Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Agaya Beleş (Suriyelilere üniversite sınavsız)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
bu yeni bir durum değil ki, eskiden de yabancı öğrenciler için sınav yoktu

Scudo
Jet Fadılla, Deniz Feneriyle, Paralel Fethullahla ve bu tip şeylerle beraber halkımız böyle böyle her "din" diyenin peşinden koşmaması gerektiğini öğrenecek zamanla ama biz görebilecek miyiz emin değilim...

@Sey_Yeah

Bunlar yabancı öğrenci değil. Böyle bir hakları yok, bunlar savaş mağduru ( gerçi ne kadarı mağdur orası tartışılır ) o kadar şey konuşuldu, hiç mi sorgulayıp okumadın. Sen benim yıllarca çalışıp, emeğimi göz ardı edemezsin böyle bir hakkın yok ! Bu arap artıklarını da bu şekilde üstün ırk gibi göstermeleri, adeta onlara tapmalarına çıldırıyorum. İnsanı zorla faşist yaparlar.

Birde büyük marifetmiş gibi söylemiyor mu ? Aklı başında insanların yaşadığı bir ülkede şu açıklama istifa için tek başına sebep ama bunlarda o haysiyet, o gurur ne arasın. Din tüccarları.. " Allah " deyince herşeyi unutan insanlarımız için böyle haberlerin değeri yok. Bende Elhamdülillah Müslümanım ama her " Allah " diyenin de peşinden gidecek kadar yobaz değilim.

Bir de sınavlarda kalemlerde yazıyor, " Emeğiniz, emanetimizdir ". Tarih sizin kadar şakşakçı, yalancı, düzenbaz insanlar görmemiştir.

Üstün ırk ya da ırk nedir arkadaş kim doğarken arap ya da türk olabileceğini seçiyorki?

Sınırların anlamı nedir? Bak anlamı yok işte amerika meksika sınırı da aynı suriye türkiye sınırı da

Yapay üç tane hormonlu herifin çizdiği sınıra dünya halkları riayet edermi sanıyorsunuz? İnsan fıtratında yok sınır-ırk-dil-din ayrımı

@no_name

İnsan bunca olan biten karşısında ben bir TÜRK olarak; ezilmiş, dışlanmış, emeği harcanmış biri olarak kendimi hissediyorsam, bu araplar üstün ırk demek ki..

Siz fazla hümanist yaklaşıyorsunuz, bu kadar hümanist olmak size ve çevrenize de zarar verir.

• Beğen
Tepkiler: turanilhan
Gülerek "Türklere sınav yapıyoruz suriyelilere sınav yok" demese, suriyelilerin sıkıntılarından bahsederken üzülse felan yalandan, dersinki lan adam vicdanlı buna belki inanırsında gülerek anlatırken ne ima ediyosun. Aslında o gülüş seçim zaferinin erken sevincidir. Arkadaşlar düşünün savaştan it gibi kuyruğunu sıkıştırarak kaçmışsın ve bir ülkede bir parti sana kucak açmış her türlü imkanı tanımış ve sana kimlik vermiş seçime davet etmiş, siz olsanız bunlardan başkasına oy verirmisiniz? Az önce dediğim gibi o gülüş erken zaferin sevinci.

Bunların büyük şehirlere, metropol şehirlere kontrolsüz ( bilinçli olarak yapıldığını düşünüyorum ) göçüne engel olunması gerekiyordu. Eğitim illa ki verirsin, kesinlikle buna karşı değilim. Hatta savunduğum konu şu; küçük yaştakileri eğitirsin, bilinçlendirirsin topluma yararlı insanlar haline getirirsin. Bu bizim için çok iyi birşey ama bu şekilde hak yiyerek, emeklerimizi çöpe atarak bunlara sınavsız, bedava, beleş yaşam sunamazsın. Çok doluyum çoook...

• Beğen
Tepkiler: yaboga
eşek olduktan sonra semer vuran çok olur demişler atalarımız. Birde deveye diken diye başlayan bir özdeyişimiz vardıki devamını hatırlayamadım şimdi.

Anayasanın 10. maddesi olan eşitlik ilkesine de aykırı bir uygulamadır. Sınavsız alınabiliyorsa herkese uygulanacak o zaman bu.

1982 Anayasasının “Kanun Önünde Eşitlik ” başlığını taşıyan 10’uncu maddesi şöyle demektedir:
" Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.
Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.
Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar”.

Bunlara gönül rahatlığıyla VATAN HAİNİ diyebiliyorum.

• Beğen
Tepkiler: SRT
Bu ve buna benzer durumlar için komşu ve diğer ülkeler bize başka yerleriyle gülüyor. Övündüğüm tek tarafım bir Türk ve Müslüman olarak öleceğim. Ama sonumuz hiç iyi değil. Hiç ölmeyecekmişler gibi hareket ediyorlar. Türkiye büyüyor sözde ama bu nasıl bir büyüme. Kendi kullanacağın temel, savunma ve gıdada dahil olmaz üzere üretim olmayınca ne büyümesinden bahsediyorsunuz. Bu saydıklarım daha devede kulak...

@Yıldıray55

Bulgaristan kendi sınırına tel örgüler çekmiş. (link)
Türkiye yol geçen hanı durumunda, ülkenin içi pislik dolu. Buradaki hemen herkes bisikleti seviyor ve elbette kullanımının da yaygınlaşmasını istiyor. Saygı istiyor trafikte.. Neden mi bunlar olmuyor, işte ülkenin durumu bu, içi pislik içinde..

• Beğen
Tepkiler: Yıldıray55
Kırmalar başladı.

Bize de laf atılmış; herkesi memnun edebilme gibi bir durumumuz yok. Saygı çerçevesinde tartışma yapıldığında tabi ki bu konuda bir şey yapmayacağız, insanların birbirleriyle fikirlerini tartışma insanın en tabii iletişim aracıdır. Ama belirttiğim gibi "SAYGI ÇERÇEVESİNDE". Bu çerçevenin dışına çıkıldığı için konuyu kilitledim.

Herkese saygılar.

ekleme: İlk tartışma anına kadar olan bütün mesajları kaldırdım, bilginize.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Geri