Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

700x23c İç Lastik ve Yama

Yeni eğilime bakarsak ince bile sayılır. Trekking için tabii.
700x35 trekking için son birkaç yıla kadarki standart, şimdi 700x38 daha moda.
Ben 700x35'i ideal buluyorum. Konfor ve performans için tam ortada bir genişlik. Bir süre 700x32 ya da 700x30'a geçmeyi düşünmüştüm ama şimdi 35'te kalacağımı düşünüyorum.
Yolda 700x23 kullanıyorum ama sonrakini muhtemelen 700x25 alacağım. Daha fazlası zaten kadro olarak mümkün değil.
Teşekkür ederim bilgilendirme için. Çevrem deki bisiklet kullanan arkadaşlar çok kalın dedi o yüzden şaşırdım sormak istedim. Yol bisikletini denedim bir seferliğine yol tutuşu bana çok zor geldi acemi olduğum için büyük bir ihtimal ve çakıllı yollarda korkuttu beni açıkçası sanki yola hiç hakim değilmişim gibi his yarattı. Ayrıca mazgallar meğerse ne kadar büyük bir olaymış yol bisikletinde, mazgal görünce kaçtım resmen.

Scudo
Teşekkür ederim bilgilendirme için. Çevrem deki bisiklet kullanan arkadaşlar çok kalın dedi o yüzden şaşırdım sormak istedim. Yol bisikletini denedim bir seferliğine yol tutuşu bana çok zor geldi acemi olduğum için büyük bir ihtimal ve çakıllı yollarda korkuttu beni açıkçası sanki yola hiç hakim değilmişim gibi his yarattı.

Yol kullananlara kalın gelmesi normal ama elmayla şnitzeli karşılaştırmak da mantıklı değil. Trekking kullanıp kalın diyen varsa onun kaç kullandığına bakmak lazım.

Yama yapıyorum, bir hafta sonra bir anda sürpriz yapıp yamadan hava kaçırmaya başlıyordu lastik. Kendi beceriksizliğim diye kızıyordum hep ama sanırım sıcak yama kervanına katılsam mutluluğu bulacağım.
1 hafta kullanayım sonuçları yazarım.

• Beğen
Tepkiler: Batuhan Köksal
Selamlar. Lastik yamasıyla başım belada. Topeak marka hazır lastik yaması kullanıyorum. Pazar lastik patlamış pazartesi farkettim ve yamaladım. Lastiği şişirdim daha sonra farkettim tekrar inmiş. Yamayı söküp tekrar yamaladım fakat lastiği takıp şişirdikten bir süre sonra yama bombe yapıyor ve lastik iniyor. Mecbur daha önce yamaladığım bir lastiği taktım antrenmanımı yaptım. Bu sabah lastik tekrar inmiş yama olan yerden hava kaçırıyor. Yamayı söktüm bir metal parçasını ısıtıp eski yamanın olduğu yeri iyice temizleyip zımparaladım bakalım nolucak. Büyük ihtimalle bir yerde hata yapıyorum neden oluyor bilen var mı?

Selamlar. Lastik yamasıyla başım belada. Topeak marka hazır lastik yaması kullanıyorum. Pazar lastik patlamış pazartesi farkettim ve yamaladım. Lastiği şişirdim daha sonra farkettim tekrar inmiş. Yamayı söküp tekrar yamaladım fakat lastiği takıp şişirdikten bir süre sonra yama bombe yapıyor ve lastik iniyor. Mecbur daha önce yamaladığım bir lastiği taktım antrenmanımı yaptım. Bu sabah lastik tekrar inmiş yama olan yerden hava kaçırıyor. Yamayı söktüm bir metal parçasını ısıtıp eski yamanın olduğu yeri iyice temizleyip zımparaladım bakalım nolucak. Büyük ihtimalle bir yerde hata yapıyorum neden oluyor bilen var mı?
Yapıştırıcısını bol sürme. Yapıştırıcıyı parmağınla yaydır 1-2 dakika bekle üzerine baskı uygula

• Beğen
Tepkiler: Alperen_10
Büyük ihtimalle bir yerde hata yapıyorum neden oluyor bilen var mı?
Başımdan geçeni anlatayım, benim de kalın lastikle bir iki kere lastiğim indi ama sadece o kadar. İnce lastiğe geçince birden olmaya başladı.
Kalın lastik hava kaçırsa bile üç gün inmiyordu. Lastiğe zımba teli geçse bana mısın demiyordu.
Bu yama konusu ince lastikte çok meşakkatli. Yarım saate iniveriyor. Umarım bir çözümünü bulursunuz bizim de haberimiz olur. Her seferinde iç lastik mi değişmek gerekiyor, bisikletçide mi sıcak yama yapılıyor bir bilene danışmak lazım.

Yapıştırıcısını bol sürme. Yapıştırıcıyı parmağınla yaydır 1-2 dakika bekle üzerine baskı uygula
Hocam yanlış ifade etmişim kusura bakmayın. Kullandığım yama bu yara bandı gibi yapıştırıcı vs yok içinde.
IMG_20220607_221232.jpg

• Beğen

İç lastik hangi marka/model? Belki iç lastikle ilgili bir konudur.

Decathlon iç lastiklerinin yama tutmadığından şikayetçi olan çok var. B'twin Original 520 ile gelen iç lastikler yama tutmuyor mesela, ne solüsyonlu, ne hazır yama. Michelin AirStop'lardan da benzer şikayetler var ama ben onlarda solüsyonlu yamayla sorun yaşamadım.

• Beğen
İç lastik hangi marka/model? Belki iç lastikle ilgili bir konudur.

Decathlon iç lastiklerinin yama tutmadığından şikayetçi olan çok var. B'twin Original 520 ile gelen iç lastikler yama tutmuyor mesela, ne solüsyonlu, ne hazır yama. Michelin AirStop'lardan da benzer şikayetler var ama ben onlarda solüsyonlu yamayla sorun yaşamadım.
Kullandığım iç lastik yanlış hatırlamıyorsam bu.
VITTORIA ROAD LITE 700x20/28C 48mm İNCE SİBOP
İç lastiği tekrardan taktım yarın kontrol edicem yine inerse mecbur solüsyonlu yama kullanmam gerekicek. Ayrıca ön lastiğim de yamalı bir sıkıntı yaşamadım. Tahminim eski yamayı sökünce yapışkan parcacıklar kalıyor ve zımparayla gitmiyorlar. Onların arasından hava alıp iniyor gibi. Bu sefer yapışkanları da temizledim umarım işe yarar.

Son düzenleme:
Yol bisikleti lastiklerine yama yapmak pek sağlıklı olmuyor ben genelde en ucuz lastikleri kullanıyorum patladığı zaman yeni iç lastik takıyorum.Sanki yamalı lastiğin balansı bozuluyor gibi geliyor.

Uygulanmış, denenmiş, memnun kalınmış, kesin bilgidir.
Patlak tekere yamayı yaptıktan...
"Yamalamayı bildiğinizi varsayıp uzatmıyorum"
... sonra işkence adı verildiğini düşündüğüm mandal benzeri kıskaçları baskılayıcı olarak kullanın. Bir gün bekletin ve tekere hava basın. Hiç bir sorun yaşamayacaksınız.
Forumda bir üyenin tavsiyesi üzerine denediğim bir şey ve "la ben gerçekten salağım, niye daha önce aklıma gelmedi" diyordum.
Daha önce tekeri sert bir zemine koyup yamanın üzerine baskılayıcı olarak ikinci dünya savaşında atılıp patlamamış bir obüs mühimmatı zamanlayıcısı kullanıyordum.😅

Sabah kontrol ettim yine inmiş lastik.
Uygulanmış, denenmiş, memnun kalınmış, kesin bilgidir.
Patlak tekere yamayı yaptıktan...
"Yamalamayı bildiğinizi varsayıp uzatmıyorum"
... sonra işkence adı verildiğini düşündüğüm mandal benzeri kıskaçları baskılayıcı olarak kullanın. Bir gün bekletin ve tekere hava basın. Hiç bir sorun yaşamayacaksınız.
Forumda bir üyenin tavsiyesi üzerine denediğim bir şey ve "la ben gerçekten salağım, niye daha önce aklıma gelmedi" diyordum.
Daha önce tekeri sert bir zemine koyup yamanın üzerine baskılayıcı olarak ikinci dünya savaşında atılıp patlamamış bir obüs mühimmatı zamanlayıcısı kullanıyordum.😅
İlk fırsatta deneyeceğim

Solüsyonlu yama hiç kullanmadım hangi yamayı önerirsiniz? Hazır yamadan bana hayır gelmiycek gibi.

Yol bisikleti lastiklerine yama yapmak pek sağlıklı olmuyor ben genelde en ucuz lastikleri kullanıyorum patladığı zaman yeni iç lastik takıyorum.Sanki yamalı lastiğin balansı bozuluyor gibi geliyor.
Demekki benim arka iç lastiği görseniz bu ne lan dersiniz :komik: 5.yamayı yaptım geçen hafta:acpsnr:
İç lastik olmuş 100lira! İç lastik mafyasına karşı direnişimiz sürecek :booo:

eski yama delinince eski yamayı sökme hatasını yaptım sökünce lastiğin yüzeyi mahvoldu 4-5 yama yaptım hiçbiri tutmadı. çok zaman kaybı oldu. 2 decathlon iç lastik siparişi verdim biri yedek olsun diye daha sipariş gelmedi ama şimdi decathlon iç lastik yama tutmuyor yorumunu görünce şaşırdım kullanan var mı nedir ürümle ilgili yama tecrübeniz: (link)

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
eski yama delinince eski yamayı sökme hatasını yaptım sökünce lastiğin yüzeyi mahvoldu 4-5 yama yaptım hiçbiri tutmadı. çok zaman kaybı oldu. 2 decathlon iç lastik siparişi verdim biri yedek olsun diye daha sipariş gelmedi ama şimdi decathlon iç lastik yama tutmuyor yorumunu görünce şaşırdım kullanan var mı nedir ürümle ilgili yama tecrübeniz: (link)
700X25 iç lastiği yaklaşık dört yıldır kullanıyorum ve ben yama tutmadığını görmedim. Yamayı güzel yaparsanız tutuyor.
Sabah kontrol ettim yine inmiş lastik.

İlk fırsatta deneyeceğim

Solüsyonlu yama hiç kullanmadım hangi yamayı önerirsiniz? Hazır yamadan bana hayır gelmiycek gibi.
Tanrı şahidim uzun zamandır Décathlon yaması kullanıyorum.

Yahu ben bu Décathlon'la anlaşma yapsam olmaz mı? Her şeyim Décathlon'dan. 😅

700X25 iç lastiği yaklaşık dört yıldır kullanıyorum ve ben yama tutmadığını görmedim. Yamayı güzel yaparsanız tutuyor.

Tanrı şahidim uzun zamandır Décathlon yaması kullanıyorum.

Yahu ben bu Décathlon'la anlaşma yapsam olmaz mı? Her şeyim Décathlon'dan. 😅
aynı şekilde hep alternatiflerine bakıyorum ama yine çoğu şeyi decathlondan alıyorum. satan ne sattığını biliyor alan ne aldığını biliyor. fiyat da uygun.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Geri