Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

70's Babama Doğum Günü Hediyem...

kaanaysel

Üye
Tepki
46
Babamin 1970 senelerinde kullandığı Yarış Bisikletinin Restore edilmiş hali arkadaslar. Babama 60. Yaş dogum günü hediyesi yetistirdim ve o da bana Geri Hediye Etti...

- Bisikletin kadrosu komple boya sökücü ile söküldü ve yeniden boya yapildi. Chevrolet Spark 2010 Sedefli Fistik Yesili boya var üzerinde. Zimparasindan, Macununa kadar, Nikelajindan, Kaplamasina kadar hersey elimden geçti.
- Ayna Kol, Ruble, Degistiriciler hersey Ultegra. Bir tek Fren kollari ve Vites Kollari eski sistem. Ön Attirici ise Shimano RX100.
- Jant'lar Rigida DP18 UP Profil kalinligi yüksek ve saglam oldugu için bu model'i tercih ettim.
- Lastikler Maxxis Refuse 23C.
- Sigma 1609WS STS Yol Bilgisayari
- Koltuk altinda yedek lastik, Ayna Kol altina Pompa yerlestirdim. Bir de Ayaklik ekledim, bazen yaslayacak yer bulamiyorum.
- Selle Italia Gel Flow 2 sele ve Hafif alüminyum alasimli Sele Borusu mevcut
- Jant Telleri DT Swiss Champion
- Ayna Kol Shimano Ultegra (600) 52T Yuvarlak ve 42T Oval (Biopace).
- Frenler Shimano Exage.

Agirlik çok önemli olmadigi için extra'lari çikartmadan kullaniyorum, uzun yol ne olacagi belli olmaz. Bu haliyle zaten 8.5kg ki yeterli diye düsünüyorum.

3 Hafta evvel elim bir kaza geçirdigim için ön masa yamuldu ve onun yerine dik masa aldim. Kinesis RF19.

http://img821.imageshack.us/img821/4349/rf1819.jpg

Not: Yakinda Vitesler ve Fren Kollari da Degisecek. Çünkü Fren Bacaklari Uzun kaldi...

Iste Bisikletimin Resimleri...

http://img257.imageshack.us/img257/6193/23102010012.jpg
http://img571.imageshack.us/img571/607/23102010013.jpg
http://img208.imageshack.us/img208/872/23102010019.jpg
http://img294.imageshack.us/img294/1026/23102010020w.jpg

Scudo
Hayırlı olsun. Gerçek bir antika. Ama parcalari modifiye etmeniz güzel olmuş ve ağırlığı da gayet iyi. Güle güle kullanmanız dileğiyle...

Çok güzel olmuş yaaa,ben çok sevdim yapılan işleri ve bisikletin son halini...

• Beğen
Tepkiler: kaanaysel
Arkadaşlar, mesajlarınızı okurken çok mutlu oldum nedendir bilinmez... :)))
Jant'lardaki Playstation yazısı bir gece uzanmış bisikleti izlerken aklıma geldi ve uyguladım. Aynı zamanda Jant'lardaki beyaz şeritler kıvrılmayan fosfor'la kaplı. Nasıl kapladın o zaman diceksiniz? 1 hafta üzerinde çalıştım, belki 100TL para döktüm ama yaptım. Verevleyerek kestim fosfor'u ve 10 numara oturdu.
Jant'lar Rigida DP18 UP Profil kalınlığı 3cm. www.pedalbisikler.com'da bulabilirsiniz. Yalnız sadece 36 tel'li modeller mevcut...
İlginizden dolayı teşekkür ederim, herkese sağlıklı ve mutlu pedallamalar dilerim...

• Beğen
Tepkiler: Bariskkk
Babanız çok şanslıymış...Güzel bisiklet.Hayırlı olsun.Kazasız sürüşler...

• Beğen
Çok güzel gerçekten acaba net ağırlığı ne?

• Beğen
Çok güzel olmuş, klasik yol bisikletlerine bayılıyorum. Babanız güle güle kullansın.

• Beğen
@kaanaysel

Olay çok güzel... Hediye... Geri hediye... Baba ve oğlu... :) Emeğinize sağlık, çok güzel bir bisiklet çıkmış ortaya... :in:

• Beğen
çok güzel olmuş.bende böyle bir yol bisikleti edinmeyi düşünüyorum.bu resimlerde bana yardımcı oluyor.iyi günlerde kullanın.

• Beğen
Arkadaşlar hepinize çok çok tşekkür ederim güzel cümlelerinizden ve ilginizden dolayı. Bisikletin manevi değeri gerçekten yüksek olduğu için bayağa bir uğraştım, "yok olmaz" dedikleri bir çok parçayı "var olacak" şeklinde düşündüm ve hiç vazgeçipte "hadi yaaa" diye kötümserliğe düşmedim ve Birini mutlu etmek kadar güzel bir duygu yok ki bu sizin için hele özel biriyse değeri paha biçilemez oluyor. Bisiklet insana sevgi, mutluluk ve hayata daha sıcak bir bakış açısı katıyor bence... Herkese sevgi ve saygılarımı sunar, iyi pedallamalar, sağlıklı günler dilerim...

Kaan'cım;

Babana yaptığın jest ona olan saygı ve sevginin büyüklüğü ve en güzel örneği. Umarım bizim çocuklarımızda senin gibi özel ve manevi duygulara sahip olup bizlere de yaşatabilir... Farklılığından dolayı seni kutluyorum. Ve bu manevi değeri hep saklamanı diliyorum... Bende elimden gelen desteği seninle paylaşacağım...Ama askerden sonra yeni nesil bir kadroyuda inşallah birlikte hazırlama imkanımız olur...:in:

Kazasız bol pedallamalar dilerim...

• Beğen
@TOLGA TUNCEL

Tolgacım, düşüncelerini paylaştığın için sana çok teşekkür ederim. Anne - Babalarımızın yaptıklarının yanında benim bir bisikleti toplayıp onlara hediye edişim az bile. Dünyada elimizi hiçbir zaman bırakmayacak yalnız 2 varlık var, onlarda anne-babamız. Hepimiz çok şanslıyız. Bu mutluluğu yaşamamıza sebep olan büyüklerimize gereken özeni ve ilgiyi göstermek ise bizim ilk ödevimiz diye düşünüyorum ve Askerden sonra imbastik bi bisiklet toplarız kesn ;)

Elinize sağlık.
Ama önce gönlünüze sağlık, güzel düşüncenizi, güzel bir gayretle, güzel bir cisme bürümüşsünüz.
Allah size sizin gibi çocuklar versin.
Amin. :dua:

• Beğen
Bu arada, mesaj penceresini aslında bisikletin markasını sormak için açmıştım, başka taraflara daldım.
Markası nedir?

• Beğen
Geri