Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aliexpress

Scudo
An itibariyle siparişim Nilüfer Bursa PTT şubede gözüküyor; almayı deneyeceğim 😁 Gümrük vergiler toplamı 22 TL çıkmış; 50-60 bekliyordum

@noyanyan baktığınız sitede aşağılarda açılamalarda bir tane daha kod veriliyor Türkiye girişinde o kodu oradan bulup onu takip etmeni gerekiyor RH ile başlar genelde

Dün şu bilgiyi öğrenince ben de pttden baktım 16 ekimde verdiğim ama anca 29unda taşımaya başlanan kargom dün itibariyle Aydın’a gelmiş. :krsn: Bakalım Ptt ne zaman getirecek. Önceki kargom 5 günde anca çıkabilmişti dağıtıma. İşin kötü yanı gidip alamıyorsun da pttden. Gelen kargo bölümünde personel yok. Bütün kargolarınız eve teslim edilecektir diye yazı asmışlar.:acpsnr:

Mesajımı gönderemeden bildirim geldi dağıtıma çıkmış:suspus:

Dün şu bilgiyi öğrenince ben de pttden baktım 16 ekimde verdiğim ama anca 29unda taşımaya başlanan kargom dün itibariyle Aydın’a gelmiş. :krsn: Bakalım Ptt ne zaman getirecek. Önceki kargom 5 günde anca çıkabilmişti dağıtıma. İşin kötü yanı gidip alamıyorsun da pttden. Gelen kargo bölümünde personel yok. Bütün kargolarınız eve teslim edilecektir diye yazı asmışlar.:acpsnr:

Mesajımı gönderemeden bildirim geldi dağıtıma çıkmış:suspus:
Aynen; ben de gittim alamadım 😁

Bir ürün alırken satıcıya ürün bedelini 10 dolar olarak yazmasını söyleyin bu durumunda ödeyeceğiniz vergi miktarı 25 TL olacaktır.
Bu söylediğim forma takımları gibi ucuz şeyler için geçerli.

Ben 166 tl ye gözlük alma arifesindeyim. Az sonra İninal'e paramı yatırıp alacağım. Satıcıya yazmam gereken bir not var mı acaba gümrük vergisi için. Yani burada vergi kaçakçılığı yapıyormuş gibi hissediyorum ama çok saçma bir vergi bu. Yani 166 tl yazsa üzerine ne kadar vergi öderim, 50 tl yazsa ne kadar öderim? Ötv gözlük için de geçerli mi
Kargo hariç fiyatı ürünün 148 tl. Kargosu 35 tl. 17 tl de kupon indirimi ile ara toplam 166 tl oluyor bu arada.

@M.İhsan ilk alışverişiniz mi?

@M.İhsan alırken notlara fatura değerini düşük yazar mısınız? demeniz yeterli. 1-2 dolarık ürün için bile 18 tl alınan bir vergiden bahsediyoruz ne yazıkki.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
@Yldrm07 Hayır ilk alışverişim değil fakat değeri yüksek olan ilk alışverişim denebilir.

@atilayb Teşekkür ederim öneriniz için.

Ben 166 tl ye gözlük alma arifesindeyim. Az sonra İninal'e paramı yatırıp alacağım. Satıcıya yazmam gereken bir not var mı acaba gümrük vergisi için. Yani burada vergi kaçakçılığı yapıyormuş gibi hissediyorum ama çok saçma bir vergi bu. Yani 166 tl yazsa üzerine ne kadar vergi öderim, 50 tl yazsa ne kadar öderim? Ötv gözlük için de geçerli mi
Kargo hariç fiyatı ürünün 148 tl. Kargosu 35 tl. 17 tl de kupon indirimi ile ara toplam 166 tl oluyor bu arada.
Slm. Vergi aldığın ücretin %20si artı 8 TL gibi bir gümrüğe sunma ücreti ödüyorsun.
Yani 148 TL ürünün vergisi 38 TL'ye geliyor. Eğer satıcı 50 TL yazarsa 18 TL ödersin. Çok para değil aslında ama insanın gücüne gidiyor. Yoktan yere para kesiyorlar.

Slm. Vergi aldığın ücretin %20si artı 8 TL gibi bir gümrüğe sunma ücreti ödüyorsun.
Yani 148 TL ürünün vergisi 38 TL'ye geliyor. Eğer satıcı 50 TL yazarsa 18 TL ödersin. Çok para değil aslında ama insanın gücüne gidiyor. Yoktan yere para kesiyorlar.
Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yoktan yere kesilen bir vergi. Detaylara hiç inmeyelim çıkamayız...
Satıcıyla iletişime geçeceğim. Kutu üzerine fiyatını yaklaşık 10 dollar yazmasını isteyeceğim.

Yardımcı olan herkese kucak dolusu sevgiler :)

• Beğen
Tepkiler: Savgat83
Vay anasını aliexpress'ten aldığım ürünler 10 günde gelmeye başladı ne oluyor böyle ya?

Vay anasını aliexpress'ten aldığım ürünler 10 günde gelmeye başladı ne oluyor böyle ya?
Kargodan 35 tl yaklaşık fiyat alıyorlar e bi zahmet 10 günde gelsin. Bu arada sevindirici haber 10 gün olması :)

Kargodan 35 tl yaklaşık fiyat alıyorlar e bi zahmet 10 günde gelsin. Bu arada sevindirici haber 10 gün olması :)
Evet inanılmaz hızlanmış. Benimde 10 günde 4 ürünüm geldi.

Benim ürün detayı 11.10.2020 sipariş 14.10.2020 yükleniş 10.11.2020 PTT ye 3. Gidişimde alış 😁 1 ay net

dolar ile maaş almak vardı kışlık takım forma bakayım dedim 20 dolar 30 dolar arası gidiyor adamlar 20 birim ödüyor biz 240 birime yakın para almanya amerika gibi ülkelerde olsam bi dolap dolusu sadece bisiklet giyimim olurdu her halde 😭

dolar ile maaş almak vardı kışlık takım forma bakayım dedim 20 dolar 30 dolar arası gidiyor adamlar 20 birim ödüyor biz 240 birime yakın para almanya amerika gibi ülkelerde olsam bi dolap dolusu sadece bisiklet giyimim olurdu her halde 😭
20-30 dolar olsa yine iyi, o da zaten aliexpressin güzelliği. Wiggle'a girip tur attım çok güzel softsheller formalar var. Fiyatını görünce hiç çevirme vergi ekleme falan hesabına bile bakmadım. Bir mtb kadrosu vardı bike24'te xl 220€ fiyatı vardı sonra ürün stok durumu bitti, sonra döviz uçtu şuan gelmiş bir de fiyat artışı ile 280 olmuş. sadece bakıyorum sonra kapatıyorum. Sadece bazı şeylerden geçmişte almadığım için pişmanlık duyuyorum.

@Savgat83 35 değil de 20 alıyorlar benden sabit nazar değmesin :D

Geri