Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ani fren nasıl yapılmalı

Eylül ayında, önüme çıkan bir motorcuya çarpmamak için, fren yapmak yerine sola manevra yaptım ve halk otobüsünün altında kaldım.
Bu tip durumlarda sert de olsa fren yapmak lazım, en fazla düşer, bir yerlerinizi incitirsiniz.

Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Scudo
Konunun hala konuşuluyor olması ve tavsiyelerin gelmeye devam ediyor olması :D
Olası tehlikeleri önceden görüp, sürüş sırasında dikkati elden bırakmamak ve temkinli davranmak bence daha önemli ve gerekli.
Bir diğer mesele de, fren pabucu ve jant fren yüzeyi temizliği ile kaliper ayarı verimli frenleme için çok daha önemli bana göre.

Kısacası bu konuya geçebilmek için konuşulması gereken, daha kritik öneme sahip en az 2 mesele daha var:ssrtcbya:

Üstelik bu konu kriz odaklıyken, diğer 2 mesele önlem odaklı... Yani çok daha etkili

İki teker üstünde fren yapmayı teorik olarak Altın Elbiseli Adam sayesinde öğrenmiştim ben. Bisiklette uyguluyorum bence işe yarıyor(amortisör kısmı değil tabi) :) Ani frende ön frene panikle abanmadım henüz fakat arkayı kaydırdığım olmuştu.

Eylül ayında, önüme çıkan bir motorcuya çarpmamak için, fren yapmak yerine sola manevra yaptım ve halk otobüsünün altında kaldım.

Otobüsün bir şeyi var mı ?

Yapılmamalı..

:harika:
Neyseki trafikte genelde ''yolu okumak'' tabir edilen öngörülü ve ihtimalleri hesaplayarak tedbirli surme aliskanligim oldugundan pek basim derde girmiyor
Ben de aynı şekilde çok şükür kendim kaza yapmadım. Sadece bir kere yol kenarında beklerken başka bir bisikletli arka jantıma vurup yere düşmüştü🤷‍♂️. Yolu okumak cidden çok önemli
jant fren yüzeyi temizliği
Ne ile temizliyorsunuz yüzeyi ?@Serkan Mıstınoğlu

• Beğen
Tepkiler: suat akman
ABS severler için Bianchi yapmış: (link)

Ellerinizi elektronik bir sistem gibi kullanmaya çalışmak yerine kaliteli bir fren pabucu alırsanız zaten tekeri kilitleyebilmek için ekstra çaba göstermeniz gerekir :D

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Geri