Alkolü yeteri kadar iyi biliyor muyuz? Buyrun gelin içeri...

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
alkolmü ?
sigaramı ?

allah allah nedir bunlar yahu ,bunların müptelasımı olunurmuş
ne oldu sevgili rahmetli babam emekli jandarma albayı mahmut kurtcebe ,günde 2.5 paket sigara içti ,bana bi şey olmaz dedi ben askerim dedi ,
ama ağzından çiğerleri parçalanarak yaşamını kaybetti,babama kızmadım çünki seçimi buydu
ağbimede kızmadım oda aynı yolda idi ,ama son anda erken teşhis ile yırttı,akçiğer kanserinden kurtuldu
çiğerinin dörtte üçü gitti, tabi akçiğer kendisini yeniden yeniledi,
insanlar hürdür seçimlerini yaparlar ve bedelinide öderler ,rahmetli selim babaya derdimki (eski milli bisikletçi idi )
içme baba şu malboroyu derdim ama o bana her defasında bana bir şey olmaz ben bisiklete biniyorum derdi
neyse hep öyledir zaten , sen günde 1 paket malboro götürür isen
bisiklet fayda etmez nitekim etmedi,
dediğim gibi seçim sizin günde 2 paket için rahmetli eniştem günde 2 büyük rakı içerdi ne oldu mide kanseri ,
neymiş mesele aşırıya kaçma yoksa yanarsın,

B

BF Okuru

Misafir
Hocam cezası yok çok şükür :D
Padişahlar içiyordu diye ben de içkiye evet diyorum :D

B

BF Okuru

Misafir
@Volks

esasında yarış sonrası dikkat et adamlar şampanya içmekte ,,
her şeyin fazlası zarar
bir bira ise idman sonrası fena gelmez insana ,sadece 1 bira .

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
(Tevrat-Yeşeya)5:22-23-“Şarap içmekte sınır tanımayanların, içkileri karıştırıp içmekten çekinmeyenlerin, rüşvet uğruna kötüyü haklı çıkaranların, haklıların hakkını elinden alanların vay haline!”

B

BF Okuru

Misafir
Aha Yehova'da da yasakmış içki :D Toplanın Adnan Oktara gidiyoruz :D :D

B

BF Okuru

Misafir
malesef zor olan şudur,iradesi kuvvetli olan günde tek bira içer yada günde üç sigara ,ya da akşamları kırmızı şarabı tek bir kadehte içer yanında pirzola ile böyle bir insan düşünür isek ,bu insan kendisine aşırı bir şekilde zarar vermez
ama irade çok önemli kendini kontrol edebilme gücü,
malesef çoğu zaman beşer şaşar.

haklıların hakkını elinden alanların vay haline

aynen katılırım ama dünyamıza bakar isek eşkiyalar sanki hakim olmuş gibi,
bir avuç mutlu azınlık ailesi örneğin...

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Arkadaş her seferinde mi aynı olur ya.

Bir düğün zamanıdır. Gece 12 ye yaklaşmaktadır. Düğünün arkasında bir yere bir mangal iki masa birkaç sandalye atılır. Etler mangalda pişmeye başlar. Sonra düğün sahibi bagajdan rakıları çıkarır. İki üçüncü kadehten sonra yoğun bir anason kokusu içerisinde şu muhabbet dönmeye başlar.

'Bak kardeşim içmesini bilecen. Bak bana şimdi öyle bir içecen ki kendini kaybetmiyecen.............'

Bir saat sonra arabada sızmış insanlar sürüsü...

Ben içmem. Ancak nedense bu tayfanın her seferinde mangalları acayip lezzetli oluyor :D

B

BF Okuru

Misafir
@Işıklar Gazisi

hahahhaah
ayar meselesi
dozu fazla kaçırmayacan tadında bırakacan...:komik::komik::komik::komik:

B

BF Okuru

Misafir
Her zamanki gibi kur'an ayetlerini alaya alan birileri cikmis. Umarim bu yaptiginiz isten vazgecersiniz. Iceceginizi icin istediginiz kadar az ya da cok fark etmez. Yalniz Allah'in emrine uymak icin icmeyenlere sayginiz olsun. Konuyu bastan beri takip ediyorum. Ne zaman ki ayetle ickinin haram oldugu anlatildi alay basladi. Sanirim mevzu ickinin zararlari degil. Islam dusmanligi. Bu arada eminim arkadasin siralaman zararlardan daha fazla olumsuz yonleri vardir. Ben hikmetleri icin icmemezlik yapmiyorum. Rabbim zaten beni benden daha cok dusunuyordur. Emrolundugu icin icmiyorum. Bu arada azi da cogu da haram. Bunu sadece inanip tabi olmak isteyenler icin soyluyorum. Kafaniza gore olcu belirleyip de ahkam kesmeyi birakin.

B

BF Okuru

Misafir
@yusufgs3625

yusuf bey ,savaş yapmadan olayı çözelim ,demokrat olacaksınız ,bakın 13 yıldır iktidar partisi kimsenin içkisine karışmadı ne de sigarasına değilmi ama suudi arabistanda asla içemezsiniz ,bizim farkımız var ,bu ülkede içki içen çoktur onları asla kesemeyiz ,kendi şahsıma ben yıllarca ne içkiyi çok fazla kaçırdım ne de sigarayı ,çek -uptan geçtim ,doktor beni kovuyor idi ,nedeni sen ne yapıyorsun dedi ,vücudun oksijen dolmuş dedi ,yıllarca bisiklet sporu yaptım dedim ,
bırakın içenleri kendi hallerine, bunu derkende onları asla aşalamıyorum yanlış anlama olmasın
demokrat olarak insanların hür olduğuna inanırım, ceberrutluk yapmak şiddet uygulamak bize yakışmaz...

B

BF Okuru

Misafir
fazla abanmayın başlığa, zaten iki gündür başlık kilitlendiği yok :)

B

BF Okuru

Misafir
@Kudret Kurtcebe kudret hocam inanin ben kimin ne kadar ne ictiginde degilim. Ben sadece forumda bir aliskanlik haline gelen islamla alay edilme terbiyesizligine kiziyorum. Inanip uymak zorunda degilsin. Alaya alma. Forumda nasilki bira tarifi vermek bir ozgurluse icmenin islamda yasaj oldugunu hatirlatmak da bir ozgurluk. Demokrasi bu olsa gerek. Bu arada gercekten masaallahiniz var. bizlerin sizdeki bu spor disiplinini kendimize bir ornek almamiz gerekiyor

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
Birçok kişinin ortak görüşünün 'az içilirse zararı olmaz' olduğunu gördüm peki şunu söylemek istiyorum.Dedim ki kandaki alkol oranının belli bir miktarı bulmasıyla sarhoşluk başlar.Aslında normalde vücutta da az miktarda üretilir.Ne zaman ki sen başlarsın içmeye,o zamanda kanındaki alkol derişimi başlar yükselmeye.Bir süre sonra kafayı bulursun,hoş gelen uyuşukluk hali başlar.
Peki az içmeden kast edilen nedir ki şimdi?
Birisi içecek olarak içiyorum derse, ''e kardeşim içecek olarak içmeye onu mu buldun,türlü türlü şey var'' derim.
Sevgili forum üyeleri,alkolü alkol yapan insanın sarhoş olmasına sebep olmasıdır.Kimi dostumuz antrenmandan sonra içilmesinde sakınca yok diyor,peki hiç mi başka içecek başka birşey yok,özelliklede antrenman önce veya sonrasında.

Gelin biraz matematik hesabı yapalım,
Bir insanın çakırkeyf yani sarhoşluğun ilk seviyesine ulaşması için,kişinin daha önceki hayatında içici olup olmamasına da bağlı olarak 50 ml civarı(hadi diyelimki sizin60-70) etil alkolün kana karışması yeterlidir,bundan sonra seviye seviye artar.Bir ortalama 500ml efes birayı ele alırsak(bu örneği bazı arkadaşların biradaki alkol oranını küçümsemesine istinaden söylüyorum)
500ml bira %5 alkol oranından 25 ml eder.
Arkadaşlardan bazıları biranın enerji verdiğinden bahsediyor nasıl bir enerji kardeşim bu anlamadım ben?

Alkolü karaciğerin atabilmek için ne kadar efor sarfettiğinin farkında mısınız? Üstelik birde spor halindeyken yani kanın iç organlardan kaslara çekildiği zamanda,hatta bu sebepledir ki mideniz dolu spor yaparsanız mideniz içindekini atmaya çalışarak bulanır.Çünkü mideye işlevini yaptıracak kadar yeterli kan gelmez.Bana kaynağınızı,delilinizi getirin biranın susuzluğu giderdiğine enerji verdiğine dair kaynağınızı getirin.Ben bunu fizyolojik işleyiş bakımdan akıl almaz buluyorum,işte sebebiyet verdiği dengesini bozduğu sistemler ortada.
Var mı gören göz;var mı düşünüp,tartmak isteyen akıl?

Şunu da belirtmek isterim ki,tabiki de herkesin seçiminin kendine olduğunu düşünüyorum.Herkes kendi bacağından asılır,seçim özgürlüğü vardır.

B

BF Okuru

Misafir
Sigara paketi taşımadım yıllarca ama ikram etti arkadaşlar ha dedik bir tane içelim yani paketlerce içmedim,ayrıca idman sonrası bir bira evde içerim kendime gelirim haftada bir tane gene hafta içi bir kadeh kırmızı şarap, 76 'dan bu yana bende arıza yok .az derken kastım bu idi.