carraro smart yada carraro remix önerebilirim belki birazdaha zorlarsan bianchi cobra

Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
@mehmet ertuğrul duyan

@Melih E. D.
Arkadaşlar beş seçenek arasında kaldım
1.Kron xc 150
2.Salcano ng 650
3.Carraro Smart
4.Carraro Remix
5.Bianchi Speed 1000